מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

גן יבנה | Gan Yavne

גן-יבנה: תוקם יחידה מקומית לחילוץ והצלה ביוזמת ראש המועצה ומפקד פקע”ר מחוז דרום

0
0

“במצב בו אירוע החירום, יפתיע, מוטב לה לרשות המקומית שתוכל לסמוך על עצמה בלבד”, הצהירו דרור אהרון ראש מועצת גן-יבנה ואל”מ איתן יצחק, וסיכמו ביניהם על יוזמה משותפת: להקים בגן-יבנה, יחידה לחילוץ והצלה, מבוססת על כוחות מקומיים.
גן-יבנה: תוקם יחידה מקומית לחילוץ והצלה ביוזמת ראש המועצה ומפקד פקע
גן-יבנה: תוקם יחידה מקומית לחילוץ והצלה ביוזמת ראש המועצה ומפקד פקע”ר מחוז דרום

אירוע חירום או אסון יכול לפקוד בכל רגע נתון, ללא אזהרה מוקדמת. זה יכול להיות אירוע טבע חריג בממדיו דוגמת שיטפון או רעש אדמה, וזה יכול להיות אירוע חומרים מסוכנים, שריפת ענק או מתקפת טילים.

תפישת העבודה מאז פרוץ מלחמת לבנון השנייה, הינה שהרשויות המקומיות בישראל צריכות להיות מוכנות תדיר, לכל מצב שיכול לערער את הסדר הציבורי לפרקי זמן משתנים, כאשר רק בהמשך תקבלנה את הסיוע הנדרש מכוחות ההצלה והצבא, הכול בהתאם לממדי התופעה ומידת הדחיפות יחסית לישובים אחרים.

ביקור שגרתי שקיים הבוקר בישוב גן-יבנה, מפקד מחוז דרום בפיקוד העורף (פקע”ר) אלוף משנה איתן יצחק, נפתח בסקירת המצב, כמעט שנה מתחילת מבצע “עופרת יצוקה”.

“לכאורה, האזור, מאופיין בשקט עמיד יחסית, אך אין זה סוד שארגון הטרור החמאס ממשיך להיערך ולהתחזק. כיוון שכך אין מנוס מהכנת המשק. הרשויות, צריכות לבדוק עצמן מבחינת מוכנות עובדיהן, הצטיידות ועוד” – ציין אל”מ יצחק.

משראה כך, החליט דרור אהרון, ראש מועצת גן-יבנה, “לזרוק” לאל”מ יצחק, כפפה, והוא מיהר להרימה. ההצעה; הקמת יחידת חילוץ והצלה מבוססת על תושבים מקומיים, בעלי רקע רלוונטי.

המתנדבים, אשר יימצאו מתאימים, יעברו קורס הכשרה ייעודי שיבוצע על ידי פיקוד העורף. היחידה, תהיה כפופה למועצה המקומית, ותמומן על ידי המועצה בשנת התקציב הבאה. היחידה, מיועדת לפעול בתחומי גן-יבנה וישובי הסביבה ככל שיידרש.

בתוך כך, הבטיח אל”מ יצחק, כי עד סוף השנה, יותקנו בגן-יבנה, שני צופרים נוספים, במקומות בהם התברר במבצע “עופרת יצוקה”, כי כיסוי הצופרים אינו מספיק.

בסיכום הישיבה, הודה דרור אהרון לאל”מ יצחק על ההזדמנות לשיתוף פעולה מעשי בין הצדדים.

0
0אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן