מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

עובדים | תעסוקה | כוח אדם

הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים: כ-200 עסקים קטנים בענף השמירה, צפויים להיסגר

העסקים קטנים בענף השמירה, צפויים להיסגר כתוצאה מדרישות משרד המשפטים לערבות וביטוח בסכום של 6 מיליון ₪ ◄ שר התמ”ת, שמחון; “תנאים אלו מהווים חסם משמעותי בפני עסקים קטנים בתחום השמירה והאבטחה ויובילו לכך ששוק זה יישאר בידיים של חברות ספורות וימנעו תחרות” ◄ בשנת 2011, פעלו כ-500 חברות בתחום השמירה והאבטחה בירושלים. ב-2012, הצליחו לחדש רישיונן עד כה, כ-300 בלבד.
הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים: כ-200 עסקים קטנים בענף השמירה, צפויים להיסגר
הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים: כ- 200 עסקים קטנים בענף השמירה, צפויים להיסגר

בדיקה של הסוכנות לעסקים קטנים, העלתה, שבשל הדרישות החדשות של משרד המשפטים, יאלצו חברות שמירה רבות לסגור את שעריהן. הדרישות הן תוצאה של תיקון בחוק חוקרים פרטיים וחברות שמירה, שקובע, כי על חברת שמירה להעמיד ערבות של 6 מיליון ש״ח, או לעשות ביטוח אחריות מקצועית בסכום 2 מיליון לפחות, וביטוח צד ג׳ בסכום של 4 מיליון שקלים לפחות.

דרישות אלו, מהוות תנאי לפתיחת עסק או לחידוש רישיון. מטרת הערבות או הביטוח היא לכסות מקרים של נזק שנגרם ממחדל של עובדי השמירה, פגיעה בצד ג׳ או גניבות.

בעקבות ההוראה החדשה, 200 עסקים, קיימים, לא הצליחו לחדש את רישיונם לשנת 2012, ורק כ-20% מהמעוניינים לפתוח בהליך רישוי לעסק חדש (קרוב ל-30 מתעניינים מתחילת השנה), אכן מצליחים להשלים את המהלך.

לצד מחירו היקר של הביטוח, ניצבת בפני חברות שמירה שפועלות בפלחי שוק בעלי סיכון גבוה כמו; אתרי בנייה, בעיה נוספת, שכן במקרים רבים, חברות הביטוח, כלל לא מוכנות לבטח אותן.

החוק עצמו מסמיך את שר המשפטים לקבוע בתקנות הוראות שונות לסוגים שונים של חברות שמירה, כך שלדוגמא, חברות ששומרות בלי נשק, היו יכולות לקבל תנאים מקלים. אך למרות זאת, התקנות לא עושות אבחנה בין אופני השמירה השונים ובין גודל של עסקים.

שר התמ”ת, מר שלום שמחון, פנה במכתב אל שר המשפטים, יעקב נאמן, וציין, כי; “תנאים אלו מהווים חסם משמעותי בפני עסקים קטנים חדשים בתחום השמירה, ולהם מחזור עסקי הנמוך בהרבה מגובה הערבות הנדרשת ומטיל גזירת סגירה על עסקים קיימים. תקנות אלו, ציין השר, יובילו לכך ש’שוק האבטחה והשמירה’, יישאר בידיים של חברות ספורות, וימנעו תחרות”.

“גם אם קיימת הסכמה באשר לצורך בערבות, הרי שהצבת דרישות ערבות זהות לעסק גדול בעל מספר רב של עובדים, ולעסק בעל מספר עובדים קטן, אינה שוויונית, ולא משקפת הבדלים ברמת הסיכון שלכאורה מייצרים עסקים גדולים לעומת עסקים קטנים.

בין השאר, רמת החשיפה של עסק למחדלים של עובדיו מצטמצמת ככל שיש לו מספר עובדים נמוך יותר, ולפיכך גובה הערבות והביטוח צריך להיקבע בהתאמה”.

השר שמחון, ביקש במכתבו; “להקפיא באופן מיידי את הסעיף הרלוונטי בתקנות, כך שחברות שלא מצליחות לקבל את הרישיון מפאת אי עמידתם בסעיף זה, יוכלו להמשיך ולפעול, בנוסף אבקש לתקן את התקנות, כך שיקבע מדרג לגובה הערבות הנדרשת או לסכום הביטוח, בהתאם לגודל העסק כפי שמגולם במספר העובדים המועסקים בו. כך, יקבע רף הוגן אשר נותן מענה לסיכונים הגלומים בפעילות האבטחה מחד ומאידך, ישוקלל מספר העובדים כגורם המשפיע על גודל הסיכון”.

מנהל ’הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים’ ב-משרד התמ”ת, מר רן קיוויתי, אומר, כי; “אנו מעריכים, כמי שעוסקים באופן שוטף בהשפעות הרגולציה על עסקים קטנים, מעריכים, כי תנאים אלו, יביאו להיעלמותן של 40% מהחברות בתחום, ובכך מפספסות את ייעודן.

הדרישות של הערבות והביטוח הן חשובות ונכונות, אך צריכות להיות מותאמות לגודל ולמאפיינים של השחקניות השונות בתחום חברות השמירה. זו הייתה גם כוונת המחוקק, אך לא באה לידי ביטוי בתקנות”.

יצוין, כי בשנת 2011, פעלו כ-500 חברות בתחום השמירה והאבטחה בעיר ירושלים. בשנת 2012, הצליחו לחדש רישיונן עד כה, כ-300 בלבד.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן