איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חקלאות ישראל ט"ו בשבט צרכנות

משרד החקלאות ירידת כ-1/3 בצריכת הפירות המיובשים בעשור

משרד החקלאות בשנת 2018, סך המכר של הפיצוחים והפירות המיובשים ברשתות השיווק ◄ ההוצאה החודשית הממוצעת למשק בית בישראל עבור פירות מיובשים עומדת על כ-60.8 ₪ ◄ הפירות והפיצוחים המובילים לפי נתוני המשרד הם השקדים והתמרים ◄ במשרד החקלאות ממליצים לצרוך בט"ו בשבט פירות טריים, כבכל שאר ימות השנה ולהרוויח טריות וערכים תזונתיים בעשרות זנים של פירות טריים.
פיצוחים ופירות מיובשים | צילום: depositphotos.com | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
פיצוחים ופירות מיובשים

טו בשבט, הגיע חג לפיצוחים; ההוצאה החודשית הממוצעת למשק בית בישראל עבור פירות מיובשים עומדת על כ-60.8 ₪. סך המכר של הפיצוחים והפירות המיובשים ב’רשתות השיווק’ הגיע לכדי 12,000 טון בשנת 2018, בערך של כ-600 מיליון ₪ – כך עולה מנתוני החטיבה למחקר, כלכלה ואסטרטגיה של משרד החקלאות.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

הפירות והפיצוחים המובילים לפי נתוני משרד החקלאות ופיתוח הכפר הם השקדים והתמרים, שעלו באופן עקבי ומשמעותי ומהווים מרכיבים עיקריים במשפחות הפיצוחים והפירות המיובשים.

בשנת 2018, היוו השקדים כ-17% מהערך הכולל של מכירות הפיצוחים, וכ-13% מכמות הפיצוחים השנתית הכוללת שנמכרה ברשתות השיווק.

עוד מוצרים שנמכרו בקטגוריה, היו; אגוזי מלך, גרעיני חמניות, קשיו ואגוזי פקאן. כאשר ‘תמרים‘ מהווים כשני שליש מכמות הפירות המיובשים הנמכרת ברשתות השיווק.

דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר הגב’ דפנה יוריסטה, מסרה לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי; בבחינה של הנתונים לאורך השנים, מכירות מוצרי השקדים והתמרים, עלו באופן עקבי ומשמעותי ברשתות השיווק.

בעשור האחרון, כמות השקדים הנמכרת עלתה בכ-34%, יותר מהגידול באוכלוסיה באותה התקופה (19%). כמות התמרים, הנמכרת אף גדלה ביותר מ-300%. מנגד, הכמות הנמכרת של שאר הפיצוחים, ירדה ב-3% והכמות של שאר הפירות המיובשים, ירדה ב-28%.

במשרד החקלאות ממליצים לצרוך בטו בשבט פירות טריים, כבכל שאר ימות השנה, ולהרוויח טריוּת וערכים תזונתיים בעשרות זנים של פירות טריים ובכך גם לתמוך בכלכלה המקומית ובחקלאים הישראלים.

לצד הפירות הטריים, ממליצים במשרד החקלאות לצרוך שקדים ותמרים ישראליים, להם תועלות בריאותיות חשובות, והם מומלצים לא רק בטו בשבט, אלא בכל השנה כחטיף בריא המהווה תחליף לממתקים וחטיפים.

ערכם התזונתי והבריאותי של הפירות המיובשים והממותקים ידועה לכל. על פי הנתונים, ההוצאה החודשית הממוצעת למשק בית בישראל עבור פירות טריים עומדת על כ- 148.8 ₪ בלבד. בתוך כך, צריכת פירות טריים לנפש (ללא ירקות!) עומדת על כ- 7.9 קילוגרמים בממוצע חודשי.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן