ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

חקלאות ימית

משרד החקלאות, האוצר וחקלאי ישראל הגיעו להסכמות על ענף המדגה

מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל: ״טוב שהשכל הישר גבר על הצעות חסרות אחריות של הורדת כל המכסים מידית ללא כל פיצוי לענף..." ◄ מזכ״ל תנועת המושבים ויו״ר התאחדות חקלאי ישראל; ״באמצעות הידברות בין הצדדים הגענו להבנות שגם ישמרו על המגדלים בארץ..." ◄ ראש המועצה האזורית עמק המעיינות; הענף ימשיך להתפתח ולהביא תוצרת חקלאית איכותית לצרכן הישראלי ולשווקים" ◄ יו״ר ארגון מגדלי הדגים; "אני תקווה שנוכל להניח מאחורינו את המאבק ולהמשיך לספק לאזרחי ישראל דג ישראלי טרי ואיכותי״.
0
0
מאיר צור, משה כחלון, אבשלום וילן - משרד החקלאות, האוצר והתאחדות חקלאי ישראל הגיעו להסכמות על ענף המדגה
מאיר צור, משה כחלון, אבשלום וילן

משרד החקלאות, האוצר והתאחדות חקלאי ישראל, הודיעו היום (רביעי, ו’ באב התשע”ו) כי הגיעו לאחר מו”מ אינטנסיבי בין הצדדים להסכמות על ענף המדגה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

במשא ומתן השתתפו מטעם החקלאים – מזכ”ל התאחדות חקלאי ישראל, מר אבשלום (אבו) וילן, ראש המועצה האזורית עמק המעיינות, מר יורם קרין ונציגי ארגון מגדלי הדגים בראשותו של מר יוסי יעיש.

מטעם האוצר סגן ראש הממונה על התקציבים מר אודי אדירי והצוות המקצועי ומטעם משרד החקלאות, סמנכ”ל המשרד, צביקה כהן והצוות המקצועי.

דוברת תנועת המושבים ו’התאחדות חקלאי ישראל’ הגב’ דפנה כהן-נוריאל, מסרה לפורטל ’כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’, כי במסגרת ההסכמות, נקבע;

● המכס ירד ב-50% באופן מידי לפרק זמן של שנה חצי.

● מגדלי הדגים יקבלו תמיכה ישירה לשנה בסך 30 מיליון ₪.

● רשת ביטחון של 12 מיליון ₪ שתחולק על פני מספר שנים.

בתום פרק הזמן של השנה וחצי, נקבע, כי תיבחן הורדה נוספת של המכס ותהליך הדרגתי ותיבחן הפגיעה בפדיון של מגדלי הדגים כאשר;

● במידה והפדיון, יפחת ביותר מ-10%, המכס לא ירד בינואר 2018 (ויישאר ב-50% מכס עם תמיכה ישירה של 30 מיליון ש״ח לשנה).

● במידה והפדיון, יפחת בין 5%-10%, המכס יפחת ב- 8% נוספים.

● במידה והפדיון יפחת עד מ-10%, המכס, יפחת ב- 16% נוספים.

● בינואר 2019 ובינואר 2020, ייבדק הפדיון שוב כאמור לעיל.

● המשמעות היא שככל שהפדיון המצטבר בשנים האמורות לא יפחת ביותר מ-5%, המכס, ירד בסוף התהליך ל-12%. במידה והענף ייפגע, יערכו התאמות עד כדי עצירת ההפחתה.

עוד נקבע, כי בנוסף יתקיים שיקום של 100 בריכות ונחלים, כאשר המדינה, תיתן 70 מיליון ש״ח והמגדלים יתנו 50 מיליון ש״ח.

התאחדות חקלאי ישראל ו’ארגון מגדלי הדגים’ ברכו על ההסכם ואומרים, כי ההסכם ישמור על ענף המדגה באזור ועל אי פגיעה בטבע.

█ מזכ”ל התאחדות חקלאי ישראל, מר אבשלום (אבו) וילן; ״טוב שהשכל הישר גבר על הצעות חסרות אחריות של הורדת כל המכסים מידית ללא כל פיצוי לענף שהיו סוגרים את עמק המעיינות וגורמות לייבוש מלא של עמק המעיינות ואזור בית שאן.

אנחנו נמצאים במאבק גורלי על גורלו של הענף. ימים יגידו אם בישראל, ימשיכו לגדל דגים טריים או שיבוא הכורת על הענף כולו. אני מקווה שהיום עשינו צעד קטן לכיוון של שמירת והבטחת עתיד הענף”.

█ מזכ״ל תנועת המושבים ויו״ר התאחדות חקלאי ישראל, מר מאיר צור; ״באמצעות הידברות בין הצדדים הגענו להבנות שגם ישמרו על המגדלים בארץ, גם ישמרו על האזור המיוחד של עמק המעיינות וגם יתחשבו בצרכנים.

אני מודה על שיתוף הפעולה עם משרד החקלאות וההירתמות של השר אורי אריאל. כמו גם של שר האוצר, מר משה כחלון שרואה חשיבות רבה בצרכן בד בבד מבין את חשיבותה של החקלאות, היצור המקומי וביטחון המזון״.

█ ראש המועצה האזורית עמק המעיינות, מר יורם קרין; “אחרי מאבק גדול אליו התגייסו הדייגים, החקלאים, התושבים והאזור כולו יחד עם ’התאחדות חקלאי ישראל’ ו-משרד החקלאות, הגענו להסכמות על מתווה לטווח הארוך הכולל השקעות בפיתוח והרחבת ענף המדגה אשר יאפשרו לקדם לפתח ולחזק את הענף, את החקלאות, הסביבה וההתיישבות עמק המעיינות והפריפריה כולה.

אני מברך על המתווה שהושג עם משרד החקלאות, התאחדות החקלאים, המגדלים ומשרד האוצר שמבטיח את המשך קיומו של ענף המדגה שהוא ענף חקלאות מרכזי בעמק.

אני מודה לשר האוצר ח”כ משה כחלון, שר החקלאות ח”כ אורי אריאל, שרת המשפטים איילת שקד, לחברי הכנסת איתן כבל יו”ר ועדת הכלכלה, ח”כ איתן ברושי, ניר מאיר מזכיר התנועה הקיבוצית, ולאמיתי פורת מזכיר הקיבוץ הדתי. הענף ימשיך להתפתח ולהביא תוצרת חקלאית איכותית לצרכן הישראלי ולשווקים”.

█ יו״ר ארגון מגדלי הדגים, מר יוסי יעיש; ״אני שמח שלאחר תהליך ארוך וממושך הצלחנו להגיע לסיכומים שמטרתם להבטיח את עתיד הענף.

המתווה שהושג היום, יובא לאישור אסיפת המגדלים שתתקיים בשבוע הבא ואני תקווה שנוכל להניח מאחורינו את המאבק ולהמשיך לספק לאזרחי ישראל דג ישראלי טרי ואיכותי״.

0
0אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן