קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

מדינת ישראל בת 69

צהל מחבק את אזרחי ישראל ופותח בסיסים ביום העצמאות

דובר צה"ל, מסר, כי במהלך יום העצמאות ה- 69 למדינת ישראל, יקיים צבא הגנה לישראל, מטס מיוחד של חיל האוויר בשמי הארץ כהצדעה למדינת ישראל ואזרחיה. כל אזרחי ישראל, מוזמנים לבקר וליהנות. ואלה כל הבסיסים שיפתחו את שעריהם למבקרים;

כידוע תושבי ואזרחי מדינת ישראל, מחבקים מאמצים ואוהבים את צבא ההגנה לישראל בעיתות חירום ובכל ימות השנה. ב'יום העצמאות ה- 69 למדינת ישראל' (שלישי, ו' באייר התשע"ז, 2 במאי 2017), הודיע דובר צה"ל, כי צבא הגנה לישראל, מצדיע למדינת ישראל ולכל אזרחיה ללא הבדל דת ולאום, כי במסגרת מהלך אירועי יום העצמאות בצה"ל לרווחת אזרחי מדינת ישראל, תשמר המסורת אשר בה, ייפתחו בסיסים נבחרים של חיל האוויר, זרוע היבשה והפיקודים השונים בפני הקהל הרחב.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב'טוויטר'.

כמו כן, יתקיים טקס מצטייני נשיא המדינה לשנת התשע"ז בבית הנשיא בירושלים, במהלכו יעניק נשיא המדינה, מר ראובן (רובי) ריבלין, תעודות הצטיינות ל-121 קצינים וחיילים מכלל יחידות צה"ל. דובר צה"ל, מסר, כי במהלך יום העצמאות ה- 69 למדינת ישראל, יקיים צבא הגנה לישראל, מטס מיוחד של חיל האוויר בשמי הארץ כהצדעה למדינת ישראל ואזרחיה. כל אזרחי ישראל, מוזמנים לבקר וליהנות. ואלה כל הבסיסים שיפתחו את שעריהם למבקרים;

פיקוד המרכז;

בסיס מחנה "חורון" בחטיבה המרחבית "שומרון" ייפתח במהלך יום העצמאות (ג'), בין השעות 16:00-10:00. בתכנית; תערוכת כלי רכב צבאיים שונים ומגוונים, טנקים וכלי הנדסה, יוצגו צוותי ביטחון שוטף והסוואה של גדוד האיסוף הקרבי "ניצן", תערוכת אמצעי לחימה ותצוגה של כיבוי והצלה.

זרוע היבשה;

אתר "יד לשריון" בלטרון ייפתח במהלך יום העצמאות (ג'), בין השעות 08:00-16:30 בתכנית: מיצג רב-חילי של כוחות היבשה, "שריון", "תותחנים", "הנדסה קרבית", "איסוף קרבי", "הרגלים" ו"הצנחנים". המיצג יכלול את מגוון אמצעי הלחימה של זרוע היבשה כגון טנקים, דחפורים נגמ"שים ותותחים. בנוסף, בביתנים השונים תינתן למבקרים סקירה מפי לוחמים ולוחמות בעברית ובאנגלית.

חיל האוויר;

בסיס "רמת דוד" על שם אלוף עזר ויצמן ז"ל, אשר ממוקם בעמק יזרעאל, יפתח ביום העצמאות (ג'), בין השעות 13:00-08:00. בתכנית: מטס חיל האוויר, מופע צוות אווירובטי, תערוכות מטוסי החיל, תערוכת מערך האחזקה, הצגת אמצעי לחימה ואמצעי חילוץ והצלה של חיל האוויר והופעת להקת חיל האוויר.

בית הספר למקצועות הטכניים של חיל האוויר, אשר ממוקם סמוך לעיר חיפה, יפתח ביום העצמאות (ג'), בין השעות 14:00-09:00. בתכנית: מטס חיל האוויר, מופע צוות אווירובטי, הופעות להקות מקומיות, תערוכות מטוסים, תצוגת מולטימדיה, תערוכת כיבוי אש, עמדות הפעלה לילדים והופעת להקת חיל האוויר. (השנה לא יתקיימו הסעות מחוצות המפרץ, ניתן יהיה להחנות בחניון מסודר באזור מעגן הדיג קישון, הגישה לחניה הינה דרך רחוב יוליוס סימון – כתובת הגעה: חניית יום העצמאות בסיס הטכני חיפה).

צהל מחבק באהבה את אזרחי ישראל ופותח את בסיסיו בחג עצמאות | צילום: דו"ץ
צהל מחבק באהבה את אזרחי ישראל ופותח את בסיסיו בחג עצמאות | צילום: דו"ץ

בסיס חיל האוויר "תל נוף", אשר ממוקם סמוך לגדרה, יפתח ביום העצמאות (ג'), בין השעות 14:00-09:00. בתכנית: מטס חיל האוויר, מופע צוות אווירובטי, תערוכות כלי טיס שונים מהעבר ומהיום, ביתן המערך הטכני ותצוגת אמצעי לחימה ואמצעי חילוץ של חיל האוויר.

מוזיאון חיל האוויר בבסיס "חצרים", אשר ממוקם מערבית לבאר שבע, יפתח ביום העצמאות (ג'), בין השעות 14:00-09:00. הכניסה למוזיאון הינה ללא תשלום. בתכנית; מטס חיל האוויר, מופע צוות אווירובטי, טיסת ראווה של מטוס ה-"סטירמן", ביתן המערך הטכני, תצוגת מטוסים וותיקים לצד מתקדמים, 150 כלי טיס שונים מסודרים כרונולוגית על פי תקופות והופעת להקת חיל האוויר. המוזיאון מארח בימי החג את מטוסי ומסוקי החיל המתקדמים.

לתשומת לבכם; הכניסה לבסיסי צה"ל, כרוכה בהצגת תעודת זהות ובידוק ביטחוני. לא תותר כניסה לנושאי נשק, כמו כן, לא תותר כניסת בעלי חיים. חל איסור להדליק אש בשטח מוזיאון חיל האוויר וחל איסור להכניס אוכל לשטח המוזיאון, ישנה אפשרות לאכול בחורשת המוזיאון. הציבור מתבקש להחנות כלי רכב במגרשי החניה הסמוכים לבסיסים. לא תתאפשר הגעה ברכב דו גלגלי.

בנוסף לבסיסים, ייפתחו ביום העצמאות גם חניוני צה"ל בפיקוד הצפון, בפיקוד הדרום ובפיקוד המרכז:

פיקוד הצפון;

החניונים הבאים ייפתחו בין השעות 16:00-09:00: חניון "נפח", חניון "צומת גולני", חניון "מעלות" (באגם המונפורט) וחניון "בית הלל" (ליד קריית שמונה). באתרים תתקיים תערוכת טנקים, נגמ"שים, פומות, רכבים קרביים, נשק קל ואמצעי לחימה, קשר ואיסוף.

פיקוד הדרום;

חניון ליד תחנת מגן דוד אדום בעיר שדרות ייפתח בין השעות 15:00-09:00. באתר תתקיים תערוכה של כלי רכב, ובהם רכב קרבי משוריין וכן אמצעי לחימה. כמו כן, יהיו ביתני הסברה אודות חיל התקשוב, יחידות צה"ליות נוספות ופינות יצירה מגוונות בהדרכת חיילי גדוד התקשוב של פיקוד הדרום.

חניון חורשת מצפה רמון יפתח לקהל הרחב ביום העצמאות (ג׳) בין השעות 16:00-10:00 בחורשת קק״ל בכניסה למצפה רמון. בחניון תיערך תצוגת רכבי קרב משוריינים וציוד לחימה, הדרכות והסברות של חיילים על בית הספר לקצינים והאמצעים המוצגים בחניון.

פיקוד המרכז;

בחניונים בגזרה יתקיימו תערוכות כלי רכב צבאיים שונים ביניהם טנקים וכלים הנדסיים, תערוכות אמצעי לחימה של גדודי הגזרה, ההנדסה והחבלה ויוצגו צוותי הסוואה של גדוד האיסוף הקרבי "ניצן" וצוותי הבטחון השוטף.

החניונים הבאים ייפתחו בין השעות 16:00-10:00: יער "אום צפא" הסמוך לישוב נווה צוף (חטיבה מרחבית "בנימין"), "מחנה חורון" (חטיבה מרחבית "שומרון"), חניון בקריית ארבע ובמתחם מועצת דרום הר חברון, סמוך לצומת מיתרים (חטיבה מרחבית "יהודה"), חניון ביישוב "תקוע" (חטיבת מרחבית "עציון"), חניון בישוב שערי תקווה ובבית הספר "חטיבת היובל" בעיר אריאל (חטיבה מרחבית "אפרים")

החניונים הבאים יפתחו בין השעות 17:00-09:00: חניון "קרני שומרון", סמוך לישוב קדומים (חטיבת מרחבית "אפרים"), חניון באנדרטת חטיבת "כפיר" בעיר עפולה וחניון סמוך לאמפי בבית שאן.

בחניון "גבעת התחמושת" בירושלים אשר יופעל על ידי חיילי עוצבת "האש" וחטיבת "הצנחנים" תתקיים תצוגת אמצעי לחימה של חיל הרגלים ו"הצנחנים" ובפרט- כלי נשק, אמצעי הסוואה, כוונות ואמצעים לראיית לילה, כלי רכב מבצעיים ועמדות על מורשת הצנחנים.

בעיר גבעתיים (בפארק גבעתיים), העיר המאמצת של עוצבת "ברק", ייפתח החניון בין השעות 22:00-11:00 ותוצג בו תערוכה של הכלים הבאים: "האמר", "פומה", נגמ"ש, טנק ומגוון כלי נשק נוספים.

טלפונים לבירור ולתיאום מוקדם מראש;

 • מוקד צפון – 04-6979930.
 • מוקד מרכז – תיאום מול כל רשות בנפרד.
 • מוקד דרום – מוקד 106 עירוני של עיריית שדרות.

דובר צה"ל קורא לציבור להישמע להוראות הביטחון ולהימנע מכניסה לשדות מוקשים ולאזורים אסורים אחרים בכל רחבי הארץ.  במהלך יום העצמאות, יפתח צה"ל למטיילים חלק משטחי האש בצפון, במרכז ובדרום הארץ. דובר צה"ל מדגיש כי גם במהלך החג יתקיימו בחלק משטחי האש אימונים כסדרם, כולל אימונים באש חיה. בהתאם לכך, מתבקשים המטיילים לנהוג בזהירות ובהתאם להנחיות ולוודא כי אינם נכנסים בשוגג לשטחי אש של צה"ל.

כל כניסה לשטחי אש של צה"ל מחייבת תיאום עם צה"ל וקבלת אישור בכתב. כניסה לשטחי אש ללא תיאום, מסכנת את חיי המטיילים ומהווה עבירה על החוק.

יש איסור לחצות גדרות ולהיכנס למקומות מגודרים ומשולטים. שדות מוקשים מסומנים באמצעות גדר תיל, משולש אזהרה אדום ושלט צהוב המזהיר מפני סכנת חיים. בנוסף, על מפות השבילים והטיולים המוסמכות קיים פירוט של האזורים האסורים לכניסה וכללי התנהגות למטייל באזורים השונים.

דובר צה"ל, שב ומדגיש, כי הכניסה אל שטחי A באזור יהודה ושומרון מסוכנת ואסורה על פי חוק וכי הכניסה אל שטחי B אינה מומלצת.

חיל האוויר, יערוך מטס הצדעה בשמי הארץ לכבוד יום העצמאות ה-69 של מדינת ישראל בין השעות 14:30-09:40. המטס יכלול מטוסי תובלה מסוג "צופית", "קרנף", "שמשון", "עיטם", "שביט" ו-"ראם", מטוסי קרב מסוג "רעם" (F15i), "ברק" (F16), "בז" (F15), "אדיר" (F35iׂ). מטס ההצדעה יחלוף מעל כ-40 ערים ויישובים ומעל בסיסי חיל האוויר.

בנוסף, יתקיימו שלושה מטסים נוספים;

 • מטס דרומי של 3 מטוסי קרב מסוג "ברק" ו-3 מטוסי "לביא" מעל העיר אילת ויישובי הנגב והערבה החל מהשעה 11:25.
 • מטס יסעור מעל כ-25 ערים ויישובים ומעל בסיסי חיל האוויר החל מהשעה 10:54.
 • מטס הצדעה מעל בית הנשיא – יורכב ממסוק "ינשוף" ושני מסוקי "שרף" – בשעה 08:45.
  – הציבור מתבקש לא להטיס רחפנים וטיסנים באזור המטס. • אודות הכותב

  משה נעים

  עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשלוש נכדות אוריאן, מילה שרה ו-אריאל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

  Add Comment

  Click here to post a comment

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  דילוג לתוכן