קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

הורים | parents

עמותת שניר להורים: אוזלת יד בנוגע למכירת אלכוהול וסיגריות

הגב’ רותם שחבר, מנכ"לית עמותת שניר, עם אזהרות לילדים ובני נוער ל’חופש הגדול’; "תמוה בעיני ש’המשטרה’, החליטה שלא לפלח את נתוני נושא זה, מה שאמור היה להביא, לאכיפה מוגברת ביד חזקה, בנוגע למכירת אלכוהול וסיגריות לבני נוער. גם ללא נתונים רשמיים, ניתן לומר בצורה חדה שדווקא בחודשי החופש הגדול, נדרשת ערנות ומעורבות גדולה יותר מצד ההורים".
עמותת שניר אל ההורים: קיימת אוזלת יד בנוגע למכירת אלכוהול וסיגריות לקטינים
עמותת שניר אל ההורים: קיימת אוזלת יד בנוגע למכירת אלכוהול וסיגריות לקטינים

"זהו בעצם הסוד המפורסם ביותר במדינה. שיעור הפשיעה בקרב בני הנוער, עולה משמעותית בחודשים; יולי אוגוסט – חודשי "החופש הגדול". כיום, אנו שומעים יותר ויותר, על מקרי פשיעה ועבריינות בקרב בני נוער בתקופות של חופשות ארוכות – כך מאשימה, הגב’ רותם שחבר, מנכ"לית ’עמותת שניר’ שהינה ללא מטרות רווח והחברות בה מתבססת על רוח התנדבותית מלאה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

מנכ"לית ’עמותת שניר’ הגב’ שחבר; "אין צורך בהבחנה יוצאת דופן, כדי לזהות את "נזקי החופש הגדול", וכל העוסקים ב’הוראה’, יודעים, כי תחילת כל שנת לימודים, מתחילה באיסוף הילדים בחזרה אל מסגרת הלימודים, תהליך שצורך הרבה זמן ואנרגיה מסגל בית הספר".

"ישנה אוזלת יד בכל הנוגע למכירת אלכוהול ו-סיגריות ל’קטינים’, במיוחד בתקופת החופש הגדול. פיצוציות ברחבי הארץ, מוכרות אלכוהול וסיגריות לבני נוער ללא כל בעיה, או בדיקת תעודת זהות" – מאשימה, הגב’ רותם שחבר, מנכ"לית ’עמותת שניר’.

עוד לדבריה, של שחבר, המבהירה, כי; "נכנסתי לשנתון הסטטיסטי של ה’משטרה’כדי לבדוק את הנושא וראו איזה פלא, אין כלל פילוח של עבירות בני נוער לפי חודשי השנה. כמו שבתחום השיווק, נעשה פילוח של נתונים לפי מחזורים, עודף שעות פנאי, שעמום, העדר מסגרת, כיוון שאלו משפיעים על הרגלי הצריכה שלנו וכן גם על הרגלי הצריכה הפחות טובים, בלשון המעטה.

כך גם במקרה זה, יש לעשות פילוח אשר לוקח בחשבון את הנסיבות הנ"ל כאשר בוחנים את צריכת ילדינו ב-סמים וב-אלכוהול וכן רשמים של פעילויות עברייניות למיניהן. לכן, תמוה בעיני ש’המשטרה’, החליטה שלא לפלח את נתוני נושא זה, מה שאמור היה להביא, לאכיפה מוגברת ביד חזקה, בנוגע למכירת אלכוהול וסיגריות לבני נוער.

גם ללא נתונים רשמיים, ניתן לומר בצורה חדה שדווקא בחודשי החופש הגדול, נדרשת ערנות ומעורבות גדולה יותר מצד ההורים. חופש הוא נהדר ומבורך, אך יש לדעת להקנות לבני הנוער כלים כיצד להתנהל בתוכו בצורה טובה יותר".

אימא מחרימה ומזהירה בתה הקטינה מאלכוהול וסיגריות | צילום: Dollar Photo Club©

שחבר, מזכירה, כי; "ישנה ’אלטרנטיבה’ – הקמת מועדוני נוער בשכונות השונות ובמרכזים הקהילתיים ברחבי העיר, בדומה לתוכניות הנוער של עיריית תל אביב-יפו, מנ"ש (מרכז נוער שכונתי), נתי"ב (נוער תל-אביב-יפו בקהילה)".

מסגרות אלו, מאפשרות התנהלות "חופשית" כביכול, אך זהו חופש מבוקר, חופש בו אין שעמום או בטלה, אלא פעילות תוססת לבני השכונה. בנוסף קבוצות הורים יכולות ליזום כל לילה סיירות הורים שיסתובבו בשכונותיהם בלילות ויוודאו שהסדר עומד על כנו" – סיכמה הגב’ שחבר, מנכ"לית ’עמותת שניר’.

▼ עמותת שניר

עמותת שניר, פועלת לקידום שוויון הזדמנויות בחינוך ובתרבות בקרב תלמידים בעלי פוטנציאל, מ-משפחות מעוטות יכולת. במדינת ישראל, כיום, ישנם תלמידים רבים, המתקשים לממש את הפוטנציאל הרב הגלום בהם, לאור התנאים הסביבתיים הקשים בהם הם חיים.

אותם תלמידים מוכשרים, שמתמודדים עם קשיים כלכליים, משפחתיים וחברתיים, מגיעים, לא פעם, למרות כישוריהם, להישגים נמוכים בבית הספר היסודי, בחטיבת הביניים ובתיכון, לחוסר מוטיבציה, ולא פעם אף לנשירה ממערכת החינוך (למרות שחלקם מגיעים להישגים טובים בשנים הראשונות בבית הספר היסודי).

את התלמידים האלה מאתרים אנשי עמותת שניר ומשלבים במסגרת תומכת ומעשירה ומלווים אותם עד סיום לימודי התיכון.

☚ עוד מידע על עמותת עמותת שניר.

■ מצאתם טעות בכתבה, זה לא נעים! תלחצו כאן ספרו לנו ונתקן.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן