בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

מזג אוויר

רמת הגולן: הקור והשלג בגולן, מטיבים עם עצי הדובדבן, התפוח, כרמי היין ו… החלב

זאב מרקמן, מנכ"ל החברה לפיתוח הגליל: הגשמים, מילאו את הנחלים, כך שניתן יהיה להשקות גידולים ומטעים בתקופות הקיץ, ובכל מקרה הגשם שיירד, יאפשר הפסקת השקיית גידולי החורף כמו חיטה, שעורה ותחמיצים ◄ ביקב הרי גליל ביראון, מברכים על מזג האוויר הקר, ומקווים אפילו לשלג בהרי הגליל
רמת הגולן: הקור והשלג בגולן, מטיבים עם עצי הדובדבן, התפוח, כרמי היין ו... החלב
רמת הגולן: הקור והשלג בגולן, מטיבים עם עצי הדובדבן, התפוח, כרמי היין ו… החלב

השלג, עדיין יורד בשעות אלו של יום חמישי, 04.02.2010, בצפון רמת הגולן, ונערם לגובה של עד 10-20 ס"מ, מפלסות, מפנות את הכבישים. עקב הטמפרטורה הנמוכה של מינוס שתי מעלות, מחממים את החיות שהומלטו בפינת החי והסוסים של חוות הבוקרים הורדו לאזורים לא מושלגים.

שפי מור, מנהל התיירות בקיבוץ מרום גולן, אומר, כי; הוא מאוד מקווה שהשלג, יישאר גם בסוף השבוע, ואיתו זרם המבקרים; "אין ספק שהשלג, יביא ברכה לכלל תיירני הגולן והגליל ואנו בהחלט מצפים לבואו" – אומר מור.

גבי קוניאל, מנהל המטעים והכרמים במרום גולן, אומר, כי; הקור העז הוא ברכה למטעים בעיקר לתפוחים ולדובדבנים.

קוניאל, מקווה, כי יתווסף גם גשם לקור, הגורם להתעוררות טובה של הפרי בעונת האביב, ואומר, כי ככל שיש יותר גשם יש צורך בהשקיה מוקדם יותר וכי הוא צופה תחילת השקיה של המטעים בעוד חודשיים שלושה, עם בוא האביב.

העצים בחורף, נמצאים ב"תרדמה", וכי אין פעילות שורשים. מנות קור עובדות על ההתמיינות היעילה של הפרי, נקראת; "פיקי פרי" ותיצור תפרחת של 4 תפוחים או 10 דובדבנים; "מה שיותר מנות קור יהיה הפרי יפה יותר וגדול יותר" – אומר קוניאל.

זאב מרקמן, מנכ"ל החברה לפיתוח הגליל, אומר, כי; על פי התחזיות צפויים עוד מספר ימי גשם, ובמידה ואכן תרד הכמות הצפויה, מצב המשקעים, יהיה טוב יותר משנה שעברה.

הגשמים, מילאו את הנחלים, כך שניתן, יהיה להשקות גידולים ומטעים בתקופות הקיץ, ובכל מקרה הגשם שירד בימים הקרובים, יאפשר הפסקת השקיית גידולי החורף כמו; חיטה, שעורה ותחמיצים.

עוד אומר מרקמן, כי; "הגשם הרב שירד לאורך השבועות האחרונים ואלו שירדו בימים הקרובים תורמים להעלאת מפלס הכנרת ולמילוי מאגרי המים בגולן".

שבתאי גלס, ממפעלי המים בגליל העליון, אומר; "אנו מחכים להחלטת נציבות המים, ב- 1 באפריל, באשר לתוספת מים לחקלאות. עקב מצב המים, אנו מקווים, כי תאושר תוספת מים לחקלאי הגליל, באין להם מי קולחין להשקיה אלא רק מים שפירים".

הקור העז הוא ברכה למטעים בעיקר לתפוחים ולדובדבנים

ביקב הרי גליל בקיבוץ יראון, מברכים על מזג האוויר הקר, ומקווים אפילו לשלג בהרי הגליל, הגשם, הטמפרטורות הנמוכות ומנות קור ברמה גבוהה, יתרמו לענבים מובחרים יותר בבציר האביבי הצפוי.

מזג אוויר קר, מאפשר לענבים לפתח את הטעמים והריכוז הנפלאים, תוך שמירה על החמיצות, וגם בציר מאוחר יחסית.

למיקומו של הכרם, השפעה טובה על איכות היין המופק מן הענבים הצומחים בו; הטמפרטורה, הרוח, הלחות והמינרלים בקרקע משפיעים כולם על אופי היין. הפרמטרים החשובים לגידול ענבים מצוינים, לילות קרים בקיץ, וקור עז בחורף.

בעיקר עקב ההתחממות הגלובלית צפוי, כי כרמים רבים הממוקמים באזורים נמוכים, יהפכו להיות חמים מדי לייצור יין איכותי, ולכן, הכרמים והיקבים, הממוקמים בגובה אידיאליים בשל מזג האוויר הקר בהם לאורך השנה.

יואב בלחסן, מנהל המחלבה, ורכז משק הדיר ב-"מצפה הימים", אומר, כי; "בשל הקור העז, והחשש לירידת שלג דאגו בדיר לחימום העזים בעזרת "תנורי כיפות" המכסים את אזור המרבץ".

בלחסן, מוסיף, כי בכל הקשור לבקר הגדל ב’חוות מצפה הימים’; "הקור עושה טוב לפרות, כמה שיותר קר יותר, טוב לכמות ואיכות החלב, ולנו נותר רק להמשיך ולדאוג למזון הבריא והאורגני וצפויה לנו, עלייה בכמות התוצרת וכמובן באיכות" – אומר בלחסן.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן