איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

רפואת ילדים

המרכז הרפואי ע”ש ברוך פדה, פוריה: ילדים זוכרים הליצן הרפואי ולא את הבדיקה הרפואית

כך עולה מממצאי ממחקר ב’מרכז טנ”א’ שבוצ לאחרונה; “הצלחת הגישה החדשנית, נעוצה בכך שתהליך הבדיקה הרפואית בנוכחות ובהתערבות ליצנות רפואית הופך לחוויה חיובית” ◄ד”ר נסיה לנג, אחראית מרכז טנ”א; “קיימת עלייה במספר הקטינים, המופנים לבדיקה ובעיקר, ילדים מתחת לגיל 10”.
המרכז הרפואי ע
המרכז הרפואי ע”ש ברוך פדה, פוריה: ילדים זוכרים את הליצן הרפואי, ולא הבדיקה הרפואית

במסגרת כנס רופאי ילדים בקהילה ע”ש ד”ר חנוך האגר, חשפה, ד”ר נסיה לנג, אחראית ’מרכז טנ”א’ (לטיפול בנפגעי אלימות מינית), במרכז הרפואי ע”ש ברוך פדה, פוריה, כי ילדים המאושפזים ב’מרכז טנ”א’ לבדיקה רפואית ותיעוד משפטי, זוכרים מכל הביקור את “הליצנים הרפואיים”, ולא את הבדיקה הרפואית, וזו נחשבת הצלחה משמעותית! כי הודות לשימוש בגישה החדשנית, המשלבת ’ליצנות רפואית’, הבדיקה, הופכת מדבר מאיים ומלחיץ לחוויה ייחודית, חיובית.

“זאת ועוד”, אמרה ד”ר נסיה לנג, אשר הציגה לרופאים ממחוז הצפון את פעילות מרכז טנ”א, המרכז לטיפול ב’נפגעי אלימות מינית’ אשר הוקם בשנת 2001, ומוכר ע”י משרד הבריאות, שהיקפיו ונתוניו הסטטיסטיים, מצביעים על כך, כי; “קיימת עלייה במספר הקטינים, המופנים לבדיקה ובעיקר, ילדים מתחת לגיל 10 (סה”כ נבדקים במרכז כ-100 נפגעים בשנה, 85% מתוכם קטינים, ורובם ילדות, ונערות).

בכנס, אשר נערך בשבוע שעבר (28.3.12), התקיים בקיבוץ לביא, הוצגה הגישה ההוליסטית הרב מקצועית של הטיפול בנפגעים ובבני משפחתם, וכן עבודת האבחון הרפואי-משפטי, ותיעוד הממצאים.

כמו כן, הוצג סרט קצר אשר הדגים את שיתוף הפעולה בין הצוות הרפואי לליצן במהלך בדיקה של נפגעי אלימות מינית.

שושי אופיר, ליצנית רפואית, העובדת עם ילדים נפגעי תקיפה מינית במרכז טנא

משתתפי הכנס, צפו באינטראקציה בין ה’ליצנית הרפואית’, הגב’ שושי אופיר לבין ד”ר לנג, אשר הדגימו לקהל, כיצד מתגברים על קשיים מגוונים במהלך בדיקת מתבגרות שחוו פגיעות מיניות.

לדברי ד”ר לנג; “הדרכים היצירתיות של ה’ליצנים הרפואיים’, מחייבות שיתוף פעולה מלא עם אנשי הצוות ובעיקר עם הרופאים.

גם הצוות הרפואי, חש נינוח יותר בהשפעת ההומור, והפעילות המהנה והמשחררת של הליצנים, וכך ניתן להרגיש נורמאלי במצב בלתי נורמאלי לחלוטין”.

מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי ע”ש ברוך פדה, פוריה ב-טבריה, מסרה, לפורטל כאן נעים | kan-naim, כי בעוד שבועיים, יתארחו ד”ר לנג ושושי אופיר בבלפסט בירת צפון אירלנד, ב’כנס בינ”ל להתעללויות בילדים’, שם ירצו על הפרויקט הקהילתי בתחום; מניעת אלימות מינית בקרב ילדים בגיל הרך.

(הפרויקט בשיתוף מכללת תל-חי, והמועצה האזורית עמק הירדן).
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן