קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

מרב מיכאלי שמחת תורה

די להתבטלות בפני האורתודוקסיה | ח"כ מרב מיכאלי

מרב מיכאלי יושבת ראש סיעת המחנה הציוני, ‏‏חברת כנסת מטעם מפלגת העבודה, פרסמה פוסט בעמוד הפייסבוק שלה, ריגש, לא נגענו; "למה בעצם? למה אנחנו מוכנות שימכרו אותנו ככה? למה אנחנו מפנימים ומפנימות שאנחנו שוות פחות? שהערכים שלנו לא נכונים מספיק? לא יהודיים מספיק? כי נתניהו אמר שהשמאלנים שכחו מה זה להיות יהודים? ישראל הנאורה, ההומניסטית, אוהבת האדם לא מוכנה יותר למופעים האלה. אנחנו הרוב והגיע הזמן שנתחיל להתנהג כמו רוב. אסור לנו להפקיר את המרחב הציבורי, אסור לנו לוותר על היהדות שלנו ועל העתיד שלנו".
דגלון חג שמחת תורה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
דגלון חג שמחת תורה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

חג שמח חברות וחברים. מתכוננים מתכוננות להקפות? אתם כן, אבל אתן לא. וביחד בטח לא. מדינת ישראל, מדינת כל היהודים ויהודיות של 2017, אומרת לכן נשים יקרות; "חפשו לכן משהו אחר לעשות" ולכם, הגברים, מה ללכת עם האשה או החברה או האחות או הבת. הן לא במעמד שלכם, הן לא יכולות לרקוד, בטח לא בציבור, בטח לא עם ספר תורה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

כנהוג, יתקיימו מחר ברחבי הארץ הקפות של שמחת תורה. לא בבית הכנסת, ברחבת העיריה שלכןם. אירועים של הרשות המקומית. ובכל זאת, 100% מהאירועים העירוניים, יהי ב'הפרדה בין גברים לנשים'.

100% מהאירועים הרשמיים, אומרים לנו שגברים שווים וזכאים לתורה והנשים, במקרה הטוב, זכאיות להקשיב לגברים ששווים יותר.

אפילו באורתודוכסיה זאת תפיסה שוביניסטית ארכאית. הפמיניזם האורתודוכסי, כבר מזמן השיג לנשים את הזכות לשמוח בתורה שלהן.

  מרב מיכאלי: אסור לנו לוותר על היהדות שלנו ועל העתיד שלנו

שלא לדבר על ההקפות שיוויוניות שמאורגנות על ידי הקהילה הרפורמית, הקהילה הקונסרבטיבית ועל ידי קהילות אורתודוקסיות שוויוניות. אבל העיריות, סירבו לתקצב אותן או התעלמו מהפניות של הארגונים האלה.

ראשי עיר (98% מהם גברים) מעדיפים לתת את התקצוב לאורתודוכסיה החשוכה. ולא רק בסוכות. גם בחנוכה, אנשי חב״ד אחראיים בלעדיים על הדלקת החנוכיות העירוניות.

למה בעצם? למה אנחנו מוכנות שימכרו אותנו ככה? למה אנחנו מפנימים ומפנימות שאנחנו שוות פחות?

שהערכים שלנו לא נכונים מספיק? לא יהודיים מספיק? כי נתניהו אמר שהשמאלנים שכחו מה זה להיות יהודים?

או כי חבר הכנסת ישראל אייכלר (סיעת יהדות התורה) אמר שהרפורמים הם לא יהודים? או כי מועצת החכמים, הכריחה חבר כנסת להתפטר, כי השתתף בחתונה של אחיין הומו? די להתבטלות בפני האורתודוקסיה.

ישראל הנאורה, ההומניסטית, אוהבת האדם לא מוכנה יותר למופעים האלה.

אנחנו הרוב והגיע הזמן שנתחיל להתנהג כמו רוב. אסור לנו להפקיר את המרחב הציבורי, אסור לנו לוותר על היהדות שלנו ועל העתיד שלנו.
אודות הכותב

מרב מיכאלי

מרב מיכאלי, עיתונאית ואשת תקשורת היא כיום חברת הכנסת מאז הכנסת התשע-עשרה. היא יושבת-ראש סיעת 'המחנה הציוני' ומרכזת האופוזיציה ומאז נבחרה לכנסת חברה בוועדת החוץ והביטחון ובוועדות המשנה שלה. נוסף על כך, היא חברה בוועדת הכנסת.

פעילותה הפרלמנטרית של מיכאלי ענפה ומתפרסת על נושאים מגוונים: חברה וכלכלה, שוויון מגדרי, דת ומדינה, זכויות להט”ב, זכויות עובדות ועובדים וקידום תהליך השלום.

בפעילות פוליטית ופרלמנטרית זו ממשיכה מיכאלי את דרכה המקצועית והאידיאולוגית. לפני שנבחרה לכנסת הייתה עיתונאית בכירה. היא פרסמה בקביעות מאמרי דעה וראיונות בעיתון ”הארץ” וערכה והגישה תוכניות אקטואליה ובידור בטלוויזיה וברדיו.

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן