ברכת חג שבועות | מערכת כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

אוניברסיטה | מכללה

מחקר במחלקה לקרימינולוגיה של אוניברסיטת אריאל, מעלה: אנשים איבדו אמון במשטרה

המחקר החדש שנערך במחלקה לקרימינולוגיה באוניברסיטת אריאל, בדק את עמדות תושבי תל אביב והמרכז, כלפי המשטרה. רוב האנשים, קבעו, כי הם תופסים את המשטרה כארגון היררכי, פטריאכלי ומושחת ◄ 57.6 מתוצאות הסקר, עולה, כי 69.8% מהנשאלים הושפעו מהפרסומים האחרונים אודות המשטרה והדבר השפיע לרעה על עמדתם כלפי המשטרה.
מחקר במחלקה לקרימינולוגיה של אוניברסיטת אריאל, מעלה: אנשים איבדו אמון במשטרה
מחקר במחלקה לקרימינולוגיה של אוניברסיטת אריאל, מעלה: אנשים איבדו אמון במשטרה

בעוד השר לביטחון הפנים, חה”כ גלעד ארדן, מתלבט קשות בימים אלו ממש, מי יהיה המפכ”ל הבא של משטרת ישראל, חשפה היום (יום ראשון | כ”ד אב התשע”ה) פרופ’ שרה בן דוד מן המחלקה לקרימינולוגיה ב’אוניברסיטת אריאל’ ובשיתוף מו”פ מחקרי שומרון ובקעת הירדן, מחקר חדש שבדק ומצא, כי תושבי המדינה, איבדו אמון במשטרה.

אין ספק, כי הרקע להידרדרות האמון במשטרת ישראל של אזרחי ישראל, בא בעקבות הביקורת הרבה עליה בכלי התקשורת וכן, בעקבות גל חשיפת ההטרדות המיניות שנעשו בקרב קצינים רמי דרג בארגון.

המחקר ביקש לבדוק האם עמדות אזרחי ישראל כלפי תפקוד המשטרה השתנו בעקבות גל הפרסומים והביקורת ודווח, כי הסקר, אשר בחן את מידת האמון במשטרה, את תדמית המשטרה בעיני הציבור ואת השפעת הפרסומים האחרונים בכלי התקשורת על עמדתם כלפי המשטרה.

בסקר השתתפו 401 תושבים מהעיר תל אביבו-מרכז הארץ ומתשובותיהם, ייאמר מיד, עולה תמונה מדאיגה; 69.8% מן הנשאלים, הושפעו מהפרסומים האחרונים אודות המשטרה והדבר השפיע לרעה על עמדתם כלפי המשטרה.

בנוסף, 78.3% מהנשאלים, טענו, כי חשיפת ההטרדות המיניות מעידה על המשטרה כארגון עם תרבות פטריאכלית, עוד עולה, כי 57.6% מן הנשאלים, טענו, כי חשיפת ההטרדות המיניות מעידה על המשטרה כארגון היררכי ו- 50.9% מהנשאלים, טענו, כי חשיפת ה’הטרדות המיניות’ מעידה על המשטרה כ’ארגון מושחת’.

פרופ’ שרה בן דוד, ראשת המחלקה לקרימינולוגיה, מעורכות המחקר, מצביעה על חשיבות הממצאים; “העמדות ויחס הציבור כלפי המשטרה, יכולים להשפיע על עבודת המשטרה ועל השגת יעדיה, בשל כך, יש חשיבות רבה לעמדות אלו ול-אמון הציבור כלפי המשטרה.

אזרחים מצייתים לחוק ומשתפים פעולה עם המשטרה במידה רבה מאמונה אישית, כי נכון וראוי לעשות זאת.

ממצאי מחקר זה, המצביעים על כך שכמחצית מהמשתתפים במחקר, תופשים את המשטרה כ’ארגון מושחת’, צריכה להדאיג לא רק את המשטרה, אלא את כל האוכלוסייה שומרת החוק.

הממצאים שמצביעים על תפישת המשטרה כארגון בעל תרבות פטריארכאלית לא מעודדת. אני מקווה שממצאי מחקר זה ומחקרים אחרים של חוקרים בנושא ישפיעו ואולי ישנו את התמונה במשטרה” – סיכמה פרופ’ בן דוד מן המחלקה לקרימינולוגיה באוניברסיטת אריאל.

■ מצאתם טעות בכתבה, זה לא נעים! תלחצו כאן ספרו לנו ונתקן.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן