קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

יום הזיכרון הבינלאומי לשואה

הקרנת הבכורה של ליגת הכדורגל טרזין בשואה

יום הזיכרון הבינלאומי לשואה: אברהם בורג, יו"ר מפעלות חינוך וחברה, שנרתמו להקרנת הבכורה; "אסונות אנושיים ופשעים נגד בני אדם מתרחשים בדרך כלל כשבני אדם לא מכירים זה את זה ולא מכירים בזכויות היסוד האנושיות של כל בני האדם השווים. חברה שיש בה אפליה, שנאה, בדלנות וחומות של הפרדה היא חברה המועדת לפורענות...".

הערב (א’, 27/1/2013) בשעה 19:00, יום הזיכרון הבינלאומי לשואה), תתקיים בבית הפלמ"ח ברחוב חיים לבנון 10, ברמת אביב, הקרנת הבכורה של הסרט "ליגת טרזין", ולאחריה פאנל בנושא; "אנטישמיות במגרשי הספורט", בהשתתפות; יו"ר מפעלות חינוך וחברה אברהם בורג, הסופר סיימון קופר, ופרופסור משה צימרמן. לערב המרתק, צפויה להגיע הנבחרת הצעירה של ישראל בכדורגל, נציגי מחלקות הנוער של עירוני רמת השרון, מכבי והפועל ת"א.

"ליגה טרזין", הינו סרט דוקומנטרי (52 דקות) המספר את סיפורה הלא-יאמן של ליגת כדורגל ששוחקה ב’גטו טרזיינשטאט’ בעיר מבצר בצפון מערב צ’כיה; טרזין (טרזיינשטט), ע"י שחקנים מקצוענים וחובבים, אשר נכלאו בו בשל יהדותם.

בין השנים; 1942-1944, התקיימו מאות משחקי כדורגל במגרש שאולתר בחצר אחד הקסרקטינים, לעיני אלפי צופים שבאו לשכוח לזמן קצר את הרעב הכבד, המצוקה, החולי והמוות, וכל זאת תחת אימת הטרנספורטים, ששלחו אותם ל"מזרח", אל מותם הוודאי.

יום הזיכרון הבינלאומי לשואה: הערב הקרנת הבכורה של ליגת הכדורגל טרזין בעת השואה
יום הזיכרון הבינלאומי לשואה: הערב הקרנת הבכורה של ליגת הכדורגל טרזין בעת השואה

משחק הכדורגל, נוצל ע"י הנאצים לטובת סרט התעמולה שצולם בגטו בקיץ 1944, ובקטע בתוך סרט זה, מצא עודד ברידא את דודו, פאבל ברידא (Pavel Breda) משחק בליגה. ברידא, יצא למסע, וחקר כיצד הגיע דודו אל הגטו, ומהו סוד קיום הכדורגל בשואה.

בסרט התיעודי שצולם באירופה, מראיין עודד ברידא, שחקני ליגה ששרדו את השואה, עוקב אחר תופעות של שימוש בדימויי שואה בכדורגל של היום, אייאקס אמסטרדם (Ajax Amsterdam), נתקלת בלא מעט תופעות כאלה, ובוחן את המקום של הכדורגל בחיי המיעוטים באירופה המודרנית.

הסרט מטפל בשימוש בכדורגל הן בתעמולה והן בחינוך ללימוד השואה, ומשמש כיד זיכרון ל’שחקני ליגה טרזין’, וצופיה שנשלחו אל מותם, רבים מהם ילדים שכתבו וציירו בהתלהבות את גיבוריהם בעיתונות הילדים בגטו.

משחק כדורגל במסגרת ליגה טרזין בתקופת השואה

אהבת הכדורגל, הינה הגורם המשותף – לקורבנות של אז ולאוהדים של היום, שהפכו את המשחק לספורט הפופולארי ביותר בעולם. אהבת הכדורגל היא זאת שהובילה את יוצרי הסרט להקדישו לחללי "ליגה טרזין".

אברהם בורג, יו"ר ’מפעלות חינוך וחברה’, שנרתמו להקרנת הבכורה; "אסונות אנושיים ופשעים נגד בני אדם מתרחשים בדרך כלל כשבני אדם לא מכירים זה את זה ולא מכירים בזכויות היסוד האנושיות של כל בני האדם השווים. חברה שיש בה אפליה, שנאה, בדלנות וחומות של הפרדה היא חברה המועדת לפורענות.

בעמותת "מפעלות חינוך וחברה", אנחנו מנסים לשבור חומות שכאלה בכל מקום – בארץ, באזור ובעולם – באמצעות הספורט המקרב ביותר בדורנו – הכדורגל, ולמענו של הדור הבא, דור הילדים של כולנו".

ההפקה של הסרט הינה בשיתוף פעולה של ארבעה חברים במקצועות המדיה הטלוויזיונית; מייק שוורץ, אבי קנר, רובי גת, ואורי בוזגלו בשיתוף עם בית טרזין (מוזיאון שואה בישראל).

הסרט "ליגת טרזין", הינו פרויקט המתבצע ע"י בית טרזין, הסרט מתאפשר תודות לסיוע של ועידת התביעות. להלן לינק לטריילר של הסרט.

"בית טֶרֶזין" – מוזיאון ואתר הנצחה בישראל, פועל בקיבוץ גבעת חיים (איחוד). המוזיאון, נוסד במטרה להנציח את זכרם של אסירי גטו טרזיינשטט שנספו בשואה. בנוסף למוזיאון, יש ב’בית טרזין’ ארכיון ואולם תצוגה של יצירות אמני הגטו על שם יעקב אדלשטיין.

בית טרזין, מנוהל על ידי עמותת "קרן להנצחת זכר חללי גטו טרזין", הפועלת במטרה לקיים את פעילות המוזיאון והארכיון הצמוד לו, לקיים את המרכז החינוכי לתלמידים ומבקרים ולקיים קשר בין ניצולי הגטו בארץ ובעולם ודורות ההמשך.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן