בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חינוך ספרים | סופרים

אלחנן ניר ועמותת זֶלדָה זוכי פרס שר החינוך ליוצרים בתרבות יהודית

היוצרים בתרבות יהודית בתחום ספרות ושירה על שם אורי אורבך לשנת 2019, אלחנן ניר, מבטא באופן השלם ביותר את בשורתה של התרבות היהודית הצעירה והמתחדשת. אנו מקווים כי הפרס, יאפשר לניר, להעשיר את הציבוריות הישראלית בקולות ויצירות נוספים משלו וכן, עמותת זלדה, שהמשוררת זלדה, כתבה שירה עברית עשירה ועמוקה. העמותה, קמה במטרה להפיץ ולפרסם את יצירותיה, ובהן יצירות שטרם פורסמו, ראויה ל'פרס השר בקטגוריה ספרות'.
אלחנן ניר והמשוררת זלדה, זוכי פרס שר החינוך - ליוצרים בתרבות יהודית על שם אורי אורבך לשנת 2019 | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
אלחנן ניר והמשוררת זלדה

משרד החינוך בראשות שר החינוך הרב רפי פרץ, מעניק מדי שנה, שישה פרסים ל'יוצרים בתחומי התרבות היהודית' הודיע היום (שלישי, י' באלול התשע"ט) למשורר וסופר כרמ בישיבת שיח יצחק הרב אלחנן נריה ניר ולעמותת זלדה על זכייתם בפרס שר החינוך ליוצרים בתרבות יהודית בתחום ספרות ושירה על שם אורי אורבך זכרו לברכה לשנת 2019, מי שכיהן כשר לאזרחים ותיקים וחבר הכנסת מטעם סיעת הבית היהודי,  ואף התפרסם  כסופר, עיתונאי, בעל טור, סאטיריקן, פובליציסט ומאנשי התקשורת הבולטים בציבור הדתי לאומי.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה' ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

השר הרב פרץ, בירך את הזוכים על תרומתם הייחודית לספרות ולשירה בתרבות היהודית; "שבעים פנים לעם הספר וכולם מצטרפים כמקשה אחת לאריג יפיפה ומגוון של תרבות יהודית עשירה.

הכתיבה, העריכה והשירה של אלחנן ניר מבטאים חיבור עמוק בין קודש לחול, בין דרש ורמז לחסידות ותלמוד ובין מסורת עתיקה ליהדות עכשיווית.

יצירותיה של המשוררת זֶלדָה שניאורסון-מישקובסקי, מהוות בסיס ליצירות רבות בשנים האחרונות. שורשיה הנטועים עמוק בעולם הדתי-חסידי, כתבה זֶלדָה שירה עברית עשירה ועמוקה.

עמותת זֶלדָה אשר קמה במטרה להפיץ ולפרסם את יצירותיה, ובהן יצירות שטרם פורסמו, ראויה ל'פרס השר בקטגוריה ספרות'".

 אלה נימוקי הוועדה למתן הפרס ל-אלחנן נריה ניר;

השר אורי אורבך זיכרונו לברכה
אורי אורבך, זיכרונו לברכה

יצירתו של אלחנן נריה ניר (יליד 1980), המשמש כרמ בישיבת שיח יצחק ועורך מוסף שבת של מקור ראשון.

זוכה פרס ראש הממשלה ליצירה לשנת 2011, פרושה לכל יריעות ארץ ושמיים – קובעת ועדת מתן הפרס ל'ספרות ולשירה בתרבות היהודית 2019'.

גרעיני שירתו, הגותו התורנית, כתיבתו העוסקת בתרבות ובזמן, עבודת העריכה במוסף 'שבת', יצירת במה תרבותית חשובה לכותבות וכותבים.

לאחרונה, אף פרסם רומן פרי עטו. בכל אלה, קולו הייחודי של אלחנן, שוזר ועולה, קול הנובע מסתרי בתי המדרש שבארץ ישראל בהם פשט לוחש לסוד, ניגון נושק לדרש.

שורשיו של אלחנן ניר בתורות הרז והחסידות, יחד עם תרבויות מגוונות הפתוחות בפניו.

כתיבתו מצרפת הכל יחד לשפה חדשה, שפה בה כאביו וגעגועיו של האדם לפני אימו החסרה נארגים בעדינות ובכנות חודרת עם צער השכינה וההעדר הקוסמי.

אלחנן ניר, מבטא באופן השלם ביותר את בשורתה של התרבות היהודית הצעירה והמתחדשת. אנו מקווים, כי הפרס, יאפשר לניר להעשיר את הציבוריות הישראלית בקולות ויצירות נוספים משלו.

 אלה נימוקי הוועדה למתן הפרס ל-עמותת זֶלדָה;

עמותת זֶלדָה – יצירתה של המשוררת שיינא זֶלדָה שניאורסון-מישקובסקי (כ"ו בסיוון תרע"ד, 19 ביוני 1914 – כ"ח בניסן תשמ"ד, 30 באפריל 1984), המוכרת לציבור הרחב בשם זֶלדָה, הייתה משוררת חרדית.

זֶלדָה, מהווה אבן דרך בפריחתה של היצירה האמונית בישראל של העשורים האחרונים.

"לכל איש יש שם" – כתבה המשוררת בשירה המוכר, ושמה שלה, בפשטות ובצניעות – זלדה, מדליק נר בכל עולמות הנפש והרגש.

מתוך שורשיה הנטועים עמוק בעולם הדתי-חסידי, כתבה זלדה, שירה עברית עשירה ועמוקה, מחוברת לעכשיו וטעונה בעולם סימבולי-מיסטי מעודן ומחשמל.

מבטה מלא פליאה וכאב, שמחה פשוטה וצער, כשהיא נתונה בשיחה מתמדת עם הנשגב והיומיומי כאחד. כשירה גדולה באמת היא מעניקה לקוראיה תחושת שותפות גורל ומזור.

שלושים וחמש שנה לאחר פטירתה של זֶלדָה, המשוררת השקטה והחזקה הזו, אנו מעניקים את 'פרס שר החינוך לתרבות יהודית' ל-'עמותת זלדה' אשר קמה במטרה להוציא אל האור, כפשוטו, מכתביה אשר לא פורסמו מעולם ולשמר עבורנו ועבור קוראיה בעתיד את האפשרות להתחבר אל התקווה העדינה לטוב ולקשר העמוק לברקים ולקולות שנשמעו בסיני.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן