קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

כאן כפר יונה

כפר יונה: ראש המועצה המקומית אפי דרעי, יפצה חבר המועצה אבישי ברעם ב-12 אלף ₪

כב’ השופטת קיציס, מבימ"ש השלום בעיר נתניה; "בעת בחינת הפרסומים שפורסמו במקומון "כאן חדשות", נשוא התביעה, יש ליתן משקל רב לאינטרס הציבורי הטמון בהחלפה חופשית של מידע, לאור העובדה שהתובע כיהן במשך עשרות שנים כראש המועצה, וחלק ניכר מהפרסומים עניינם בביקורת על פעילותו הציבורית".
כפר יונה: ראש המועצה המקומית אפי דרעי, יפצה חבר המועצה אבישי ברעם ב-12 אלף ₪
כפר יונה: ראש המועצה המקומית אפי דרעי, יפצה חבר המועצה אבישי ברעם ב-12 אלף ₪

כב’ השופטת בית המשפט השלום בעיר נתניה, חנה קיציס, דחתה השבוע, את עתירתו של ראש מועצת כפר יונה מר אפי דרעי, כנגד חבר המועצה מר אבישי ברעם, ופסקה, כי מר דרעי, יכסה את ההוצאות המשפטיות של מר ברעם בסך 12 אלף שקלים.

לטענת דרעי, חבר המועצה ברעם, הוציא את דיבתו ב’עלון בחירות’ אשר חילק, ובשורת פרסומים במקומון "כאן חדשות", במסגרת טורו האישי. ביהמ"ש השלום בנתניה, קבע, כי; "חלק מהפרסומים לא עלו לכדי לשון הרע, וממילא כולם היו סבירים, ולא חרגו מהבעת דעה וביקורת לגיטימית ביחס להתנהלות גוף ציבורי ובעל תפקיד ציבורי".

דרעי, המכהן כראש מועצת כפר יונה, כבר למעלה משלושה עשורים, הגיש תביעה בגין לשון הרע, כנגד העיתון המקומי, וכנגד מר ברעם, ואזרח נוסף, אשר דבריהם פורסמו בעיתון.

במסגרת ההליכים, הגיע ראש המועצה מר דרעי ל’פשרה’ עם בעלי המקומון, ועם האזרח, ואלו האחרונים פרסמו התנצלות במקומון, ובכך סללו את מחיקתם כנתבעים מכתב התביעה.

חבר המועצה מר אבישי ברעם, סרב להתפשר, והדיון נמשך ודנו בעיקר בכתבות שפורסמו במסגרת טורו האישי של ברעם במקומון, המעבירות ביקורת על התנהלותו של ראש המועצה, ושתי כתבות נוספות שפורסמו באותו המקומון, שבהן צוטטו, לכאורה, דבריו של ברעם במסגרת ראיון עימו.

לטענת דרעי, חבר המועצה ברעם, פרסם ומפרסם באופן שיטתי כתבות שקריות אודותיו, תוך שהוא מנצל את מעמדו הציבורי ושם לו למטרה להשמיץ, לפגוע ולהשחיר את תדמיתו בקרב הציבור, על מנת להביא להדחתו מראשות המועצה.

לטענתו הפרסומים פוגעים באמון הציבור שניתן בו והובילו לירידה ניכרת של עשרות אחוזים בשיעור ההצבעה עבורו. לדבריו מדובר בהתעמרות שיטתית שנמשכת כעשר שנים, כאשר אין כל אינטרס ציבורי או תכלית ראויה המצדיקה פגיעה כה חמורה.

כב’ השופטת חנה קיציס, שופטת בית משפט השלום נתניה

דרעי, טען עוד בבית המשפט, כי בסדרת הפרסומים מועלות טענות קשות כלפיו, בין היתר לעבירות פליליות קשות, ניגודי עניינים, פוליטיקה זולה, ודאגה למקורביו, וזאת ללא כל בסיס, ותוך הצגת הטענות כעובדות.

מנגד לטענת ברעם, מקור התביעה הוא ביריבות פוליטית בת שנים, ובתעמולת בחירות של דרעי, שהגיש את התביעה פחות משבועיים ממועד הבחירות האחרונות.

ברעם, טען, כי; "מדובר בתביעה קנטרנית, וחסרת תום לב, שמטרתה להשתיק ביקורת ציבורית לגיטימית והבעת דעה".

לדבריו, עבודתו כחבר המועצה, מהווה ביקורת ציבורית חשובה על פעילותו של גוף ציבורי, ובחלקה מהווה הבעת דעה אישית על התנהלות המועצה, ובכלל זאת התובע העומד בראשה. עוד לטענתו, ראש מועצת כפר יונה מר דרעי, לא טרח לפרסם תגובה תקשורתית עניינית, או התייחסות מהותיות לטענות המועלות במסגרת הפרסומים, וכך גם לא פנה אל העיתון וביקש פרסום תיקון או הכחשה לפרסומים.

כב’ השופטת קיציס, קבעה, כי; "בעת בחינת הפרסומים נשוא התביעה, יש ליתן משקל רב לאינטרס הציבורי הטמון בהחלפה חופשית של מידע, לאור העובדה שהתובע כיהן במשך עשרות שנים כראש המועצה, וחלק ניכר מהפרסומים עניינם בביקורת על פעילותו הציבורית. היא דחתה את התביעה, ופסקה הוצאות לטובת חבר המועצה מר ברעם.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן