מדא גייס את מירי בוהדנה למאמצים של מדא בנושא הקורונה

"מזה כשנתיים מגן דוד אדום הוא משפחה עבורי ומקום שבמסגרתו אני זוכה לתת מעצמי למען אחרים" - סיפרה מירי בוהדנה; "נגיף הקורונה, יצר בהלה רבה בעולם וגם בארץ והרבה דברים בנושא אינם ברורים, מה שיכול להלחיץ עוד יותר. לכן, שמחתי מאוד לשתף פעולה עם מדא, גם בנושא הזה, וליצור סרטון ביחד עם דר' סטרוגו, שמטרתו להעלות מודעות לפעולות שונות שחשוב לעשות, כדי למנוע הדבקה, לתת תשובות ולהרגיע את הציבור" .

אורלי לוי לא ידעה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | אומנם עמיר פרץ הצהיר שוב ושוב שהוא רוצה ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת, אבל אורלי לוי אבקסיס פשוט לא ידעה | להשוות קורונה לשפעת זה אולי מרגיע - אבל לא נכון.

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

רפואת ילדים

המרכז הרפואי ע”ש ברוך פדה, פוריה: ילדים זוכרים הליצן הרפואי ולא את הבדיקה הרפואית

כך עולה מממצאי ממחקר ב’מרכז טנ”א’ שבוצ לאחרונה; “הצלחת הגישה החדשנית, נעוצה בכך שתהליך הבדיקה הרפואית בנוכחות ובהתערבות ליצנות רפואית הופך לחוויה חיובית” ◄ד”ר נסיה לנג, אחראית מרכז טנ”א; “קיימת עלייה במספר הקטינים, המופנים לבדיקה ובעיקר, ילדים מתחת לגיל 10”.
המרכז הרפואי ע
המרכז הרפואי ע”ש ברוך פדה, פוריה: ילדים זוכרים את הליצן הרפואי, ולא הבדיקה הרפואית

במסגרת כנס רופאי ילדים בקהילה ע”ש ד”ר חנוך האגר, חשפה, ד”ר נסיה לנג, אחראית ’מרכז טנ”א’ (לטיפול בנפגעי אלימות מינית), במרכז הרפואי ע”ש ברוך פדה, פוריה, כי ילדים המאושפזים ב’מרכז טנ”א’ לבדיקה רפואית ותיעוד משפטי, זוכרים מכל הביקור את “הליצנים הרפואיים”, ולא את הבדיקה הרפואית, וזו נחשבת הצלחה משמעותית! כי הודות לשימוש בגישה החדשנית, המשלבת ’ליצנות רפואית’, הבדיקה, הופכת מדבר מאיים ומלחיץ לחוויה ייחודית, חיובית.

“זאת ועוד”, אמרה ד”ר נסיה לנג, אשר הציגה לרופאים ממחוז הצפון את פעילות מרכז טנ”א, המרכז לטיפול ב’נפגעי אלימות מינית’ אשר הוקם בשנת 2001, ומוכר ע”י משרד הבריאות, שהיקפיו ונתוניו הסטטיסטיים, מצביעים על כך, כי; “קיימת עלייה במספר הקטינים, המופנים לבדיקה ובעיקר, ילדים מתחת לגיל 10 (סה”כ נבדקים במרכז כ-100 נפגעים בשנה, 85% מתוכם קטינים, ורובם ילדות, ונערות).

בכנס, אשר נערך בשבוע שעבר (28.3.12), התקיים בקיבוץ לביא, הוצגה הגישה ההוליסטית הרב מקצועית של הטיפול בנפגעים ובבני משפחתם, וכן עבודת האבחון הרפואי-משפטי, ותיעוד הממצאים.

כמו כן, הוצג סרט קצר אשר הדגים את שיתוף הפעולה בין הצוות הרפואי לליצן במהלך בדיקה של נפגעי אלימות מינית.

שושי אופיר, ליצנית רפואית, העובדת עם ילדים נפגעי תקיפה מינית במרכז טנא

משתתפי הכנס, צפו באינטראקציה בין ה’ליצנית הרפואית’, הגב’ שושי אופיר לבין ד”ר לנג, אשר הדגימו לקהל, כיצד מתגברים על קשיים מגוונים במהלך בדיקת מתבגרות שחוו פגיעות מיניות.

לדברי ד”ר לנג; “הדרכים היצירתיות של ה’ליצנים הרפואיים’, מחייבות שיתוף פעולה מלא עם אנשי הצוות ובעיקר עם הרופאים.

גם הצוות הרפואי, חש נינוח יותר בהשפעת ההומור, והפעילות המהנה והמשחררת של הליצנים, וכך ניתן להרגיש נורמאלי במצב בלתי נורמאלי לחלוטין”.

מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי ע”ש ברוך פדה, פוריה ב-טבריה, מסרה, לפורטל כאן נעים | kan-naim, כי בעוד שבועיים, יתארחו ד”ר לנג ושושי אופיר בבלפסט בירת צפון אירלנד, ב’כנס בינ”ל להתעללויות בילדים’, שם ירצו על הפרויקט הקהילתי בתחום; מניעת אלימות מינית בקרב ילדים בגיל הרך.

(הפרויקט בשיתוף מכללת תל-חי, והמועצה האזורית עמק הירדן).
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן