חדשות בריאות פלילים

מנחם סבאג התחזה לרופא והזריק דמוי בוטוקס וחומצה היאלורונית

מנחם יצחק סבאג, מקרית גת, המכונה דר' בוטוקס | ברקע: שפתיה של אחת נפגעות מטיפול מבוטוקס וחומצה היאלורונית | צילום: 'חדשות 13' | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
מנחם יצחק סבאג,  דר' בוטוקס
המתלוננות, הגיעו אל הנאשם מנחם סבאג, בקליניקה ב"בית הרופאים" בתל אביב, מבלי לדעת, כי הוא, כלל אינו בעל הכשרה מתאימה לביצוע טיפולי הזרקה. עולה, כי לאחר הטיפול, פנו המתלוננות אל הנאשם סבג בין היתר בטענה, כי האזור אליו הוזרקו החומרים; נָפוּחַ, כּוֹאֵב ולעיתים אף התלוננו על היווצרות של "גּוּשִׁים" באזור הזריקה. טִיפּוּלֵי הַזְרָקָה אשר בוצעו על ידי הנאשם סבאג, בוצעו שלא כדין, בחוסר מיומנות קיצוני, תוך שימוש בחומרי הזרקה ובחומרי הרדמה שלא אושרו לשימוש במדינת ישראל.
0
0
מנחם יצחק סבאג, מקרית גת, המכונה דר' בוטוקס | ברקע: שפתיה של אחת נפגעות מטיפול מבוטוקס וחומצה היאלורונית | צילום: 'חדשות 13' | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
יצחק סבאג “דר’ בוטוקס”

כנגד מנחם יצחק סבאג בן 41, מקרית גת, המכונה “ד”ר בוטוקס” הוגש אתמול (רביעי, כ”ו באב, תשפ”א) כתב אישום בגין ריבוי עבירות של התחזות לרופא, תקיפה הגורמת חבלה של ממש, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הכנת סם מרפא או רעל רפואי על ידי מי שאינו רוקח, ייצור תכשיר שאינו רשום תוך יצירת סיכון ממשי לפגיעה בבריאות הציבור ועוד זאת  לאחר שניהל קליניקה לטיפולים קוסמטיים, תוך שנחזה לרופא ובעל הכשרה מתאימה והזריק חומר הנחזה ל”בוטוקס” ו’חומצה היאלורונית’ למטוּפלות.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק או בטוויטר.

התיק הפלילי נחקר על ידי מפלג הונאה תל אביב ובסופו הבשיל לכדי כתב האישום, שהוגש בידי עורכת דין רותם נוימן וסרמן, ממנו עולה, כי הנאשם סבאג, ניהל במשך מספר שנים קליניקה בתחום הטיפולים הקוסמטיים ב”בית הרופאים” בעיר תל אביב.

הנאשם סבאג, ניהל את הקליניקה וזאת מבלי שהחזיק ברישיון לעסוק ברפואה וכשהוא נעדר כל הכשרה מקצועית בתחום שירותי הבריאות או הקוסמטיקה.

במסגרת עבודתו בקליניקה, עסק סבאג, בביצוע טיפולי הזרקת בוטוקס וחומצה היאלורונית או היאלורונן (באנגלית; Hyaluronic Acid; בקיצור; HAתוך שהוא עושה שימוש במוצרים אותם ייבא לישראל אשר טיבם ותוקפם אינם ידוע ומבלי שקיבל לכך את האישורים הנדרשים.

חשוב להדגיש, הזרקה של חומצה היאלורוניתללא הכשרה והסמכה מתאימות עלולה לגרום לנזקים, לרבות נזקים בלתי הפיכים וכי שימוש לא מאושר בחומצה היאלורונית, עלול לגרום בין היתר לתגובה אלרגית,  לדלקת או לפגיעה עצבית ולזיהום.

כמו כן, ייתכנו תופעות לוואי מקומיות, כגון; בצקת, אדמומיות ו-קרע של כלי הדם הגורם לשטף דם תת עורי ואף לנמק. בנוסף, רקח הנאשם סבאג והכין בעצמו תכשירים שלא בתנאי ייצור נאותים ומבלי שנרשמו כדין.

הנאשם מנחם יצחק סבאג, נהג לפרסם עצמו ב’רשתות החברתיות‘ תוך שהוא מציע, בין היתר; טיפולי עיצוב שפתיים ו-ישבן, טיפולי הזרקת בוטוקס כמו גם טיפולי הלבנת שיניים באמצעות לייזר, וזאת במחירים נמוכים מהמקובל בשוק.

במסגרת מאמציו לשיווק שירותיו, נהג הנאשם סבאג, להציע ללקוחות פוטנציאליות, בהן; נערות צעירות, טיפולים מוזלים בתמורה לפרסום עסקיו ברשתות החברתיות.

פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי); הנאשם מנחם סבאג, אינו בעל הכשרה מתאימה לביצוע טיפולי הזרקה.

בעקבות פעולות השיווק השונות שביצע, פנו אל הנאשם מנחם סבאג, לקוחות פוטנציאליים ובהן כ- 20 המתלוננות המפורטות בכתב האישום, אשר חלקן קטינות.

דוברת פרקליטות מחוז תל אביב של אגף דוברות הסברה ותקשורת  במשרד המשפטים, עורכת דין הילה ימיני, הוסיפה לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי מכתב האישום, עולה, כי הנאשם מנחם יצחק סבאג נהג להציג עצמו בפניהן כבעל ניסיון עתיר שנים בתחום הטיפולים האסתטיים ובחלק מההזדמנויות כ”טכנאי שיניים“.

המתלוננות, הגיעו לקליניקה ב”בית הרופאים” בתל אביב, מבלי לדעת, כי הנאשם מנחם סבאג, כלל אינו בעל הכשרה מתאימה לביצוע טיפולי הזרקה.

עורכת דין רותם נוימן וסרמן מ-פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) ברקע: אחת הנפגעות מהזרקת בוטוקס לא חוקית | צילום: 'חדשות 13' | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
עורכת דין רותם נוימן וסרמן

עולה, כי לאחר הטיפול, פנו המתלוננות אל הנאשם סבג בין היתר בטענה, כי האזור אליו הוזרקו החומרים; נָפוּחַ, כּוֹאֵב ולעיתים אף התלוננו על היווצרות של “גּוּשִׁים” באזור הזריקה.

טִיפּוּלֵי הַזְרָקָה אשר בוצעו על ידי הנאשם סבאגבוצעו שלא כדין, בחוסר מיומנות קיצוני, תוך שימוש בחומרי הזרקה ובחומרי הרדמה שלא אושרו לשימוש במדינת ישראל.

זאת ועוד; או שהחומרים (הזרקה, הרדמה) כלל לא היו באיכות המתאימה לשימוש בבני אדם… הם גרמו למתלוננות, מספר חבלות של ממש.

הנאשם מנחם יצחק סבאגקיבל את הסכמת המתלוננות לטיפולי ההזרקה על סמך מצגי השווא ביחס לניסיונו ולהכשרתו ועל סמך מצגי השווא ביחס לטיב ולתועלת החומרים בהם נעשה שימוש על ידו וזאת תוך יצירת סיכון ממשי לבריאות הציבור.

אל; כתב אישום – איציק סבאג.

דוברת האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית הגב’ נאוה עינבר, מסרה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית; “אנו מברכים את פרקליטות מחוז תל אביב על הגשת כתב האישום כנגד איציק סבג שהתחזה לרופא והזריק חומרים מזויפים למטופלות.

וכמו כן, ניהל “קליניקה” בעיר תל אביב, תוך שהוא מפיל בפח באמצעות פרסומים ברשתות החברתיות, עשרות קורבנות שנותרו עם נזקים בריאותיים.

איגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית; “מברכים את פרקליטות מחוז תל אביב על הגשת כתב האישום”

כבר בראשית שנת 2019, פנינו אל משטרת ישראל ואל משרד הבריאות עם פרטי המקרה של עשרות הקורבנות שבדקנו אותן בדיקה רפואית במסגרת ועדת ייעוץ שיזמנו בהתנדבות ושהיו מוכנות גם להגיש תלונה.

אנו באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית, מדגישים, כי זה אינו מקרה בודד אלא קצה הקרחון ומספר המתחזים שבהם האיגוד, מעורב עולה משנה לשנה. האכיפה אינה טובה מספיק.

צריך להגן על הציבור מפני המתחזים האלו. האיגוד מעביר בכל שנה עוד ועוד פניות על מתחזים דומים לנאשם, אך התופעה נמשכת. תחום האסתטיקה הרפואית מבוקש מאוד על ידי הציבור.

הדרישה הגוברת והאכיפה האפסית, מהווים קרקע פורייה למתחזים המסכנים את בריאותן של צעירות וצעירים הפעילים ברשתות החברתיות. אנו קוראים לציבור ההורים והנוער, לבדוק היטב מי הגורם שמעוניין לטפל בו, כדי לא להיפגע ולהפוך לקורבנות של בצע כסף“.

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית של ההסתדרות הרפואית, הוקם במטרה להוות מסגרת ארגונית מקצועית לכ-300 הרופאים המומחים והמתמחים העוסקים בכירורגיה פלסטית ואסתטית בישראל ברפואה הציבורית והפרטית ולפעול לקידום ופיתוח המקצוע בתחום הטיפול, ההוראה והמחקר.

דוקטור מאיר כהן, יושב ראש האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
דר’ מאיר כהן

רופאי האיגוד, מטפלים ב; שחזור מומים מולדים, שחזורי שד, עור ורקמות, ניתוחי פציעות מורכבות, נפגעי כוויות, ריפוי פצעים, ניתוחי מיקרוכירורגיה נוירו-וסקולרית, כירורגיה פלסטית ו-רפואה אסתטית.

מומחה בכירורגיה פלסטית הוא רופא שלאחר קבלת הרישיון לעסוק ברפואה כללית בישראל, בחר להמשיך את הכשרתו ולהתמחות בענף הרפואי, הנקרא; כירורגיה פלסטית ואסתטית.

מומחה בכירורגיה פלסטית, הוא מי שהשלים את תקופת ההתמחות שנמשכה 6 שנים, עמד בהצלחה בכל הדרישות הכרוכות בה וקיבל ממשרד הבריאות תעודת רופא מומחה בתחום זה.

כך שבחלוף כ–13 שנה מתחילת לימודיו הפך לרופא מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית שמביא עמו אל שולחן הטיפולים והניתוחים, ניסיון רב, הכשרה מעמיקה ויכולת למנוע מראש סיבוכים ואף לטפל בהם אם חלילה, קרו.

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית, מטפח קשרים עם ארגונים בינלאומיים העוסקים בניתוחים פלסטיים ומתעדכן בחידושים ומגמות בענף במטרה ליישמם בארץ.

כחברי איגוד, יכולים להצטרף רופאים ורופאות בעלי תואר מומחה בכירורגיה פלסטית. האיגוד מפעיל עמוד פייסבוק וכן אתר אינטרנט פתוח לציבור, הכולל את רשימת המומחים וממליץ להיכנס אליו לפני ההחלטה על ביצוע ניתוח.

0
0About the author

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 68, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי נעים, סבא מאושר ל-5 נכדים; רפאל, אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

דילוג לתוכן