בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

כאן כפר יונה

כפר יונה: ראש המועצה המקומית אפי דרעי, יפצה חבר המועצה אבישי ברעם ב-12 אלף ₪

כב’ השופטת קיציס, מבימ"ש השלום בעיר נתניה; "בעת בחינת הפרסומים שפורסמו במקומון "כאן חדשות", נשוא התביעה, יש ליתן משקל רב לאינטרס הציבורי הטמון בהחלפה חופשית של מידע, לאור העובדה שהתובע כיהן במשך עשרות שנים כראש המועצה, וחלק ניכר מהפרסומים עניינם בביקורת על פעילותו הציבורית".
כפר יונה: ראש המועצה המקומית אפי דרעי, יפצה חבר המועצה אבישי ברעם ב-12 אלף ₪
כפר יונה: ראש המועצה המקומית אפי דרעי, יפצה חבר המועצה אבישי ברעם ב-12 אלף ₪

כב’ השופטת בית המשפט השלום בעיר נתניה, חנה קיציס, דחתה השבוע, את עתירתו של ראש מועצת כפר יונה מר אפי דרעי, כנגד חבר המועצה מר אבישי ברעם, ופסקה, כי מר דרעי, יכסה את ההוצאות המשפטיות של מר ברעם בסך 12 אלף שקלים.

לטענת דרעי, חבר המועצה ברעם, הוציא את דיבתו ב’עלון בחירות’ אשר חילק, ובשורת פרסומים במקומון "כאן חדשות", במסגרת טורו האישי. ביהמ"ש השלום בנתניה, קבע, כי; "חלק מהפרסומים לא עלו לכדי לשון הרע, וממילא כולם היו סבירים, ולא חרגו מהבעת דעה וביקורת לגיטימית ביחס להתנהלות גוף ציבורי ובעל תפקיד ציבורי".

דרעי, המכהן כראש מועצת כפר יונה, כבר למעלה משלושה עשורים, הגיש תביעה בגין לשון הרע, כנגד העיתון המקומי, וכנגד מר ברעם, ואזרח נוסף, אשר דבריהם פורסמו בעיתון.

במסגרת ההליכים, הגיע ראש המועצה מר דרעי ל’פשרה’ עם בעלי המקומון, ועם האזרח, ואלו האחרונים פרסמו התנצלות במקומון, ובכך סללו את מחיקתם כנתבעים מכתב התביעה.

חבר המועצה מר אבישי ברעם, סרב להתפשר, והדיון נמשך ודנו בעיקר בכתבות שפורסמו במסגרת טורו האישי של ברעם במקומון, המעבירות ביקורת על התנהלותו של ראש המועצה, ושתי כתבות נוספות שפורסמו באותו המקומון, שבהן צוטטו, לכאורה, דבריו של ברעם במסגרת ראיון עימו.

לטענת דרעי, חבר המועצה ברעם, פרסם ומפרסם באופן שיטתי כתבות שקריות אודותיו, תוך שהוא מנצל את מעמדו הציבורי ושם לו למטרה להשמיץ, לפגוע ולהשחיר את תדמיתו בקרב הציבור, על מנת להביא להדחתו מראשות המועצה.

לטענתו הפרסומים פוגעים באמון הציבור שניתן בו והובילו לירידה ניכרת של עשרות אחוזים בשיעור ההצבעה עבורו. לדבריו מדובר בהתעמרות שיטתית שנמשכת כעשר שנים, כאשר אין כל אינטרס ציבורי או תכלית ראויה המצדיקה פגיעה כה חמורה.

כב’ השופטת חנה קיציס, שופטת בית משפט השלום נתניה

דרעי, טען עוד בבית המשפט, כי בסדרת הפרסומים מועלות טענות קשות כלפיו, בין היתר לעבירות פליליות קשות, ניגודי עניינים, פוליטיקה זולה, ודאגה למקורביו, וזאת ללא כל בסיס, ותוך הצגת הטענות כעובדות.

מנגד לטענת ברעם, מקור התביעה הוא ביריבות פוליטית בת שנים, ובתעמולת בחירות של דרעי, שהגיש את התביעה פחות משבועיים ממועד הבחירות האחרונות.

ברעם, טען, כי; "מדובר בתביעה קנטרנית, וחסרת תום לב, שמטרתה להשתיק ביקורת ציבורית לגיטימית והבעת דעה".

לדבריו, עבודתו כחבר המועצה, מהווה ביקורת ציבורית חשובה על פעילותו של גוף ציבורי, ובחלקה מהווה הבעת דעה אישית על התנהלות המועצה, ובכלל זאת התובע העומד בראשה. עוד לטענתו, ראש מועצת כפר יונה מר דרעי, לא טרח לפרסם תגובה תקשורתית עניינית, או התייחסות מהותיות לטענות המועלות במסגרת הפרסומים, וכך גם לא פנה אל העיתון וביקש פרסום תיקון או הכחשה לפרסומים.

כב’ השופטת קיציס, קבעה, כי; "בעת בחינת הפרסומים נשוא התביעה, יש ליתן משקל רב לאינטרס הציבורי הטמון בהחלפה חופשית של מידע, לאור העובדה שהתובע כיהן במשך עשרות שנים כראש המועצה, וחלק ניכר מהפרסומים עניינם בביקורת על פעילותו הציבורית. היא דחתה את התביעה, ופסקה הוצאות לטובת חבר המועצה מר ברעם.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן