מדא גייס את מירי בוהדנה למאמצים של מדא בנושא הקורונה

"מזה כשנתיים מגן דוד אדום הוא משפחה עבורי ומקום שבמסגרתו אני זוכה לתת מעצמי למען אחרים" - סיפרה מירי בוהדנה; "נגיף הקורונה, יצר בהלה רבה בעולם וגם בארץ והרבה דברים בנושא אינם ברורים, מה שיכול להלחיץ עוד יותר. לכן, שמחתי מאוד לשתף פעולה עם מדא, גם בנושא הזה, וליצור סרטון ביחד עם דר' סטרוגו, שמטרתו להעלות מודעות לפעולות שונות שחשוב לעשות, כדי למנוע הדבקה, לתת תשובות ולהרגיע את הציבור" .

אורלי לוי לא ידעה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | אומנם עמיר פרץ הצהיר שוב ושוב שהוא רוצה ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת, אבל אורלי לוי אבקסיס פשוט לא ידעה | להשוות קורונה לשפעת זה אולי מרגיע - אבל לא נכון.

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

דיני משפחה וירושה

החלטה תקדימית: חד מינית הוכרה כאם – מיד לאחר שבת זוגה ילדה

היועץ המשפטי לממשלה שהתנגד לעתירת בנות הזוג להכיר באם הלא ביולוגית כ’הורה’ כאמור, לבקשה, וביקש לדחות התביעה על הסף, טען, כי; “בית המשפט, אינו המקום ליצירת “מהפכות חברתיות ומשפטיות”, ומקומן אך בבית המחוקקים ◄ כב’ השופט אליהו יחזקאל לענייני משפחה בימ”ש השלום בת”א, קיבל לאחר שנולדו לשתיים תאומים את בקשתן התקדימית.
החלטה תקדימית: חד מינית הוכרה כאם - מיד לאחר שבת זוגה ילדה
החלטה תקדימית: חד מינית הוכרה כאם – מיד לאחר שבת זוגה ילדה

בית המשפט לעניני משפחה בית משפט השלום בעיר תל-אביב, התעלם מתשובת היועץ המשפטי לממשלה שהתנגד לעתירת בנות הזוג להכיר באם הלא ביולוגית כ’הורה’. השתיים, הגישו את העתירה עוד כאשר בת הזוג הייתה בהיריון. ביהמ”ש, דחה את הדיון בנושא – עד לאחר הלידה עצמה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

השבוע, לאחר שנולדו לשתיים תאומים, קיבל כבוד אליהו יחזקאל. כבוד השופט לעניני משפחה בית משפט השלום בעיר תל-אביב, את בקשתן התקדימית.

לדברי עו”ד איריס שינפלד שייצגה את בנות הזוג, מדובר במהפכה של ממש עבור זוגות חד מיניים. “אם עד עתה נאלצו ה’הורים הלא ביולוגים’ לעבור דרך חתחתים עד שרשויות הרווחה אישרו את הורותם – מעתה ניתן יהיה להתחיל את הליך ההכרה בהורות כבר בהיריון – ולהשלימו מיד לאחר הלידה” אמרה עו”ד שינפלד.

עולה, כי בנות הזוּג מקיימות זוגיות מזה כ-9 שנים, שבמהלכן, נולדו להן ילדים משותפים מ’תרומת זרע’ של אותו תורם. עד היום הוסדרה הורותן על הקטינים באמצעות צווי אימוץ.

בנות הזוג, כאמור, פנו אל ביהמ”ש למשפחה בתל אביב, חודשים רבים לפני הלידה בבקשה להעניק ל-אם הלא ביולוגית “צו הורות” על התאומים – וזאת במטרה לאפשר את רישומה כ’אם’ ביום היוולדם, מבלי לעבור הליכים משפטיים ארוכים ומפרכים לאחר הלידה.

◄ הבקשה למתן הצו טרם הולדת התאומים

עוה”ד איריס שינפלד, מומחית בדיני משפחה ופונדקאות, המייצגת את בנות הזוג, טענה בבקשה למתן “צו ההורות”, כי בפסיקותיו השונות, מצא בית המשפט, שבחינת ’ההורות העתידית’ עולה בקנה אחד עם טובת הילד ויכולה להיעשות, ואף עדיף שתיעשה, בזמן ה-היריון, זאת כדי לקצר את תהליך ההכרה כהורה לאחר הלידה.

עוד טענה עוה”ד שינפלד, כי הורותן וזוגיותן של בנות הזוג, נבחנו בעבר בעת שעברו הליכי אימוץ לילדיהן הקטינים ותפקודן כהורים נמצא ללא דופי; “לכן, אין צורך להעמיד את הורותן בבחינה נוספת, ויש להכיר בה באופן מיידי עם הולדת התאומים” – הדגישה ודרשה עו”ד שינפלד.

“עד למתן ההחלטה הנוכחית, נבחנה ה’הורות’ תמיד רק לאחר לידת התינוק ולא בשלב העוּברות וצווים הוענקו רק חודשים ארוכים לאחר הולדת התינוק. בחודשים אלה, נוצר פער בין המציאות בפועל בו הילד גדל על ידי שתי אימהות או שני אבות אך רק אחד מהם מוכר רשמית כ-הורה”. הוסיפה, בדבריה עו”ד שינפלד.

◄ היועמ”ש; “צו הורות” רק לאחר לידה

בית המשפט, ביקש את חוות דעתו של היועץ המשפטי לממשלה, שהתנגד, כאמור, לבקשה, וביקש לדחות את התביעה על הסף וטען, כי בית המשפט אינו המקום ליצירת “מהפכות חברתיות ומשפטיות”, ומקומן אך בבית המחוקקים.

בנות הזוג, באמצעות באת כוחן, עו”ד שינפלד, טענו בתוקף, כי היועץ המשפטי לממשלה, התעלם לחלוטין מן העובדה שמדובר במשפחה מתפקדת ובאחים ביולוגים קיימים.

“היועץ, יצר חיץ מבדיל ובולט בין ’משפחות חד מיניות’ ל-משפחות הטרוסקסואליות. טענותיו משקפות ’אפליה בשוויון להורות’, חשדנות כלפי משפחות חד מיניות ואף מהוות רגרסיה צורמת הישר לימי עבר חשוכים” – ביקרה קשות עו”ד שינפלד.

עו”ד שינפלד, ציינה, בסיפוק, כי; “בית המשפט מתאים עצמו לזמנים החדשים ולמשפחות החדשות שנוצרות, וביושבו כאבי הקטינים, מתוך ראיית טובתם האישית כקודמת לכל.

מתן “צו הורות” יש בו אך ורק, כדי לסייע ל’קטינים’ להיקלט לחיק משפחתם בקלות, מבלי הצורך בהתערבות גורמי סעד, על כל המשתמע מכך” – אמרה עו”ד שינפלד.

בנוסף טענה עו”ד שינפלד שסוגיית ההורות נדונה בבבית המשפט לענייני משפחה, מאז ומתמיד. אין בכך כל חדש, ולכן לא ניתן להגדיר דיון בסוגית הורות כאילו המדובר ב-מהפכה. להיפך, ביהמ”ש למשפחה, הוא בדיוק המקום המתאים והנכון לדיון שכזה” – הוסיפה והבהירה עו”ד שינפלד.

◄ “החלטה נדירה”

ואמנם כך, בצעד נדיר, החליט כב’ השופט יחזקאל אליהו מבית המשפט לענייני משפחה בת”א, להתעלם מעמדת היועץ המשפטי לממשלה, וסירב לדחות את בקשת בנות הזוג ל”צו הורות הצהרתי” על הסף.

כב’ השופט אליהו, הותיר, חרף המלצת היועץ המשפטי, את התיק פתוח עד ל’לידת התאומים’ – מתוך כוונה לזרז את מתן “צו הורות” ל-אם הלא ביולוגית, מיד לאחר היוולדם.

מיד לאחר הלידה, ביקש השופט את עמדת המדינה, שהתקבלה מ’משרד הרווחה’ ואשר לא התנגדה לרישומה של האם הלא ביולוגית כאמם של התאומים. מספר ימים לאחר תשובת המדינה, קיבל כב’ השופט אליהו, החלטה תקדימית שהכירה ב-אם הלא ביולוגית כהורה לכל דבר, תוך שהוא מקצר את התהליך שהיה נהוג עד עתה מחודשים ארוכים, ואף למעלה מכך – למספר ימים לאחר הלידה.

“החלטה זו, היא צעד חשוב להסרת האפליה הנהוגה במדינה כלפי ’הורות חד מינית’ – אך הדרך לביטול מוחלט של האפליה עוד ארוכה” – אמרה עו”ד שינפלד שלא הסתירה את סיפוקה מן ההחלטה האמיצה והנכונה.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן