פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

הריון | לידה | תינוקות

המרכז הרפואי הלל יפה, ביצע הפריה חוץ גופית שנייה של תרומת ביצית

ב’יחידה להפריה חוץ גופית’ של ’המרכז הרפואי הלל יפה’, בעיר חדרה, בוצעה בסוף השבוע האחרון, תרומת ביצית אנונימית חוקית שנייה במספר ◄ בדומה לתורמת הראשונה, גם התורמת השנייה, ענתה על כל הקריטריונים הנדרשים ◄ פרופ’ משנה אדריאן אלנבוגן, מנהל היחידה; “אני מקווה שבעקבותיה יגיעו נשים רבות נוספות”.
המרכז הרפואי הלל יפה, ביצע הפריה חוץ גופית שנייה של תרומת ביצית
המרכז הרפואי הלל יפה, ביצע הפריה חוץ גופית שנייה של תרומת ביצית

תרומת ביצית אנונימית וחוקית נוספת, התבצעה במחלקת נשים ויולדות, בסוף השבוע האחרון, ב’יחידה להפריה חוץ גופית’ של ’המרכז הרפואי הלל יפה’, בעיר חדרה, בדומה לתורמת הראשונה בחודש יוני השנה, שסללה את הדרך ליישום חוק תרומת הביציות בישראל, גם התורמת השנייה, ענתה על כל הקריטריונים הנדרשים.

פרופ’ משנה אדריאן אלנבוגן, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית של המרכז הרפואי הלל יפה, שהיה בין הדוחפים למיצוב החוק, וכיום, נמצא בין אלו הדוחפים לממשו, מציין, כי; “כעת, ישנן ב’יחידה להפריה חוץ גופית’ של ’המרכז הרפואי הלל יפה’, מספר נשים שפנו למתן תרומה הנמצאות בשלבים שונים של התהליך שהוא מורכב ביותר ודורש מחויבות גבוהה של התורמת.

בדומה לתורמת הראשונה, גם הנוכחית, ראתה בתרומה חשיבות רבה בסיוע לנשים הרוצות להביא ילדים לעולם. זו, אגב, הסיבה העיקרית למתן התרומה.

יש להזכיר, ולציין, כי כל התהליך מחייב אנונימיות גמורה בין התורמת לנתרמות הפוטנציאליות, וכי לא מתאפשר כל קשר ביניהן, גם אם ירצו בכך.

ב’יחידה להפריה חוץ גופית’ של ’המרכז הרפואי הלל יפה’, שמחים על התרומה הנוספת, ובהחלט מצפים לתורמות נוספות שתגענה בעקבותיה.

“לא כל הנשים שפנו לביצוע התרומה מתאימות לצערנו”, מסביר פרופ’ משנה אלנבוגן; “אך מן הראוי לציין, כי יחסית למספר הנתרמות הפוטנציאליות, מספר התורמות הוא עדיין קטן משמעותית. כולי תקווה, כי מדובר ב”חבלי לידה” ראשונים, וכי בעקבות שתי התרומות האלו תגענה תורמות נוספות”.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן