"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כאן ישראל

תלונת אומץ נגד מפכל המשטרה בדימוס אלשיך ל'פרקליט המדינה'

התלונה לבקשת תנועת אומץ (אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי) לחקור את מפכל המשטרה בדימוס רוני אלשיך היא ב'פרשת מחלקת הרכש במשטרת ישראל לבין החברה בראשות יושב ראש כחול-לבן מר בני גנץ' שעולה מ'דוח מבקר המדינה' שחקר את הנושא ◄ היועץ המשפטי לממשלה; פרקליט המדינה יכריע בנושא.
מפכל המשטרה בדימוס רוני אלשיך ויושב ראש אומץ מר פליצ׳ה פנחס פלד ברקע התלונה ליועץ המשפטי לממשלה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
רוני אלשיך ופליצ׳ה פנחס פלד

היועץ המשפטי לממשלה, הודיע באחרונה בתשובה לבקשת תנועת אומץ (אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי) לחקור את מפכל המשטרה בדימוס רוני (רונן) אלשיך ב'פרשת מחלקת הרכש במשטרת ישראל לבין החברה בראשות יושב ראש כחול-לבן מר בני גנץ – כי הפנייה הועברה למשרדו של 'פרקליט המדינה'.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

פרקליט המדינה, כמי שעומד בראש (פְּרַקליטות המדינה) גוף האמון על ביצור שלטון החוק והמנהל התקין מוכר ומכובד על ידי זרועות הממשל השונות בישראל ובתחום אכיפת החוק הפלילי פועלת הפרקליטות באופן עצמאי ובלתי תלוי – מקוים בתנועת אומץ, יכריע בקרוב, האם לחקור את מפכל המשטרה בדימוס רוני אלשיך.

זאת לאחר פנייתה של אומץ אל היועץ המשפטי לממשלה בתאריך 22 באפריל 2019 וממנה דרישה לחקור את המפכל לשעבר מר אלשיך וגורמים נוספים עקב ממצאי מבקר המדינה בעניין הקשר לכאורה בין מחלקת הרכש במשטרת ישראל לבין חברת ״המימד החמישי" בראשות יושב ראש 'מפלגת כחול-לבן' מר בני גנץ.

◄ אל רכש מערכת טכנולוגית מתקדמת של משטרת ישראל – דוח מבקר המדינה המלא 2019.

◄ אל רכש מערכת טכנולוגית מתקדמת דוח מבקר המדינה 2019 בעניין המימד החמישי-גנץ.

דוברת תנועת אומ״ץ הגב' מיכל אדר, מסרה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי; כזכור, כיהן מר רוני (רונן) אלשיך כמפכל של משטרת ישראל, מדצמבר 2015 עד דצמבר 2018. לפני לכן, שירת במשך 27 שנים ב'שבכ' ושימש בין היתר כסגן ראש השבכ וכראש אגף המטה.

יושב ראש תנועת אומ״ץ מר פליצ׳ה (פנחס) פלד, ביקש בפנייתו ליועמש לפתוח בחקירה פלילית נגד מפכל המשטרה בדימוס, רב ניצב אלשיך והמעורבים בפרשת השחיתות, לכאורה, במחלקת הרכש של משטרת ישראל.

 אומץ; "במהלך ההתקשרות, הוצגו לכאורה על ידי אנשי 'המימד החמישי' נתונים שקריים על מנת להכשיר את ההתקשרות…"

כמו כן, נכתב בפנייה לבדיקת מכלול האירועים בגין ההתקשרות בין משטרת ישראל ומר בני גנץ וחברת ״המימד החמישי" אותה ניהל באותה עת, כפי שעולים מ'דוח מבקר המדינה' בראשותו של כבוד השופט בדימוס, מר יוסף שפירא. 

בני גנץ, רוני אלשיך, פליצ'ה (פנחס) פלד, יוסף שפירא | רקע: דוח מבקר המדינה | עיבוד צילום: שולי סונגו
גנץ, אלשיך, פלד, שפירא

יושב ראש אומ״ץ מר פלד, כתב עוד בפנייה; ״להשקפת אומ״ץ, פתיחת חקירה זו, חשובה, כדי למצות את הדין עם כל מי שביצע עבירה פלילית ושמדינת ישראל, הינה מדינת חוק.

אבל לא רק לכך בעת הזו, יהיה בכך, מסר, כי גם בכירים בשירות הציבורי בעבר ובהווה – יהיה מעמדם במשטרה, בצבא, או במוסד אשר יהיה' הינם שווים בפני שלטון החוק״.

עוד נכתב; ״כי מדין וחשבון מבקר המדינה, עולה לכאורה שלחברה ('המימד החמישי') לא היה באותה עת מוצר עובד בתחום הבינה המלאכותית.

כמו וכן, לא היו לה, שנות ניסיון מספקות דיין בתחום ולא נרשם אצלה ולו לקוח אחד משמעותי. מיותר לציין, כי לא יצאה פנייה מהמשטרה אל חברות דומות שפועלות בארץ ובעולם.

"מבקר המדינה, חשף, כי במהלך ההתקשרות, הוצגו לכאורה על ידי אנשי 'המימד החמישי' נתונים שקריים על מנת להכשיר את ההתקשרות.

כתוצאה מן העסקה, נערך פיילוט ובמסגרתו הוצאו מיליוני שקלים מטעם קופת המדינה. חברת 'המימד החמישי' נסגרה, הפיילוט הופסק וכספי הציבור ירדו לטמיון".

כאמור, מתשובת היועץ המשפטי לממשלה שנתקבלה במשרדי אומ״ץ, נכתב, כי הפנייה של תנועת אומ״ץ הועברה אל משרדו של פרקליט המדינה וזה יכריע בנושא.

המשך יבוא מן הסתם.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן