איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

מימונה-Mimouna

המימונה, חג יוצאי יהדות מרוקו, הערב (שני) ומחר (שלישי) – תרבחו ותסעדו

חגיגות מימונה, אשר ייפתחו בערב (ב’), ייערכו ברחבי הארץ, ויימשכו עד מחר (שלישי) מתקיימות השנה לרגל העשור לפדרציה העולמית של יהדות מרוקו, יו”ר הפדרציה, מר סם בן שטרית; “נקיים השנה מימונה אחרת, מימונה ערכית ועשירה בתכנים” ◄ הרשויות המקומיות, מבטיחות, בבמות ציבור ובפארקים את המסיבה הכי גדולה בעיר ◄ מי מה במימונה, מדריך מקוצר של כמה מהאירועים במדינה
המימונה, חג יוצאי יהדות מרוקו, הערב (שני) ומחר (שלישי) - תרבחו ותסעדו
המימונה, חג יוצאי יהדות מרוקו, הערב (שני) ומחר (שלישי) – תרבחו ותסעדו

חגיגות המימונה, ייפתחו הערב (ב’), ברחבי הארץ, ויימשכו עד מחר (שלישי) בלילה. הרשויות המקומיות, מבטיחות, בבמות ציבור ובפארקים את המסיבה הכי גדולה בעיר. המימונה, חג עממי הנחוג במוצאי חג הפסח, הנהוג בחלק מיהדות צפון אפריקה, ובעיקר בקרב יהדות מרוקו.

יו”ר הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו, מר סם בן שטרית, מסר, כי; “לרגל העשור לפדרציה העולמית, אנו שמחים לקיים השנה מימונה אחרת (“מימונה הגדולה”), שהיא מימונה ערכית ועשירה בתכנים”.

בן שטרית; “שורת אירועים, תתקיים בבנייני האומה ביום שלישי, כב’ בניסן תש”ע – 6.4.2010, החל משעה 16:00 ועד השעה 20:00, במבואות של בנייני האומה בעיר ירושלים.

בשעות הערב (ג’) תתקיים העצרת המרכזית. את האירועים, יכבדו בנוכחותם, אישי ציבור, חברי כנסת, ראשי רשויות מקומיות, ואורחים מחו”ל.

מר סם בן שטרית, הוסיף, כי; “במימונה, נציג תערוכות ותצוגות ונקרין סרטים על תרבות מרוקו ומורשתה. מעל המסכים ענקיים, נקרין את דבריהם של ראשי הערים וברכותיהם לרגל חגנו, חג העשור”.

“התוכנית העשירה משקפת את המימד האומנותי והערכי למימונה בעיצובה החדש. הוזלו מחירי כרטיסי הכניסה, כדי לאפשר להומוני עמך ישראל להיות שופתים לחוויה מרתקת ושובת נפש”. סיכם יו”ר הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו, מר בן שטרית.

מי ומה במימונה, מפת של כמה מהאירועים במדינה;

הסטנדאפיסט המוכשר, קובי מימון

▼ קרית שמונה – היום מימונה עירונית בהיכל התרבות הופעה של סטלוס ו-אורן חן בליווי כיבוד חינם.

▼ מעלות – חלוקת מופלטות ותה במרכז המוזיקה, הופעה של להקת שפתיים ושל התזמורת האנדלוסית של מעלות. הערב, שני בשעה; 20:30.

▼ צפת – ראש העיר מר אילן שוחט ו-“ועדת המופלטות”, יעברו היום מבית לבית ויכתירו את “מלכי ומלכות המימונה”.

▼ נצרת עילית – חגיגות המימונה במתחם העירייה, עם הזמר; משה אל, ריקודים, יחולקו מופלטות חינם. שלישי ב-11:00.

▼ עכו – תתקיים מימונה לפי מיטב המסורת בביתו של ראש העיר מר שמעון לנקרי. הערב, שני בשעה; 20:00.

▼ כרמיאל – הפנינג לכל המשפחה, יתקיים בפארק מחצבות (הגליל), ובו מתקנים מתנפחים, תימכרנה מופלטות בתשלום, והופעות של אמנים מקומיים. יום שלישי; 11:00-16:00.

▼ בית שאן – מימונה בבניין הסראייה בעיר העתיקה עם כיבוד עשיר ותלבושות. הערב, שני ב-21:00.

▼ קיבוץ שלוחות – חגיגות מימונה של קיבוץ הדתי, בליווי מוזיקה מרוקאית, תלבושות וכמובן – מופלטות. הערב (שני) עם צאת החג.

▼ עפולה – חגיגות מימונה בפארק העירוני, יכללו מתקנים מתנפחים והופעות של הזמרים; טריפונאס, חיים אוליאל ומחר (שלישי ב-11:00), תתקיים הצגת הילדים “שלישיית פסטל”.

▼ חדרה – חגיגה עירונית באולמי “ארמון דוד”, בשעה 22:00. בהופעה משירי הזמר המרוקאי הנודע ג’ו עמר, ז”ל, אוכל מרוקאי מסורתי.

▼ נתניה – מחר יום ג’ ב-גן מסילות החל מהשעה 14:00 ועד השעה 18:00, בתוכנית הופעות של הזמרים; קובי ראובן ושלומי דהן.

▼ רעננה – היום במרכז הנוער שבמתחם גן הנשיאים מסיבה של מוסיקה ומופלטה לסטודנטים.

▼ הרצליה – היום החל מהשעה 18:30, חגיגות מימונה עם מופעים שונים ודברי מתיקה מרוקאיים ב”גן בן שפר” ברחוב סוקולוב. ליווי של להקת צלילי מרוקו, “להקת שבעת הכוכבים” העירונית, ו”להקת פרחי ירושלים”, בשילוב מטעמי החג.

מופלטה ממטעמי החג – תרבחו ותסעדו

▼ כפר סבא – מחר יום ג’, חגיגת המימונה בפארק העירוני בין השעות 16:00 – 20:00, בתוכנית הופעה של אבי פרץ, אוכל מרוקאי מסורתי ויריד אומנויות.

▼ ירושלים – מחר, יום ג’ מהשעה 12:00, ועד שעות הלילה האירוע המרכזי של הפדרציה העולמית של יהודי מרוקו. בבנייני האומה, ירושלים. מטעמים ותערוכות אמנות על יהדות מרוקו.

▼ ים המלח – הערב, שני, ללא תשלום, בכפר הנופש ביאנקיני שבצפון ים המלח – חגיגה מרוקאית עם מיטב המטעמים.

▼ רחובות – חגיגות מימונה עם מיטב המאכלים המסורתיים, שחקנים בתלבושות ונגני התזמורת האנדלוסית. הערב, שני ב-21:00

▼ אשדוד – חגיגות מימונה עירוניות במעמד ראש העיר ד”ר יחיאל לסרי, באולם הספורט סמוך למתנ”ס חרצית, עם להקות מחול מקומיות וכיבוד מסורתי. הערב שני ב-20:30. בשלישי ב-13:30, חגיגת מימונה בפארק “בן גוריון” בליווי הזמרים; חיים זריהן, ליאור פרחי והזמר מושיק עפייה.

▼ שדרות – הערב, שני, חגיגות מימונה במרכז צהלולים עם הזמר אבי כהן ולהקתו. ביום שלישי, חגיגות ביער איבים עם הזמר חיים זריהן.

▼ מ.א. שדות הנגב – היום (שני) החל מהשעה 22:00, חגיגת המימונה בבית העם במושב זרועה (ליד נתיבות).

▼ דימונה – היום שני, החל מהשעה 21:00 חגיגות המימונה ומופלטות בקניון “פרץ סנטר” בתכנית הופעה של שלישיית “מה קשור” הסטנדאפיסט רמי ורד, והסטנדאפיסט המוכשר קובי מימון, ואחרים.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן