מדא גייס את מירי בוהדנה למאמצים של מדא בנושא הקורונה

"מזה כשנתיים מגן דוד אדום הוא משפחה עבורי ומקום שבמסגרתו אני זוכה לתת מעצמי למען אחרים" - סיפרה מירי בוהדנה; "נגיף הקורונה, יצר בהלה רבה בעולם וגם בארץ והרבה דברים בנושא אינם ברורים, מה שיכול להלחיץ עוד יותר. לכן, שמחתי מאוד לשתף פעולה עם מדא, גם בנושא הזה, וליצור סרטון ביחד עם דר' סטרוגו, שמטרתו להעלות מודעות לפעולות שונות שחשוב לעשות, כדי למנוע הדבקה, לתת תשובות ולהרגיע את הציבור" .

אורלי לוי לא ידעה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | אומנם עמיר פרץ הצהיר שוב ושוב שהוא רוצה ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת, אבל אורלי לוי אבקסיס פשוט לא ידעה | להשוות קורונה לשפעת זה אולי מרגיע - אבל לא נכון.

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

שמחת תורה

חג שמחת תורה – פרשנות

פרשנות לחג שמחת תורה בכתב ובאומר מפי הרב יוסף קורקוס; השמחה האמיתית היא שספר התורה נמסר מיד ליד, כולם משתתפים, כולם נוטלים חלק בהקפות
חג שמחת תורה - פרשנות
בשמחת התורה, אנו מוציאים את ספרי התורה מארון הקודש ומקיפים את הבימה (של בית הכנסת) בשירים ובריקודים לכבוד התורה. 103_simhat_tora_02.jpg

את ההקפות למדנו מה’ עצמו, שכן חכמנו זכרונם לברכה מספרים שה’ סבב והלך קודם נתינת התורה לכל אומות העולם כשספרי התורה בידו וביקש ליתנה להם, אולם הם סרבו לקבל מיד ה’ את ספר הספרים, זכותם של עם ישראל הייתה שהשכילו ואמרו לה’: “נעשה ונשמע” וקיבלו את התורה, וכבימים ההם כן בזמן הזה אחד “חוטף” את ספר התורה מידו של השני והולך עימו בריקוד של שמחה.

השמחה האמיתית היא שספר התורה נמסר מיד ליד, כולם משתתפים, כולם נוטלים חלק בהקפות והספר תורה עובר מאחד לשני, זהו מעין סמל ומשל ששמחת התורה שלימה כשלכל היהיודים יש חלק בתורה והתורה אינה שייכת רק למגזר מסויים בעם ישראל אלא לכל יהודי יש חלק ושייכות לתורה ומצוותיה.

סמל ומשל נוסף הוא המנהג שביום שמחת התורה נוהגים לעלות לתורה (לאחר תפלת שחרית) עם כל ציבור המתפללים ואף את כל הילדים, ושמחה גדולה במיוחד דוקא כשהילדים עולים לספר תורה, זהו סמל של ספר התורה ומצוותיו יש ממשיכי דרך והם הילדים שימשיכו בלימוד התורה וקיום מצוותיה.

j0285277.gif

לשמיעת פרשת השבוע
מפי הרב יוסף קורקוס, מו”צ
ורב קהילה ברמות, ירושלים.

לחץ על האנימציה – בצד שמאל.

פרשת השבוע מובאת
באדיבות אתר “מפעל הלכה”.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן