מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

תחבורה ימית

נשיא לשכת הספנות ד”ר יורם זבה: האוצר מדבר על הורדת יוקר המחיה אבל עושה ההיפך

0
0

870 מועמדים ממתינים לקליטה ב’נמל אשדוד’ והאוצר, מסרב לזרז את קליטתם ◄ לשכת הספנות הישראלית, בשם חברות הספנות הפועלות בישראל, במסר חריף לאוצר; “לא מספיקות הצהרות יפות, הגיע הזמן לסייע לנמלים גם בהקצאת כוח אדם החסר ברציפים מזה תקופה ארוכה”.
נשיא לשכת הספנות ד
נשיא לשכת הספנות ד”ר יורם זבה: האוצר מדבר על הורדת יוקר המחיה אבל עושה ההיפך

“המחסור הנוראי בכוח אדם בנמל אשדוד, גורם מדי יום לנזקים כספיים כבדים ביותר לענף הספנות הישראלי. אין כל סיבה להתעלל כך בחברות הספנות ובשרשרת האספקה. לצערנו, התופעה מתבטאת בעיכוב בפריקת וטעינת אוניות מזה חודשים. אנו חשים שהדבר הגיע לשיא הציניות ולמחדל ממדרגה ראשונה. האחריות הינה של האחראים על ניהול כח האדם ברשות החברות הממשלתיות והממונה על השכר באוצר”. כך כותב נשיא לשכת הספנות ד”ר יורם זבה, במכתב חריף, ראשון מסוגו, המופנה אל שר האוצר יאיר לפיד.

במכתב טוען בין היתר נשיא לשכת הספנות ד”ר זבה, כי הגורמים האחראיים; “עוד לא הפנימו את האחריות הממלכתית המוטלת עליהם והם מזניחים את הניהול השוטף של הנמלים. זאת, תוך זלזול והתעלמות מהנזקים הרבים, הישירים והעקיפים, הנגרמים לסחר החוץ של המדינה ולספנות המשרתת אותה. הטענות הקשות שיש לנו מתמקדות בסירוב האחראים לנושא ליישם פתרונות פשוטים שכל מנהל מתחיל היה מיישמם מיידית”.

זבה, מסביר במכתבו, כי חברת נמל אשדוד, מודעת היטב לבעיה, אולם עליה להתמודד עם רשימה של 870 מועמדים שאת כולם, עד האחרון שבהם, יש לראיין לפני שהעובד הראשון ייקלט במערכת. התהליך דורש כשנה שלמה. פנייה אל ‘רשות החברות’, במטרה ליצור נוהל מעשי לקיצור התהליך, נתקלה בתשובה שלילית לקונית, ללא שום רמז לעזרה לפתרון הבעיה.

ד”ר זבה; “הנהלת חברת נמל אשדוד, ניסתה לעכב ניצול חופשות צבורות שנכפו בזמנו על העובדים (בצדק בזמנים רגילים) אולם נתקלה בסרוב הממונה על השכר. לפיכך, עובדים רבים נאלצו לצאת לחופשות של עשרות ימים וחסרונם מורגש.

אנו לא מבינים את המוטיבציות לחוסר שיתוף הפעולה מצד ‘משרד האוצר’ שמדבר גבוהה על המדיניות להורדת יוקר המחיה אבל עושה את ההיפך, בגלל עיכוב אניות הנמצאות בהמתנה והקצאת “ידיים” דלילה כאשר האוניות כבר נקשרות לרציף.

נראה לנו, ולא בפעם הראשונה, שהצדדים נלחמים אחד בשני כאשר את כל התחמושת סופגים לקוחות הנמל. גם בזירת האגרוף, המתאגרפים מכים אחד את השני ולא את הקהל מסביב.

“במידה ומצב זה יימשך, אנו צופים החמרה של המצב באופן חסר תקדים לקראת הסתיו הקרוב. למען הסדר הטוב, נדגיש, כי אין לכל האמור לעיל, שום קשר לחילוקי הדעות הנוכחיים הקשורים לפיתוח נמלים חדשים”.

0
0אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן