"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

מרב מיכאלי שמחת תורה

די להתבטלות בפני האורתודוקסיה | ח"כ מרב מיכאלי

מרב מיכאלי יושבת ראש סיעת המחנה הציוני, ‏‏חברת כנסת מטעם מפלגת העבודה, פרסמה פוסט בעמוד הפייסבוק שלה, ריגש, לא נגענו; "למה בעצם? למה אנחנו מוכנות שימכרו אותנו ככה? למה אנחנו מפנימים ומפנימות שאנחנו שוות פחות? שהערכים שלנו לא נכונים מספיק? לא יהודיים מספיק? כי נתניהו אמר שהשמאלנים שכחו מה זה להיות יהודים? ישראל הנאורה, ההומניסטית, אוהבת האדם לא מוכנה יותר למופעים האלה. אנחנו הרוב והגיע הזמן שנתחיל להתנהג כמו רוב. אסור לנו להפקיר את המרחב הציבורי, אסור לנו לוותר על היהדות שלנו ועל העתיד שלנו".
דגלון חג שמחת תורה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
דגלון חג שמחת תורה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

חג שמח חברות וחברים. מתכוננים מתכוננות להקפות? אתם כן, אבל אתן לא. וביחד בטח לא. מדינת ישראל, מדינת כל היהודים ויהודיות של 2017, אומרת לכן נשים יקרות; "חפשו לכן משהו אחר לעשות" ולכם, הגברים, מה ללכת עם האשה או החברה או האחות או הבת. הן לא במעמד שלכם, הן לא יכולות לרקוד, בטח לא בציבור, בטח לא עם ספר תורה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

כנהוג, יתקיימו מחר ברחבי הארץ הקפות של שמחת תורה. לא בבית הכנסת, ברחבת העיריה שלכןם. אירועים של הרשות המקומית. ובכל זאת, 100% מהאירועים העירוניים, יהי ב'הפרדה בין גברים לנשים'.

100% מהאירועים הרשמיים, אומרים לנו שגברים שווים וזכאים לתורה והנשים, במקרה הטוב, זכאיות להקשיב לגברים ששווים יותר.

אפילו באורתודוכסיה זאת תפיסה שוביניסטית ארכאית. הפמיניזם האורתודוכסי, כבר מזמן השיג לנשים את הזכות לשמוח בתורה שלהן.

  מרב מיכאלי: אסור לנו לוותר על היהדות שלנו ועל העתיד שלנו

שלא לדבר על ההקפות שיוויוניות שמאורגנות על ידי הקהילה הרפורמית, הקהילה הקונסרבטיבית ועל ידי קהילות אורתודוקסיות שוויוניות. אבל העיריות, סירבו לתקצב אותן או התעלמו מהפניות של הארגונים האלה.

ראשי עיר (98% מהם גברים) מעדיפים לתת את התקצוב לאורתודוכסיה החשוכה. ולא רק בסוכות. גם בחנוכה, אנשי חב״ד אחראיים בלעדיים על הדלקת החנוכיות העירוניות.

למה בעצם? למה אנחנו מוכנות שימכרו אותנו ככה? למה אנחנו מפנימים ומפנימות שאנחנו שוות פחות?

שהערכים שלנו לא נכונים מספיק? לא יהודיים מספיק? כי נתניהו אמר שהשמאלנים שכחו מה זה להיות יהודים?

או כי חבר הכנסת ישראל אייכלר (סיעת יהדות התורה) אמר שהרפורמים הם לא יהודים? או כי מועצת החכמים, הכריחה חבר כנסת להתפטר, כי השתתף בחתונה של אחיין הומו? די להתבטלות בפני האורתודוקסיה.

ישראל הנאורה, ההומניסטית, אוהבת האדם לא מוכנה יותר למופעים האלה.

אנחנו הרוב והגיע הזמן שנתחיל להתנהג כמו רוב. אסור לנו להפקיר את המרחב הציבורי, אסור לנו לוותר על היהדות שלנו ועל העתיד שלנו.
אודות הכותב

מרב מיכאלי

מרב מיכאלי, עיתונאית ואשת תקשורת היא כיום חברת הכנסת מאז הכנסת התשע-עשרה. היא יושבת-ראש סיעת 'המחנה הציוני' ומרכזת האופוזיציה ומאז נבחרה לכנסת חברה בוועדת החוץ והביטחון ובוועדות המשנה שלה. נוסף על כך, היא חברה בוועדת הכנסת.

פעילותה הפרלמנטרית של מיכאלי ענפה ומתפרסת על נושאים מגוונים: חברה וכלכלה, שוויון מגדרי, דת ומדינה, זכויות להט”ב, זכויות עובדות ועובדים וקידום תהליך השלום.

בפעילות פוליטית ופרלמנטרית זו ממשיכה מיכאלי את דרכה המקצועית והאידיאולוגית. לפני שנבחרה לכנסת הייתה עיתונאית בכירה. היא פרסמה בקביעות מאמרי דעה וראיונות בעיתון ”הארץ” וערכה והגישה תוכניות אקטואליה ובידור בטלוויזיה וברדיו.

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן