כדורגל חופים

כדורגל חופים: נבחרת ישראל, מול אוקראינה, בקרב על כרטיס לגמר אליפות אירופה

נבחרת ישראל, ניצחה את נורבגיה 3:6 במוקדמות אליפות אירופה בשווייץ ב’כדורגל חופים’, פיגרה אתמול (ו’), בשיעור של 2:0, אך “מאסטרו” צחי אילוז, הגיב ברביעיית שערים ◄ אוקראינה, ניצחה היום (שבת) 2:3 את נורבגיה, מחר (א’) מול ישראל ◄ מאמן נבחרת ישראל, בני לם; “נעשתה רק חצי מהמלאכה, ואנחנו נעלה ביום א’ (מחר) למגרש מתוך אמונה, כי צריך וניתן לקבל את הכרטיס לאליפות אירופה במוסקבה”.
כדורגל חופים: נבחרת ישראל, מול אוקראינה, בקרב על כרטיס לגמר אליפות אירופה
כדורגל חופים: נבחרת ישראל, מול אוקראינה, בקרב על כרטיס לגמר אליפות אירופה

אלופת אירופה ואלופת סבב מוקדמות אליפות העולם, ב’כדורגל חופים’, נבחרת אוקראינה, גברה היום (שבת), בקושי על נבחרת נורבגיה החלשה 2:3 זאת לאחר שפיגרה 0:2 עד לפתיחת השליש השלישי. בעקבות כך ניצחון הנבחרת האוקראינית מעביר את ההכרעה למשחק ישראל-אוקראינה אשר ישוחק מחר (א’) בשעה 15:30 (שעון ישראל), המשחק, יועבר בשידור חי ומלא באתר האינטרנט של ההתאחדות הבינ”ל לכדורגל חופים. המובילה בבית זה, תזכה לכרטיס לגמר אליפות אירופה שתשוחק השנה בתחילת אוגוסט בעיר מוסקבה, רוסיה.

מאמן נבחרת ישראל, בכדורגל חופים, מר בני לם, אמר לאחר המשחק; “נצטרך לשים דגש מיוחד על השוער האוקראיני הבועט מכל מצב לשער. מדובר בנבחרת טובה, מהירה וחזקה”.

כשהוא נרגש מאד הגיב המאמן לם, גם על משחק נבחרת ישראל מול נבחרת נורבגיה בו ניצחה ישראל בתוצאה 3:6; “אני גאה במשחק ההקרבה של הבחורים וביכולת שלהם לחזור מפיגור אליו נקלענו בתחילת המשחק. אנחנו יודעים, כי נעשתה רק “חצי מהמלאכה”, ואנחנו נעלה מחר (א’) למגרש מתוך אמונה, שיוכלו לעמוד במשימה, כי צריך וניתן לקבל את הכרטיס למוסקבה”.

◄ נבחרת ישראל מול נורבגיה

נבחרת ישראל ב’כדורגל חופים’, המשתתפת בטורניר מוקדמות אליפות אירופה דרג ב’, בשווייץ גברה אתמול (שישי) על נבחרת נורבגיה, 3:6, לאחר פיגור של 2:0. בקור של 9 מעלות בעיר ברן, בירת שוויץ, עלתה נבחרת ישראל, בכדורגל חופים למשחק הראשון שלה במוקדמות אליפות אירופה דרג B.

שתי הנבחרות, הרבו להחמיץ בשליש הראשון, כאשר הנורבגים, בכל זאת, מצאו את הרשת עם שער עצמי של יטים עאמר, לאחר הגבהה של קנדיל הנורבגי, הכדור פגע בגבו של עאמר, וחדר לרשת 0:1 לזכות נבחרת נורבגיה.

השליש השני, היה פורה מאוד והניב שבעה שערים. הנורבגי סורנס, כבש ב”מספרת אנכית”, והעלה נבחרתו ליתרון מעודד של 0:2.

עם פתיחת השליש השני, בדקה הראשונה (14), “בישל” שחקן הנבחרת יקיר שינה (שחקן הפועל ר”ג), כאשר ניצל ערבוביה בתוך הרחבה ומסר לעמיתו צחי אילוז, אשר ניצל מיד את המצב וכבש כדי להקטין התוצאה ל-1:2 לטובת נבחרת נורבגיה.

לא חלפה דקה, ושוב הפך יקיר שינה, בעל תואר “יקיר הנבחרת” כאשר רקח שער נוסף בכדור הגבהה מדויק לעבר אילוז שבעט בסיבוב מדויק, כדי איזן את התוצאה 2:2.

נדנדת השערים נמשכה, כאשר הנורבגים, ניצלו היטב מרגלי שחקנם סורנס, “מחדל” בהגנת נבחרת ישראל בכדורגל חופים, והעלו את היתרון ל- 2:3.

צחי אילוז, כוכב הנבחרת, החליט, כי מכאן ואילך הוא מוליך את חבריו אל התהילה; הנבחרת הישראלית, עשתה זאת ברצון רב יותר, נחישות ומעל לכל במהלכי טאקטיקה של המאמן בני לם, שקרא היטב את חולשות היריב והורה לשוער אבי איבגי, לדייק במסירותיו לעבר חבריו ובכך אף נטלו למעשה את השליטה במשחק, ומכאן למעשה, הייתה הדרך לתרגום שפת השערים קצרה.

בדקה ה-20, שיגר השוער איבגי כדור של אל אילוז, וזה הטעה את המגן הנורבגי, כבש וקבע 3:3.

בדקה ה-22, עלתה הנבחרת הישראלית אל יתרונה הראשון; עאמר, בבעיטה חזקה ממרכז הרחבה כבש 3:4 לטובת נבחרת ישראל.

יקיר שינה, במאבק על הכדור עם שחקן נבחרת נורבגיה

שניות ספורות לסיום השליש השני, נכבש השער המרהיב של המשחק, מרגלי ה”מאסטרו” צחי אילוז, בבעיטת מספרת אדירה לחיבורים שלח את הקבוצות להפסקה, עם יתרון מבטיח של 3:5 לנבחרת כחול לבן.

בדקה ה-30, חתם יטים עאמר המצטיין את תוצאת המשחק עם בעיטת עונשין נהדרת אשר קיבעה את הניצחון הישראלי 3:6.

קובי ברדה, דובר הליגה, מסר לאתר “כאן נעים”, כי כזכור, מחר (ראשון), יפגשו בחוריו של בני לם את נבחרת אוקראינה, הנחשבת לחזקה במיוחד, כשהיא נושאת מעברה; זכייה באליפות אירופה, ומוקדמות אליפות העולם בבית האירופי.

מחר יפגשו נורבגיה ונבחרת אוקראינית בשעה 14:30 שעון שוויץ (15:30 שעון ישראל), למשחק השני בבית, כאשר ביום א’ שעה 14:30 שעון שוויץ (15:30 שעון ישראל), יפגשו ישראל ואוקראינה למשחק שיקבע את זהות המעפילה לגמר אליפות אירופה, אשר תתקיים באוגוסט בעיר מוסקבה ברוסיה.

במהלך היום (שבת), ניצלו שחקני נבחרת ישראל את הזמן הפנוי לאחר הניצחון על נורבגיה לעבודה במכון הכושר וצפייה בקלטות של היריבה מחר אוקראינה.

אל הסגל צפוי לחזור אלברט נקש לאחר שריצה עונש הרחקה מטורניר מוקדמות שנה שעברה, אך ייתכן, ויקיר שינה הסובל מחום, לא יוכל לעלות לשחק.

*כל המשחקים משודרים שידור חי ומלא באתר האינטרנט של ההתאחדות הבינ”ל לכדורגל חופים.

About the author

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

דילוג לתוכן