קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

הטור של גדעון רייכר

מה מסתתר מאחורי הפרסום של אילנה דיין על רחבעם זאבי

מה התועלת שמבקשות ה"נפגעות" מהעלאת הזיכרונות הללו, אם אכן כלל התקיימו? מהו ההיגיון בשידור תכנית טלוויזיה בשעת שיא, כאשר המנוח, איננו יכול להתגונן? הרי ילדיו ונכדיו וקרובי משפחתו ייפגעו על לא עוול בכפם.
הטור של גדעון רייכר | מה מסתתר מאחורי הפרסום של אילנה דיין על רחבעם זאבי
מה מסתתר מאחורי הפרסום של אילנה דיין על רחבעם זאבי

"גנדי נרצח שנית" – כך אומרת אלמנתו של רחבעם (גנדי) זאבי. האלוף רב ההוד והגבורה. היא מתכוונת לתכנית התחקירים של אילנה דיין העוסקת בטענות על הטרדות מיניות שכביכול הטריד הקצין המהולל את המתלוננות שטרם נחשפו.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן נעיםבפייסבוקאו בטוויטר.

שנים אחרי מותו מעלים מן האוב את תלונתן של נשים אשר לטענתן, כפה עליהם את עצמו… מאז חלפו עשרות שנים. גנדי, מנוחתו עדן נקבר. מה התועלת שמבקשות ה"נפגעות" מהעלאת הזיכרונות הללו, אם אכן כלל התקיימו?

מהו ההיגיון בשידור תכנית טלוויזיה בשעת שיא, כאשר המנוח, איננו יכול להתגונן? הרי ילדיו ונכדיו וקרובי משפחתו ייפגעו על לא עוול בכפם. לעיתונאית, שדרנית, ותחקירנית בעלת תואר דוקטור במשפטים, מגישת תוכנית התחקירים "עובדה" שבעריכתה, מאז 1993, הגב’ אילנה דיין-אורבך, פתרונים.

█ גנדי שלנו

לפני שעה קלה, שמעתי את אילנה דיין, מנמקת בשפע של נימוקים את הצורך לחשוף את עוולות גנדי, לכאורה, שנעשו בעבר. אילנה המוכשרת ובעלת הידע המשפטי. אני מקווה שתקראי את השורות הללו.

כידוע לך כמרצה למשפטים שישנה התישנות על העבירות החמורות ביותר ב’ספר החוקים’ החל מרצח ואונס וכלה בגניבה. גנדי לא הואשם באף אחת מהעבירות הללו ורצונך לתחקר לאחר מותו את המתלוננות פוגע ללא ספק בעיקרון המוסרי הפשוט.

ה ת י י ש נ ו ת. גם אילו היה חי ונושם ובועט שום בית משפט לא היה דן בטענות כנגדו. קל וחומר, כאשר הוא איננו בחיים. האם הטענה הזו שלי אינה בנוייה על אדנים מוצקים של החוק והמוסר? מה דעתך? הרי בוודאות תשדרי מחר את הכתבה שעמלת עליה לא מעט. וחבל.

█ רחבעם עמיקם "גנדי" זאבי

רחבעם עמיקם "גנדי" זאבי (20 ביוני 1926 – 17 באוקטובר 2001; ח’ בתמוז ה’תרפ"ו – ל’ בתשרי ה’תשס"ב) היה אלוף בצה"ל ופוליטיקאי ישראלי. נושא דגל הטרנספר בשיח הציבורי הישראלי בשנות ה-90 של המאה ה-20. ב-2001, נרצח על ידי שלושה מתנקשים פלסטינים, אנשי ארגון החזית העממית. בעת הירצחו היה שר התיירות בממשלת ישראל, וחבר כנסת מטעם מפלגת מולדת בסיעת האיחוד הלאומי.

█ הנצחתו וזכרו

שלט המקדיש קטע בכביש 90, העובר בבקעת הירדן לרחבעם זאבי, גשר רחבעם זאבי ברמת השרון, מעל נתיבי איילון על שמו של זאבי, נקראו מספר אתרים ברחבי הארץ. כביש הבקעה אשר זאבי, פעל רבות למען פיתוחו נקרא על שמו, גשר מעל נתיבי איילון ברמת השרון (עיר מגוריו), טיילת בעיר אשדוד, שדרת הטיילת בראשון לציון, טיילת בהר הזיתים בירושלים, הטיילת המרכזית בעיר אילת, וכן רחובות, כיכרות וגנים ציבוריים בערים אחדות.

לזכרו הוקמו היישוב מרחב עם שבנגב, המאחז מעלה רחבעם בדרום מזרח גוש עציון וגבעת התיישבות בבית חגי שם ביקר כחודש לפני הירצחו‏. כן קרויים על שמו מחנה רחבעם באזור רמלה ואתר בית הכנסת העתיק באום אל-קנאטר ("קשתות רחבעם") שברמת הגולן, שזאבי פעל לשיקומו.

מדי שנה מעניק משרד החינוך, פרס ע"ש רחבעם זאבי, למצטיינים בלימודי ארץ ישראל במערכת החינוך.‏ בשנת 2002, הנפיקה רשות הדואר בול לזכרו. מדי שנה, מתקיים לזכרו בבקעת הירדן "מרוץ הלפיד"‏.

█ יום הזיכרון לזאבי

ביולי 2005, קיבלה הכנסת את החוק להנצחת זכרו של רחבעם זאבי, התשס"ה-2005. על פי החוק, תקום עמותה להנצחת מורשתו ויום הרצחו, ל’ בתשרי, יהיה יום הזיכרון לרחבעם זאבי, ובו אירועי זיכרון בסמוך לקברו ובמחנות צה"ל. עוד מידע מורחב על רחבעם זאבי, הי"ד

__________

* הכותב גדעון רייכר, הנו עיתונאי ופובליציסט וותיק. כשדרן רדיו, התמחה רייכר בסיקור ענייני משפט, צרכנות וביורוקרטיה ובבירור תלונות מאת צרכני התקשורת על גופים ציבוריים.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן