פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

רפואה דחופה

חדרה: תינוק בן 10 חודשים, בלע סיכת ביטחון שהייתה מחוברת לסיכת חמסה מעל מיטתו

מנהל יחידת אף אוזן גרון וכירורגיה ראש צוואר ב’מרכז הרפואי הלל יפה-חדרה’, פרופסור משנה יצחק ברוורמן; “אין זה נדיר שפעוטות בולעים גופים זרים, אלם סיכת ביטחון פתוחה בוושט תינוק, זהו אכן מקרה נדיר, ומדגיש בפני ההורים את החשיבות הרבה בהרחקת עצמים קטנים מילדיהם”.
חדרה: תינוק בן 10 חודשים, בלע סיכת ביטחון שהייתה מחוברת לסיכת חמסה מעל מיטתו
חדרה: תינוק בן 10 חודשים, בלע סיכת ביטחון שהייתה מחוברת לסיכת חמסה מעל מיטתו

תינוק בן עשרה חודשים מהעיר חדרה, הובהל ביום שישי האחרון למרכז הרפואי הלל יפה, לאחר שבלע סיכת ביטחון פתוחה אשר הייתה מחוברת לסיכת חמסה מעל מיטתו.

אימו של ע’ בן העשרה החודשים התעוררה בבוקר שישי, לקול שיעול עז. כשניגשה למיטתו, גילתה, כי ’סיכת החמסה’ שהייתה מחוברת לצידה החיצוני והמרוחק של המיטה זרוקה על הרצפה ולצידה מספר חרוזים.

תוך כדי החיפוש אחר סיכת הביטחון, השתעל התינוק, והקיא חרוז אחד. ההורים, לא איבדו עשתונות והפנו את התינוק למיון ילדים ב’בית החולים הלל יפה’ בעיר חדרה.

לאחר התייעצות מומחים, כולל צילום רנטגן בו נראתה בבירור סיכת הביטחון ב-וושט, כאשר היא פתוחה עם צידה הפתוח כלפי מעלה, ולאור הסכנה לחיי התינוק, הוחלט על ביצוע הליך רפואי מורכב ודחוף בהרדמה, בו שלף בהצלחה פרופ’ מ. ברוורמן, באמצעות מכשיר אופטי (’איזופגוסקופ’) את הגוף הזר, ובכך מנע ממנו ניתוח חיצוני מורכב יותר.

התינוק, אושפז להשגחה וישוחרר, ככל הנראה, בתחילת השבוע. מנהל יחידת ’אף אוזן גרון וכירורגיה ראש צוואר במרכז הרפואי הלל יפה – חדרה’, פרופסור משנה יצחק ברוורמן, מציין, כי; “אין זה נדיר שפעוטות בולעים גופים זרים, אלם סיכת ביטחון פתוחה בוושט תינוק, זהו אכן מקרה נדיר”.

פרופסור משנה ברוורמן, מדגיש בפני ההורים את החשיבות הרבה בהרחקת עצמים קטנים מילדיהם.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן