ברכת חג שבועות | מערכת כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

הריון | לידה | תינוקות

מחקר חדש שנערך ב’וולפסון’: האם צורת הלידה משפיעה על התפקוד המיני?

פרופ’ שמואל לוריא, רופא נשים בכיר ב’וולפסון’: “בצענו את המחקר בעקבות עלייה חדה בביקוש ל’ניתוחים קיסריים’, בשל חשש הנשים מפגיעה ב’מיניות’ לאחר הלידה. מצאנו, כי לידה וגינאלית, אינה פוגעת ביחסי המין, וכי אין עדיפות ל’ניתוח קיסרי’ בהקשר זה”.
מחקר חדש שנערך ב’וולפסון’: האם צורת הלידה משפיעה על התפקוד המיני?
מחקר חדש שנערך ב’וולפסון’: האם צורת הלידה משפיעה על התפקוד המיני?

במסגרת מחקר חדש שבוצע באחרונה ב’מרכז הרפואי וולפסון’ בעיר חולון, נבדק האם לצורת הלידה ישנה השפעה על תפקודן המיני של ה’יולדות’ לאור עלייה חדה בביקוש לניתוחים קיסריים, בשל חשש הנשים מפגיעה ב’מיניות’ לאחר הלידה.

לצורך המחקר בנושא האם צורת הלידה משפיעה על התפקוד המיני, נבחנו חמש קבוצות; נשים לאחר ’לידה וגינאלית רגילה’ ללא חיתוך חיץ, נשים לאחר לידה וגינאלית רגילה עם חיתוך חיץ, נשים לאחר לידה מכשירנית, נשים לאחר ניתוח קיסרי בחירום ונשים לאחר ניתוח קיסרי אלקטיבי (מתוך בחירה).

התפקוד המיני, לאחר הלידה, הוערך באמצעות שאלון; 6 שבועות, 12 שבועות ו-24 שבועות לאחר הלידה, וכן באמצעות תזמון תחילת קיום יחסי המין.

במסגרת המחקר, נמצא, כי התפקוד המיני של היולדות, השתפר ככל שחלף הזמן מהלידה. עם זאת, לא היה הבדל משמעותי בתפקוד המיני בין קבוצות הלידה השונות לאחר הלידה.

בדומה לכך, גם בהערכת ששת תחומי התפקוד המיני המוצגים בשאלון; חשק, עוררות מינית, סיכוך, אורגזמה, סיפוק וכאב – לא נמצא הבדל משמעותי בין קבוצות הלידה השונות לאחר הלידה.

לדברי פרופ’ שמואל לוריא, רופא בכיר באגף הנשים והיולדות ב’וולפסון’ ועורך המחקר, המציאות שהובילה למחקר היא שיעור בלתי מבוטל של בקשות לעבור ניתוח קיסרי ללא הוריה רפואית. כך למשל, במרכז הרפואי ’וולפסון’, שיעור הניתוחים הקיסריים מסך הניתוחים בעשור האחרון היה % 5.5.

לדברי פרופ’ לוריא; “אחת הסיבות המביאות נשים לבחור ב’לידה קיסרית’ הוא הפחד, כי ’לידה וגינאלית’ תפגע ב’תפקוד המיני’ לאחר הלידה.

בנוסף, השמועה אומרת, כי הניתוח הקיסרי, יכול להגן מפני ירידה בתפקוד מיני לאחר לידה, מאחר והוא מונע מעבר התינוק בתעלת הלידה, ובכך מונע נזק אפשרי”.

פרופ’ לוריא, מוסיף ומדגיש, כי; “בדקנו בספרות, ומצאנו מספר מאמרים שבדקו באופן חלקי את השפעת צורת הלידה על תפקוד המיני לאחר הלידה, ולכן החלטנו לבצע מחקר מקיף שיכלול את כל הצורות הלידה האפשריות בבדיקה לאורך זמן.

מחקר כזה בהיקף ובעומק כזה הוא ייחודי, ולא נעשה בעבר בשום מקום. כיום אנו יכולים להרגיע את הנשים ולהסביר להם, כי; ’לידה וגינאלית’ רגילה, לא מפריעה לרעה ביחסי מין לאחר הלידה”.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן