101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חקלאות ישראל ט"ו בשבט צרכנות

משרד החקלאות ירידת כ-1/3 בצריכת הפירות המיובשים בעשור

משרד החקלאות בשנת 2018, סך המכר של הפיצוחים והפירות המיובשים ברשתות השיווק ◄ ההוצאה החודשית הממוצעת למשק בית בישראל עבור פירות מיובשים עומדת על כ-60.8 ₪ ◄ הפירות והפיצוחים המובילים לפי נתוני המשרד הם השקדים והתמרים ◄ במשרד החקלאות ממליצים לצרוך בט"ו בשבט פירות טריים, כבכל שאר ימות השנה ולהרוויח טריות וערכים תזונתיים בעשרות זנים של פירות טריים.
0
0
פיצוחים ופירות מיובשים | צילום: depositphotos.com | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
פיצוחים ופירות מיובשים

טו בשבט, הגיע חג לפיצוחים; ההוצאה החודשית הממוצעת למשק בית בישראל עבור פירות מיובשים עומדת על כ-60.8 ₪. סך המכר של הפיצוחים והפירות המיובשים ב’רשתות השיווק’ הגיע לכדי 12,000 טון בשנת 2018, בערך של כ-600 מיליון ₪ – כך עולה מנתוני החטיבה למחקר, כלכלה ואסטרטגיה של משרד החקלאות.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

הפירות והפיצוחים המובילים לפי נתוני משרד החקלאות ופיתוח הכפר הם השקדים והתמרים, שעלו באופן עקבי ומשמעותי ומהווים מרכיבים עיקריים במשפחות הפיצוחים והפירות המיובשים.

בשנת 2018, היוו השקדים כ-17% מהערך הכולל של מכירות הפיצוחים, וכ-13% מכמות הפיצוחים השנתית הכוללת שנמכרה ברשתות השיווק.

עוד מוצרים שנמכרו בקטגוריה, היו; אגוזי מלך, גרעיני חמניות, קשיו ואגוזי פקאן. כאשר ‘תמרים‘ מהווים כשני שליש מכמות הפירות המיובשים הנמכרת ברשתות השיווק.

דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר הגב’ דפנה יוריסטה, מסרה לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי; בבחינה של הנתונים לאורך השנים, מכירות מוצרי השקדים והתמרים, עלו באופן עקבי ומשמעותי ברשתות השיווק.

בעשור האחרון, כמות השקדים הנמכרת עלתה בכ-34%, יותר מהגידול באוכלוסיה באותה התקופה (19%). כמות התמרים, הנמכרת אף גדלה ביותר מ-300%. מנגד, הכמות הנמכרת של שאר הפיצוחים, ירדה ב-3% והכמות של שאר הפירות המיובשים, ירדה ב-28%.

במשרד החקלאות ממליצים לצרוך בטו בשבט פירות טריים, כבכל שאר ימות השנה, ולהרוויח טריוּת וערכים תזונתיים בעשרות זנים של פירות טריים ובכך גם לתמוך בכלכלה המקומית ובחקלאים הישראלים.

לצד הפירות הטריים, ממליצים במשרד החקלאות לצרוך שקדים ותמרים ישראליים, להם תועלות בריאותיות חשובות, והם מומלצים לא רק בטו בשבט, אלא בכל השנה כחטיף בריא המהווה תחליף לממתקים וחטיפים.

ערכם התזונתי והבריאותי של הפירות המיובשים והממותקים ידועה לכל. על פי הנתונים, ההוצאה החודשית הממוצעת למשק בית בישראל עבור פירות טריים עומדת על כ- 148.8 ₪ בלבד. בתוך כך, צריכת פירות טריים לנפש (ללא ירקות!) עומדת על כ- 7.9 קילוגרמים בממוצע חודשי.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן