ברכת חג שבועות | מערכת כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

הריון | לידה | תינוקות

הפלה בראשיתו של ההריון, לרוב בגלל בעיה גנטית בעוברים שהזוג מייצר

המרכז הרפואי לפוריות - ד"ר איליה בר; "זוג שמנסה להרות באופן טבעי שישה חודשים ללא הצלחה או נתקל בתופעה של הפלות חוזרות, צריך קודם לכל לעבור בדיקה ומיפוי גנטי מקיף כולל של העוברים, אין די בכך שמצאנו גורם אחד לבעיית הפריון, שכן לפעמים יש שתי בעיות ויותר וטיפול רק בבעיה אחת לא יביא להריון מוצלח".
דר' איליה בר, יושב ראש המרכז הרפואי לפוריות ברקע: מחזיקה בבטנה
דר’ איליה בר

בעיה גנטית ב’עוברים’ שבני הזוג מייצרים בהריון, הן בין גורמים בין השאר ל’הפלה טבעית’ בראשיתו של ההריון, ולכן המשך הניסיונות להיכנס להיריון חדש, זאת בלי לברר את מקור הבעיה צפוי להביא להפלות נוספות, תסכול מתגבר וסיבוכים עקב סיום ההיריון הכושל – כך מסביר ד”ר איליה בר, יו”ר המרכז הרפואי לפוריות.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

אין ויכוח על כך, כי הפלה (סיום של הריון באופן טבעי) היא חוויה קשה לאישה ולעתים היא מביאה להאשמה עצמית על פעילות גופנית מאומצת או תנועה מיותרת שגרמו לה, כאמור, זו לרוב; טעות.

ד”ר בר; “צריך לזכור, כי בחלק מהמקרים הביצית והזרע של בני הזוג תקינים כל אחד מהם בפני עצמו, אולם בחיבור, ביניהם, שמתחיל מהפריית ביצית על ידי תא זרע (התעברות) היוצרת זיגוטה (Zygote), נוצר ’עובר עם פגם גנטי’ אשר מהווה מעין “פצצה מתקתקת” שגורמת להפלה וזאת בתוך מספר שבועות.

“למעשה 98% מן ה’הפלות’ בטרימסטר ראשון, נובעים עקב גנטיקה לא תקינה של העובר, אומר ד”ר בר, יו”ר המרכז הרפואי לפוריות, הממשיך ומבהיר; “רק סקירה גנטית כוללת תאפשר למצוא את הגורם המדויק”.

ישנם גם מקרים המכונים; ’הריונות כימיים’, בהם נראה חיווי חיובי על הריון בבדיקת דם או שתן, אך בפועל ההריון מופסק במהרה.

אם תופעה זו חוזרת, מומלץ שלא להמשיך בניסיונות ’להרות’ בלי בירור מקיף, הכולל בדיקה גנטית של העוברים בטרם השרשתם ל’רחם’ (פי.ג’י.אס).

זוג שמנסה להרות באופן טבעי, שישה חודשים ללא הצלחה או נתקל בתופעה של הפלות חוזרות, צריך קודם לכל לעבור בדיקה ומיפוי גנטי מקיף כולל של העוברים” – מדגיש ד”ר בר.

מוסיף, ד”ר בר; “אין די בכך שמצאנו גורם אחד לבעיית הפריון, שכן לפעמים יש שתי בעיות ויותר וטיפול רק בבעיה אחת לא יביא להריון מוצלח.

ישנן עשרות ואף מאות סיבות שונות ל’כשל בפוריות’ ואין שום הגיון בעריכת טיפולים בשיטת הניסוי והטעיה, כפי שהיה בשנות התשעים בטרם היה לנו את הידע והיכולות הטכנולוגיות שיש כיום”. סיכם ד”ר איליה בר, יו”ר המרכז הרפואי לפוריות.

עדכונים בעמוד הפייסבוק של המרכז הרפואי לפוריות.

■ מצאתם טעות בכתבה, זה לא נעים! תלחצו כאן ספרו לנו ונתקן.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן