בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

מזג אוויר

משרד הבריאות, קורא לנקוט מספר פעולות חשובות על מנת לצמצם את נזקי הקור

בשלבים ההתחלתיים של ירידת חום הגוף, הקשיש הסובל מקור לא ירעד ולא יתלונן על תחושת קור. מדידת חום באמצעות, מדחום הביתי, עלולה לא לזהות את הבעיה, היות והוא מיועד למדוד עליית חום. אם יש חשד לירידת חום הגוף, יש להזעיק מיד עזרה רפואית ◄ חימום הבית בטמפרטורה קבועה של 24 מעלות בקירוב ולא פחות מ-21 מעלות. מומלץ להיעזר במד חום למדידת טמפרטורת החדר.
משרד הבריאות, קורא לנקוט מספר פעולות חשובות על מנת לצמצם את נזקי הקור
משרד הבריאות, יש לנקוט מספר פעולות חשובות על מנת לצמצם את נזקי הקור

ישראל נערכת בסוף השבוע לגל-הקור הבא מהיום ובראשית השבוע הבא. מזג האוויר הלילה, על פי תחזית השירות המטאורולוגי הישראלי, יהיה מעונן חלקית, לקראת בוקר (שבת, י"ב בשבט, תשע"ו), ייתכן גשם מקומי. מחר, צפויים גשמים מקומיים מצפון הארץ ועד הנגב ואף יתכנו סופות רעמים יחידות. שלג ירד בחרמון. קיים חשש קל לשיטפונות במדבר יהודה. הטמפרטורות ירדו. בלילה הגשם יתחזק.

השירות המטאורולוגי, קובע בתחזית ליום ראשון הבא (24.01), כי מזג האוויר, יהיה גשום וסוער מצפון הארץ ועד צפון הנגב. קיים חשש לשיטפונות והצפות במקומות המועדים. בהרי הצפון, ירד שלג ומשעות הערב יתכן שלג גם בפסגות הרי המרכז. בדרום הארץ’ יהיה אביך. קר מהרגיל.

ביום שני הבא (25.01), יירדו גשמים לסירוגין בעיקר במרכז הארץ ובדרומה. בשירות המטאורולוגי, צופים, כי יתכן שיירד שלג קל בפסגות הרי הצפון והמרכז בעיקר בבוקר וכי קיים חשש לשיטפונות במקומות הנמוכים. יהיה קר במיוחד.

בעקבות תחזית מזג האוויר, כל הגורמים המוסמכים; בהם; משרד הבריאות, מגן דוד אדום והשרות המטרולוגי, מתריעים ומזהירים מהשלכות הרוחות, הגשמים והקור. משטרת ישראל, הודיעה היום, כי היא נערכת ב’העלאת הכוננות’ מהיום ובימים הקרובים בהם צפוי לפקוד אותנו מזג אוויר סוער.

בעקבות כך, העלתה משטרת ישראל את הכוננות של יחידות החילוץ והרחיבה את הפריסה של הכוחות בכבישים וברחבי ערי ישראל. וקראה לציבור לפנות למוקד המידע של המשטה שמספרו; 110 ובכל מקרה חירום, לפנות למוקד 100.

משטרת ישראל הוסיפה בדף הפייסבוק שלה לציבור הרחב, כי; "אם יש לכם שאלות בנושא מזג האוויר והשלכותיו, תוכלו כמובן, להתעדכן ב"פייסבוק" שלנו ובעמוד ה"טוויטר" שלנו.

משרד הבריאות קורא להורים לתינוקות, לנקוט בפעולות חשובות, לצמצם את נזקי הקור | צילום: ארכיון כאן נעים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

בשל מזג האוויר, הסוער הצפוי בתחילת השבוע, רענן גם משרד הבריאות את המידע לציבור וקורא לאוכלוסיות הקשישים וכן להורים לתינוקות ולילדים צעירים, לנקוט מספר פעולות חשובות, כדי לצמצם את נזקי הקור.

במשרד הבריאות, הדגישו, כי בגיל המבוגר, קיימת סכנה מוגברת בקור, כתוצאה ממצב של ירידת חום הגוף (היפותרמיה – (Hypothermia גם "חום נמוך") שבו טמפרטורת הגוף יורדת ל-35 מעלות (טמפרטורת גוף תקינה היא; 37 מעלות בקירוב).

◄ דרכים למניעת פגיעת קור;

▼ חימום נאות;

● חימום הבית בטמפרטורה קבועה של 24 מעלות בקירוב ולא פחות מ-21 מעלות. מומלץ להיעזר ב’מד חום’ למדידת טמפרטורת החדר.

● יש לדאוג ללחות האוויר בחדר, כדי להימנע מאוויר יבש, ניתן להשתמש במכשיר אדים.

● יש לדאוג לאטימה נאותה של פתחי הבית (חלונות, דלתות וכו’).

● יש לבדוק את בטיחות התנורים בדירה – תוך הסתייעות בבני משפחה ואנשי מקצוע.

● יש לעקוב אחר תחזיות מזג האוויר ולהיערך בהתאם.

● להקפיד על לבוש חם.

▼ אכילה ושתייה;

● יש לשתות בכמות מספקת (10-8 כוסות שתייה ליום) – גם ללא תחושת צמא!

● יש להימנע משתייה מרובה של קפאין ואלכוהול.

● יש להקפיד על ארוחות קלות יחסית לעתים קרובות (5-6 ביום) ולהימנע מארוחות כבדות.

● שתיה חמה ואוכל חם מסייעים לשמור על חום הגוף.

▼ המלצות נוספות;

בעת השהות בבית, יש להקפיד על פעילות ותנועה, כדי להגדיל את זרימת הדם ואת חום הגוף.

▼ יש להתייעץ עם הרופא המטפל;

● לגבי נטילת תרופות שעלולות להגביר את הרגישות לקור. לגבי מצבי בריאות אצל קשישים, שעלולים להגביר סיכון זה.

משרד הבריאות קורא להורים לילדים, לנקוט בפעולות חשובות, לצמצם את נזקי הקור | צילום: ארכיון אתר כאן נעים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

▼ סיוע לקשישים המתגוררים לבד;

● יש לשמור על קשר ולדאוג לביקורים בבית של בני המשפחה, חברים, שכנים, או מתנדבים – לפחות פעם ביום.

▼ כיצד מבקר יכול לזהות אצל קשיש ירידה בחום הגוף?

● ניתן להבחין בכך שהבית קר והקשיש, ירוד בפעילותו יותר מהרגיל.

שימו לב, כי בשלבים ההתחלתיים של ירידת חום הגוף, הקשיש הסובל מקור לא ירעד ולא יתלונן על תחושת קור. מדידת חום באמצעות, מדחום הביתי, עלולה לא לזהות את הבעיה, היות והוא מיועד למדוד עליית חום. אם יש חשד ל-ירידת חום הגוף, יש להזעיק מיד עזרה רפואית.

▼ מדוע גוברת הסכנה כתוצאה מקור בגיל המבוגר?

● קור מסוכן יותר לקשישים בשל שילוב של גורמים גופניים (פיזיולוגיים) והתנהגותיים;

● קשישים חשים פחות את הקור בסביבתם;

● בזקנה היכולת לאזן (לווסת) את חום הגוף פוחתת.

● קשישים במצב תזונתי ירוד פגיעים יותר לקור.

● קשישים נוטים לשתייה מועטה מדי ולהתייבשות, גם בחורף.

● הקשיש, עלול לשהות בחוסר תנועה בבית, ולהיות לבוש באופן לא מספיק בבית (ובחוץ); יש נטייה בקרב קשישים לחמם פחות את הבית על מנת לחסוך בהוצאות החימום.

הסיכון ל’ירידת חום הגוף’ קיים גם בירידה קלה בלבד של טמפרטורת הסביבה. ככל שיש ל-קשיש יותר גורמי סיכון אישיים וסביבתיים – גדלה הסכנה. חשוב לנקוט את צעדי המניעה שפורטו לעיל על מנת לשמור על בריאות הקשישים במצב זה.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן