מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

צבא | משטרה | ביטחון

חיל האוויר תקף מטרות צבא סוריה בצפון רמת הגולן

דובר צה"ל; "אנו רואים בחומרה ולא נסבול כל ניסיון פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ובביטחון תושביה ורואים במשטר הסורי האחראי על הנעשה בשטחו" ◄ראש הממשלה מר בנימין נתניהו, הגיב אמש בקצרה; "בפעולת צה"ל היום אנו מבהירים שוב את המדיניות שלנו: איננו מוכנים לקבל טפטוף או זליגת ירי מכל חזית שהיא. נגיב בעוצמה לכל ירי לשטחנו".

דובר צהל, מסר, כי אתמול (שבת, ל בסיון התשע”ז) בתגובה לכ-10 זליגות ירי לצפון רמת הגולן, צה”ל תקף באמצעות כלי טיס של חיל האוויר מספר מטרות השייכות למשטר הסורי בצפון רמת הגולן הסורית, בהן שני טנקים ועמדה, שמהם בוצע הירי שזלג לשטח ישראל.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן נעיםבפייסבוקאו ב’טוויטר’.

דובר צהל, הוסיף בהודעתו לתקשורת; צהל לא יסבול כל ניסיון פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ובביטחון תושביה, ורואה במשטר הסורי האחראי על הנעשה בשטחו”.

כשעה לאחר התקרית החריגה של “זליגות הירי” אל צפון רמת הגולן, בשטח ישראל, של עשרה פגזים ופצצות מרגמה שנורו משטח סוריה, תקף צבא הגנה לישראל, שני טנקים ועמדת מקלע כבד השייכים לכוחותיו של נשיא סוריה, בשאר אסד. ב’סרטון שפרסם דובר צהל‘ נראית תקיפת הטנקים והמקלע.

חיל האוויר תקף בשבת מטרות צבא סוריה בצפון רמת הגולן | צילום: דוץ | עיבוד: שולי סונגו ©
חיל האוויר תקף בשבת מטרות צבא סוריה בצפון רמת הגולן | צילום: דוץ | עיבוד: שולי סונגו ©

█ ראש הממשלה מר נתניהו; נגיב בעוצמה לכל ירי לשטחנו…

יצוין, כי ירי פצצות המרגמה אירע בעת שברחבי רמת הגולן, ביקרו אלפי מטיילים, שחלקם השתתפו גם ב’קטיף העצמי של דובדבנים ופירות יער, המסורתי בעונה זו’. המטיילים הרבים, המשיכו בשיגרת החיים והטיולים.

בסרטון נראית תקיפתם של שלושה אמצעי לחימה השייכים למשטר הסורי. כמו כן, ניתן לראות, כי בוצעה פגיעה מדויקת במקלע כבד ולאחריו בשני טנקים. אחד מהטנקים, כפי שמוצג בסרטון, נע לעבר עמדה והושמד טרם ביצוע ירי.

צה״ל, שאינו צד בלחימה הפנימית בסוריה, רואה בחומרה את אירועי הזליגה לשטח הארץ ולא יאפשר כל פגיעה במרקם החיים התקין בצדו הישראלי של הגבול.

ראש הממשלה מר בנימין נתניהו, הגיב אמש בקצרה;בפעולת צה”ל היום אנו מבהירים שוב את המדיניות שלנו: איננו מוכנים לקבל טפטוף או זליגת ירי מכל חזית שהיא. נגיב בעוצמה לכל ירי לשטחנו.

גם שר הביטחון מר אביגדור ליברמן, התייחס ל”זליגת הירי” משטח סוריה לעבר שטח ישראל; “אין לנו כל כוונה לעבור לסדר היום על הפרת הריבונות שלנו ופגיעה בביטחוננו, גם אם מדובר בזליגה מהלחימה בין המורדים למשטר הסורי”.

“אנו מגיבים בעוצמה, בנחישות ובשיקול דעת על כל מקרה שכזה, בדיוק כפי שצה”ל עשה לפני שעה קלה ברמת הגולן. משטר אסד הוא מבחינתנו אחראי למתרחש משטחו, והוא ימשיך לשאת בתוצאות, אם אירועים כאלו, יחזרו על עצמם”, קבע וסיכם שר הביטחון מר ליברמן.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן