"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

מימונה-Mimouna

מימונה: ביקוש דבש לחג הפסח, ולחג ה’מימונה’ עומד על כ- 800 טונות דבש

מועצת הדבש; למרות היקפי פריחה גדולים במטעי הפרי, ופרחי הבר, שהקדימו השנה, עדיין קיים חשש לחיי דבורת הדבש ◄ בישראל, תורמת דבורת הדבש באמצעות האבקת הגידולים לתל"ג החקלאי בישראל כ- 2.5 מיליארד ₪ בשנה ◄ הכמות מהווה כ- 20% מצריכת הדבש השנתית בישראל.
 מימונה: ביקוש דבש לחג הפסח, ולחג ה’מימונה’ עומד על כ- 800 טונות דבש
מימונה: ביקוש דבש לחג הפסח, ולחג ה’מימונה’ עומד על כ- 800 טונות דבש

"צריכת הדבש לקראת חג הפסח, נמצאת בעלייה זה מספר שנים, הדבש אינו משמש רק כממרח, אלא גם לבישול ותיבול מאכלים, מאפים וסלטים, וכן כ’ממתיק הטבעי’ במקום סוכר. כמו כן ב’חג המימונה’ (Mimouna celebration), שהפך לחג לאומי, קיים שימוש רב בדבש, הנאכל עם ה’מופלטות’, וכן להמתקת ממתקים, עוגות ועוגיות מסורתיות" – כך אומר מנכ"ל מועצת הדבש, מר הרצל אבידור.

זאת ועוד; הביקוש לדבש בישראל לאורך כל השנה, נמצא במגמת עלייה. סקר שערכה ’מועצת הדבש’, מגלה, כי קיימת עלייה בתפוקת הדבש, ובמקביל גם עלייה בצריכת הדבש על ידי הציבור.

עד השנים האחרונות עמדה צריכת הדבש על כ-3,500 טונות בשנה, כחצי קילו לנפש, בשנה שעברה הגיעה צריכת הדבש ל- 4,500 טונות.

הסקר, הראה, כי העלייה בביקוש ל’דבש’, אינה רק בחודשי החגים, אלא גם לאורך השנה, נתון המצביע על עלייה במודעות בקרב הציבור הישראלי לצריכת מזון בריא, ולסגולותיו הבריאותיות, והרפואיות של הדבש.

למרות היקפי פריחה גדולים שהקדימו השנה, כבר מסוף פברואר, עקב מזג אויר חם מהרגיל בעונה זו, עדיין עוקבים בדאגה במועצת הדבש, אחר מצב הפריחה במטעי הפרי ופרחי הבר בישראל המשמשים צוף לדבורי הדבש, בעקבות היעלמות שליש מכמות הדבורים בעולם בשנים האחרונות.

ב’מועצת הדבש’, מקווים, כי המשקעים הרבים שירדו בעונת החורף, יביאו להיקפי פריחה גדולים בפרדסים, במטעי האבוקדו ובשטחי פרחי הבר. החשש, הינו מהעדר משקעים נוספים שיפגעו בפריחה העתידית במהלך הקיץ, או חמסינים אשר ייפגעו בפריחה הקיימת.

במידה ואכן, תהיה פריחה שופעת, ותתקיים עלייה בתפוקת הדבש השנה, תקטן כמות הדבש המיובאת לארץ ישראל, העומדת על כ-1,000 טונות של דבש בשנה על פי הסכמי הסחר עם האיחוד האירופי, ארה"ב, ו-דרום אמריקה.

הרצל אבידור, מנכ"ל מועצת הדבש, אומר, כי; "ערך האבקת הדבורים בארצות הברית, עומד על יותר מ- 14 מיליארד דולר בשנה, ובעולם כולו על כ-215 מיליארד דולר. בארץ ישראל, תורמת דבורת הדבש באמצעות האבקת הגידולים לתל"ג החקלאי בישראל כ-2.5 מיליארד שקלים בשנה.

בישראל ישנם כיום 500 דבוראים המטפלים ב- 100,000 כוורות הפזורות באלפי נקודות מרעה צופני ברחבי הארץ וכ-60,000 כוורות המשמשות להאבקת גידולים חקלאיים של פירות וירקות. אנו מקווים, כי השנה, תהיה פריחה טובה בישראל להאבקת הגידולים החקלאיים, וייצור דבש".

משפחת חיון, דבוראים מהמושבה בנימינה בהכנות לחגיגות המימונה | צילום: מירב חיון
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן