"מוזר, נחמד וטוב": 50 שנה להתנדבות בקיבוצים

התנועה הקיבוצית מציינת 50 שנה להגעת המתנדבים והמתנדבות – אותם צעירים שבאו מחו"ל לעזור בעבודה בקיבוצים ולחוות מקרוב חיים שיתופיים. כתבתו של רובי המרשלג, מתוך חדשות הערב 18.10.18.

פורום כאן נעים

הסטנדאפיסט נדב אבקסיס בהדלקת נרות בכנסת

הסטנדאפיסט נדב אבקסיס בהדלקת נרות חגיגית בטרקלין שאגאל במשכן הכנסת לפני שנתיים 26.12.16. שידורי ערוץ הכנסת - ערוץ 99.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – זוחלים

זוחלים - מדוע הנחשים ויתרו על הרגליים, ההבדל בין נשיפה לשיפה, מטבעונים עושים אהבה, ההצלחה הגדולה של הצפע, והחרדון הקדמון מהערבה. צלם ובמאי: משה אלפרט. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

ארץ נהדרת, ניר וגלי: הדלקת נרות

ארץ נהדרת, ניר וגלי: הדלקת נרות. חנוכה שמייח.

ד"ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

מתכון סופגניות אפויות עם מלית ריבה פרווה

מתכון סופגניות אפויות עם מלית ריבה פרווה, צמחוני יותר בריא בקלי קלות

חוזליטו

חוסה חימנס פרננדס (1943), הידוע בשם הבמה חוזליטו (חוסליטו), זמר ספרדי שהתפרסם והצליח בשנות ה-50 וה-60. אחד מילדי הפלא המפורסמים והמצליחים בכל הזמנים. התפרסם בקול סופרן מיוחד במינו. הפופולריות שלו הייתה לא רק במדינות דוברות ספרדית, אלא גם במדינות צפון אירופה ובאגן הים התיכון.

נעים לעקוב אחרי

חדרה

היסטוריה בעיר חדרה אחרי 40 שנה סוף לפיאצה

היום הוחל בעבודות לפתיחתה של הפיאצה בעבודות שיתפרסו במשך כשנה על פני אורך דרך של 350 מטר ■ בתחילת חודש מאי יחלו העבודות בכניסה המערבית לחדרה מכביש החוף למרכז העיר להפרדה מפלסית עילית הכוללת גשר באורך של כ-180 מטר
היסטוריה בעיר חדרה אחרי 40 שנה סוף לפיאצה
היסטוריה בעיר חדרה אחרי 40 שנה סוף לפיאצה

העיר חדרה נמצאת בעיצומה של השנה הגדולה והחשובה בתולדותיה. ראש עיריית חדרה חיים אביטן אשר הפך בתוך כשנה וחצי את חדרה לאחת מהערים המוערכות בשלטון המקומי, הוציא השבוע לדרך את פרוייקט פתיחתה של הפיאצה, שהינו הפרוייקט התחבורתי והחזותי החשוב ביותר שהתבצע בעיר בעשורים האחרונים. משך 40 השנים האחרונות רחוב הרברט סמואל במרכז העיר סגור לתנועה, נתון אשר מנע את המשך התפתחותה של העיר ושדרוג מרכזה.

מטרתו של הפרוייקט בראש ובראשונה לשפר את חזות מרכז העיר, לפתוח את הפיאצה ולהחיות את מרכז העיר הנגיש לתושבים. הדגש בתוכנית העירונית הינו על שילוב בין נוחות הולכי הרגל לרבות נתיבי הליכה מוסדרים, פינות ישיבה וכדומה לבין הנוסעים בדרך. מעשית מקטע העבודה בין שני מעגלי התנועה בצומת הרברט סמואל – הלל יפה ובצומת הרברט סמואל – רוטשילד יהווה "שער" למרכז העיר.

העבודות יתפרסו במשך כשנה על פני אורך דרך של 350 מטר ויכללו; כבישים וחניות מרוצפים, מדרכות, ביצוע קווי מים, ביוב קווי ביוב, ניקוז, תאורה, גינון, ריהוט רחוב, הורדת תשתית עילית של חברת חשמל אל מתחת לפני הקרקע, טיפול בקווי בזק, טיפול בקווי כבלים ועוד.

העבודות ימשכו כשנה בעלות של כ-10 מיליון שקלים. בשלב הראשון יתבצעו העבודות בפיאצה עצמה ובקטע הדרומי בין הלל יפה לפיאצה. בשלב השני עבודות בקטע הצפוני שבין הלל יפה לפיאצה. בשלב השלישי עבודות בקטע הדרומי שבין הפיאצה לרוטשילד ובשלב האחרון השלמות בכל שטחי העבודה וביצוע פיתוח סופי.

במקביל החלה העירייה בביצוע עבודות פיתוח ברחוב חטיבת גולני לסלילת ציר תנועה נוסף מהעיר לשכונת בית אליעזר בקטע שבין רחוב ירושלים עד לכיכר הספורטן.

במסגרת העבודות יבוצעו; סלילת כבישים, פיתוח מדרכות, עבודות מים, ביוב וניקוז, עבודות תאורה, גינון ונוף ועבודות תשתיות חוץ.

הפרויקט בעלות 26 מיליון שקלים ימשך כשנתיים. בנוסף, כבר במהלך החודש הקרוב יחלו העבודות לבניית שוק תיירותי חדש בחדרה במקומו של השוק הישן, המוזנח והמסוכן אשר היווה "פרונקל" במרכז העיר מזה עשרות שנים.

בתוך כך בתחילת חודש מאי יחלו בכניסה המערבית לחדרה מכביש החוף למרכז העיר העבודות להפרדה מפלסית עילית הכוללת גשר באורך של כ-180 מטר וברוחב של כ-28 מטר לרבות רמפות באורך של כ-400 מטר וכבישים באורך של כ-2.5 ק"מ. בפרויקט יושקעו 77 מיליון שקלים והוא יסתיים בסוף 2008.

הפיצה בעיר חדרה: משך 40 השנים האחרונות רחוב הרברט סמואל במרכז העיר סגור לתנועה
 • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  Add Comment

  Click here to post a comment

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  דילוג לתוכן