פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

כאן תל אביב-יפו רדיו | טלוויזיה

יהודה עמיחי יותר ממשורר, ערב של תסכיתים

הערב שלישי (ד' חשון, ה-תשע"ח, 24.10), עם המשורר, יהודה עמיחי, זוכה פרס ישראל לשירה (1982) ייערך בהשתתפותה של בתו הגב' עמנואלה עמיחי, לצד פרופ' שמעון לוי, יכלול קריאה של חלקים מהתסכיתים והאזנה לתסכיתים שהועלו ושודרו בתחנת "קול ישראל" ובתחנות רדיו ברחבי העולם ביניהם; "פעמונים ורכבות", "היום בו נקבר מרטין בובר" ועוד.
יהודה עמיחי, משורר | צילום: Canadian Jewish News) The CJN) | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
יהודה עמיחי, משורר | צילום: Canadian Jewish News) The CJN) | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

בספריית שער ציון ‘בית אריאלה’ הספרייה הציבורית המרכזית הפועלת בעיר תל אביב-יפו, יתקיים החודש ביום שלישי (ד’ חשון, ה-תשע”ח, 24.10) בשעה 20:00, ערב מיוחד ומסקרן עם; ‘יהודה עמיחי – יותר ממשורר’ ערב מיוחד של תסכיתים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

המשורר, יהודה עמיחי, זוכה פרס ישראל לשירה (1982) ונחשב כמי שפרץ דרך וחולל ומחולל מהפכה ב’שירה העברית החדשה’ ונמנה עם הבולטים בשירה הבינלאומית במאה ה-20, כתב לא רק שירה, הוא כידוע, כתב גם רומנים, ספרי ילדים, מחזות ו… תסכיתים.

עמיחי, הפך במהרה למשורר פופולרי וידוע בציבור. שירתו שיקפה איפוא הלכי רוח של שינוי בקרב קוראי השירה שחיפשו ביטוי חדש למציאות עולמם. חוקר הספרות גרשון שקד, אמר עליו; “למדנו ממנו שאפשר להגיד דברים עמוקים ורגישים במילים פשוטות, וללא הגבהה פאתטית: שאין צורך להרעים בתותחים ומוטב לדבר בלשון בני-אדם”.

הערב המיוחד עם; ‘יהודה עמיחי – יותר ממשורר’ ערב מיוחד של תסכיתים, יוקדש כולו ל‘תסכיתים’ שכתב עמיחי, שזכו בפרסים בינלאומיים והומחזו בארץ ובעולם ויאיר מחדש את אומנות כתיבתו, ייערך בהשתתפותה של בתו, עמנואלה עמיחי, לצד פרופ’ שמעון לוי.

הערב, יכלול קריאה של חלקים מהתסכיתים והאזנה לתסכיתים אשר הועלו ושודרו בתחנת הרדיו של “קול ישראל” ובתחנות רדיו ברחבי העולם ביניהם; “פעמונים ורכבות“, “היום בו נקבר מרטין בובר” ועוד.

מחיר כרטיס; 30 ₪. להזמנת כרטיסים; 03-7240570.

 תַּסְכִּית

תַּסְכִּית היא תוכנית רדיו שבה מוגש סיפור או חלק מעלילה שלמה באמצעים קוליים. משתתפים בו קריינים וטכנאי אולפן, המגישים את הסיפור שעבר עיבוד מתאים להאזנה.

תסכיתים היו בעבר חלק פופולרי מתרבות הבידור של המאה ה-20 ואף היוו מרכיב חשוב בלוח השידורים של כל תחנת רדיו בעולם.

בשלהי שנות ה-80, עם דעיכת הרדיו כאמצעי בידור עיקרי, חדלו להישמע תסכיתים ברדיו.

רק בשנים האחרונות, החל האינטרנט להחיותם מחדש, גם כז’אנר נוסטלגי; גם משום שהפקתם ודרישות החומרה והתוכנה, הן בצד השרת והן בצד הלקוח, פחותות בהשוואה לחלק מצורות התוכן האחרות; וגם משום שמדובר בענף אמנותי בפני עצמו. עוד בהרחבה בנושא תַּסְכִּית;
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן