קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

כאן כפר יונה

כפר יונה, האופוזיציה מאשימה: אפי דרעי ראש המועצה, רוצה להגדיל תקציב הסגן שאין לו

בסוף השבוע שעבר, דחתה מועצת כפר יונה את הצעת התקציב ברוב של 6 חברים כנגד 3, ובכך קיבלה המלצת ועדת הכספים בראשותו של חבר המועצה, אבישי ברעם, לא לאשר הצעת התקציב שהגיש ראש המועצה מר אפי דרעי, בהן בקשתו התמוהה להגדיל תקציב סגנו ש… אינו בנמצא.
כפר יונה, האופוזיציה מאשימה: אפי דרעי ראש המועצה, רוצה להגדיל תקציב הסגן שאין לו
כפר יונה, האופוזיציה מאשימה: אפי דרעי ראש המועצה, רוצה להגדיל תקציב הסגן שאין לו

תקציב של מועצת הישוב כפר יונה, שוב לא אושר. חבר המועצה המקומית כפר יונה, מר אבישי ברעם, פנה במכתב אל ראש המועצה מר אפי דרעי, ובו הוא ממליץ לבצע מספר שינויים בהצעת התקציב, כמו למשל, לבטל סעיף תקציבי של 400 אלף שקלים אשר נועד לשכרו של סגן ראש המועצה, וזאת מן הטעם הפשוט; לא תאמינו; אין סגן ראש מועצה בשכר ולא היה לו כזה בארבע השנים האחרונות.

לטענת חבר המועצה המקומית כפר יונה, מר ברעם, חודש ינואר 2013, על סף סיומו והמועצה המקומית כפר יונה, ממשיכה להתנהל בלי תקציב מאושר לשנת 2013. זאת לאחר שבסוף השבוע שעבר, דחתה המועצה את הצעת התקציב ברוב של 6 חברים כנגד שלושה, ובכך קיבלה את המלצת ועדת הכספים בראשותו של חבר המועצה, מר אבישי ברעם, לא לאשר את הצעת התקציב שהגיש ראש המועצה מר אפי דרעי.

עולה, כי סעיף נוסף אשר חבר המועצה ברעם, מבקש לתקן הוא סעיף תקציבי ’התמיכות התורניות’. לטענתו של ברעם; "מדובר בתחומים שאינם באחריות המועצה המקומית, ולפי חוזר מנכ"ל משרד הפנים, המועצה לא אמורה לתת תמיכות כאלה, ועל פי ברעם; "המועצה תחסוך בסעיף זה 320 אלף שקלים נוספים".

באותה נשימה מציע ברעם, גם לצמצם את היקף התמיכה המתוכנן בקבוצת הכדורגל של כפר יונה, אשר עומד כעת על סך של כמיליון שקלים, ולהסתפק במחצית הסכום בלבד.

לטענת חבר המועצה, מר ברעם, עוד שני סעיפים בספר התקציב שאינם מקובלים על רוב תושבי כפר יונה הם תקצוב של 14 מיליון שקלים לטובת בניית ’בית ספר חרדי’ ביישוב ועוד 4.7 מיליון שקלים המשולמים להסעות תלמידי תיכון אל בתי ספר מחוץ לכפר, תקציב שיכול להיחסך לנוכח העובדה, כי כבר יש ביישוב בית ספר תיכון.

סעיף אחרון אותו מבקשים לבטל ב’וועדת הכספים’ של כפר יונה, מוגדר כ"הוצאות הנהלה", והוא עומד על 45 אלף שקלים בלבד. מדובר בכספים שאמורים לשמש את המועצה בקניית מצרכים שונים באחד העסקים בכפר, אלא שמדובר בעסק אשר מפר את חוקי התכנון והבנייה, בכפר על ידי שימוש חורג במדרכות ציבוריות, ובשטחי ציבור, ולכן, טוען, חבר המועצה המקומית כפר יונה, מר ברעם, הוא רואה פגם בכך שהמועצה מנהלת קשרי מסחר עם מי שמפר את חוקיה.

לצד הבקשות לקיצוצים מר ברעם חבר ועדת הכספים של המועצה המקומית, מעלה בפני ראש המועצה, כמה רעיונות היכן כן להשקיע כספים בשנת התקציב 2013. כך למשל, מציע ברעם, להשקיע 250 אלף ₪ בבניית תחנת מד"א ביישוב ו-250 אלף שקלים נוספים לטובת תחנת משטרה.

לדבריו את 14 מיליון השקלים אשר ראש המועצה מר דרעי, רוצה להפנות לבניית בי"ס חרדי, מציע חבר המועצה והכספים, להפנות באופן דחוף לבנייה של בית ספר יסודי מצפון ל-כביש 57, עבור שכונת יצחקי (1200 יח"ד), ועבור שכ’ קרני (עוד 1200 יח"ד), ההולכות ונבנות במקום.

חבר המועצה המקומית כפר יונה, מר אבישי ברעם, מציע לסיכום; "להשקיע עוד יותר משאבים בשיפור חזות וניקיון רחובות הכפר, ולא רק הרחובות הראשיים ולא פחות חשוב, הוספת תקציב לסעיף השמירה בגני הילדים בכפר יונה".
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן