פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

בנקים

הפיקוח על הבנקים מסדיר ניהול הסיכון ממסחר במכשירים נגזרים

הפיקוח על הבנקים; הדרישות נועדו לחזק ולשפר את אופן ניהול הסיכון בתאגידים הבנקאיים, על מנת לצמצם את ההסתברות לכשלים עתידיים בתחום. בין היתר, יקבע מגבלות על הפעילות ויעקוב אחריה באמצעות מדידה תכופה וקבלת דיווחים ◄ הפיקוח על הבנקים; ימשיך לבחון באופן שוטף את נאותות ניהול הסיכון במערכת הבנקאית, ויעדכן את הנחיותיו בנושא.
0
0
דר' חדוה בר המפקחת על הבנקים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
דר’ חדוה בר, המפקחת על הבנקים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

הפיקוח על הבנקים חטיבה בבנק ישראל שתפקידה לפעול כרשות פיקוח הממונה על פעילות הבנקים בישראל בראשות הכלכלנית דר’ חדוה בר, מפרסם היום (שלישי, י”ז בתמוז התשע”ז) טיוטת הוראה המסדירה את ניהול סיכון האשראי הנובע מפעילות מסחר של לקוחות במכשירים נגזרים ובניירות ערך. הדרישות הללו, נועדו לחזק ולשפר את אופן ניהול הסיכון בתאגידים הבנקאיים, על מנת לצמצם את ההסתברות לכשלים עתידיים בתחום. דגש מיוחד, ניתן בהוראה לאופן ניהול הסיכון של לקוחות העוסקים בפעילות ספקולטיבית – לקוחות שמקיימים פעילות מסחר בנגזרים ובניירות ערך בהיקפים משמעותיים וברמת סיכון גבוהה במיוחד.    

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן נעים’ בפייסבוק’ או בטוויטר.

דוברות והסברה כלכלית של בנק ישראל, מסרה באמצעות הגב’ מיטל רפאלי, לפורטל כאן ישראל | כאן נעים, כי פעילות של לקוחות בשוק ההון, לרבות בנגזרים, חושפת בנקים להפסדים כאשר הפעילות ממומנת באמצעות אשראי מהבנק, או כאשר הבנק, לא וידא שללקוח תהיה יכולת לכסות הפסדים עתידיים בגין הפעילות.

המשבר הפיננסי העולמי, חשף חולשות של בנקים בעולם בניהול הסיכון הטמון במסחר בשוק ההון, הן ב‘תיקי הנוסטרו’ של הבנקים והן בפעילות הלקוחות. גם במערכת הבנקאית בישראל, היו בעבר כשלים באופן ניהול הסיכון הטמון בפעילות זו.

במסגרת הפעילות השוטפת לחיזוק ניהול הסיכונים במערכת הבנקאית והדרישה לעמידה בסטנדרטים המקובלים בעולם ועל סמך הידע שהצטבר בארץ ובעולם בשנים האחרונות ‘הפיקוח על הבנקים’ מסדיר את ניהול הסיכונים בפעילות מסחר של לקוחות בנגזרים ובניירות ערך על מנת לוודא, כי הלקחים הופקו ולהפחית את ההסתברות להתרחשות כשלים משמעותיים נוספים.

║ עיקרי ההוראה;

  • דירקטוריון הבנק, יקבע את תיאבון וסיבולת הסיכון לפעילות מסחר של לקוחות בשוק ההון. בפרט, הדירקטוריון, יקבע את סוג והיקף הפעילות שתתבצע בבנק מול לקוחות העוסקים בפעילות ספקולטיבית.
  • הבנק, יקבע מדיניות כוללת לניהול הסיכון, ויעשה שימוש באמצעים מקובלים לניהול הסיכון באופן התואם את היקף הפעילות ומורכבותה. בין היתר, יקבע מגבלות על הפעילות ויעקוב אחריה באמצעות מדידה תכופה וקבלת דיווחים.
  • ניהול הסיכון הטמון בפעילות מסחר בשוק ההון של לקוחות העוסקים בפעילות ספקולטיבית, יהיה מהודק יותר ותכוף יותר, לאור רמת המורכבות והסיכון שבפעילות זו. בכלל זה, ניתנת תשומת לב מיוחדת ללקוחות שהנם בעלי פעילות עסקית ריאלית וגם עוסקים בפעילות ספקולטיבית שלא כחלק מהצורך לגדר את הפעילות הריאלית שלהם – הבנק, נדרש לנהל במקביל ובנפרד גם את הסיכון העסקי וגם את הסיכון הנובע מתנודות בשוק, תוך הפרדת בקרה וסמכויות בניהול הסיכונים בין החטיבות השונות בבנק, לפי מומחיותן (החטיבה העסקית והחטיבה שאחראית על פעילות לקוחות בשוק ההון).
  • הבנק, ידרוש מלקוחות העוסקים בפעילות ספקולטיבית להעמיד לו בטחונות נזילים כנגד הסיכונים (הפוטנציאליים והקיימים) הנובעים מפעילות בנגזרים מעבר לדלפק (OTC) על מנת להפחית את הסיכונים להפסד מצד הבנק. בהמשך, תורחב הדרישה לקבלת ביטחונות לקבוצות נוספות של לקוחות העוסקים בפעילות בנגזרים, ובכלל זה גופים מפוקחים כגון בנקים וגופים מוסדיים.

הפיקוח על הבנקים, מסר, כי ימשיך לבחון באופן שוטף את נאותות ניהול הסיכון במערכת הבנקאית, ויעדכן את הנחיותיו בנושא גם בהתאם לכללים הבינלאומיים המתהווים בתחום.

 █║◄ אל ניהול סיכון אשראי הטמון בפעילות מסחר של לקוחות במכשירים נגזרים ובניירות ערך.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן