מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

פוריידיס | Fureidis

ראש מועצת פוריידיס, פלש לאדמות מדינה, ונאלץ להרוס הבנייה הבלתי חוקית בעצמו

0
0

ראש מועצת פורדיס (פוריידיס), מר יונס מרעי, פלש באופן בלתי חוקי לאדמות מדינה הסמוכות לביתו בפורדיס, עליהן הקים פרגולה וסוכת גפנים. מרעי השתמש בשטח לגינון ולאחסנה, ובנוסף התקין עליו דרכי גישה לשימושו האישי. לאחר שמינהל מקרקעי ישראל, הבהיר, למרעי, כי הפלישה תפונה בכוח, והוא ייתבע על מלוא הוצאות הפינוי, נאלץ מרעי, לפנות את הקרקע, ולהרוס את התשתיות שבנה עליה בעצמו
ראש מועצת פוריידיס, פלש לאדמות מדינה, ונאלץ להרוס הבנייה הבלתי חוקית בעצמו
ראש מועצת פוריידיס , פלש לאדמות מדינה, ונאלץ להרוס הבנייה הבלתי חוקית בעצמו

ראש מועצת פוריידיס (פורדיס), יונס מרעי, פלש למגרש לבנייה בבעלות המדינה המיועד לשיווק, הנמצא סמוך לביתו. על המגרש, בשטח של כ- 700 מטר, בנה מרעי, פרגולה וסוכת גפנים, הכשיר דרך גישה לבית, והשתמש בו לאחסנת ציוד פרטי. היום (שלישי), נאלץ מרעי לפנות את המגרש, לאחר הליכים משפטיים שניהל מולו מינהל מקרקעי ישראל.

כבר בשנת 2007, התקבל פסק דין כנגד מרעי, בו נקבע, כי עליו לפנות את הקרקע אליה פלש ולשלם ל’מינהל מקרקעי ישראל’, דמי שימוש מלאים בגין השימוש הבלתי חוקי שעשה בקרקע.

למרות פסק הדין, מרעי, המכהן כראש רשות, המשיך להחזיק במגרש ובאמצעים שונים עיכב את פינויו מהשטח.

לאחרונה, עם מיצוי ההליכים המשפטיים, נערך אגף הפיקוח של מינהל מקרקעי ישראל, יחד עם משטרת ישראל, והפרקליטות לביצוע הפינוי.

ההערכות כללה סיורי שטח והכנה מודיעינית, ומסירת הודעה למרעי על הכוונה לבצע את הפינוי – ובמסגרת המדיניות החדשה של מינהל מקרקעי ישראל, גם על כך שאם לא יפנה את הקרקע בעצמו, ייתבע על מלוא ההוצאות שיגרום הפינוי לקופת המדינה, כולל עלויות כוח אדם, וציוד מכני הנדסי.

מרעי, החליט להימנע מהתביעה על הוצאות הפינוי, המוערכת בהיקף של מאות אלפי שקלים, והיום (ג’), ביצע פינוי עצמי – הסיר את כל מה שבנה על השטח והחזיר אותו לרשות המינהל. הקרקע שהושבה לידי הציבור, תשווק לצורך מתן פיתרונות דיור בפורדיס, במסגרת מדיניות המינהל להגדיל את היצע הקרקעות במשק, כדי להוריד את מחירי הדיור.

הממונה על הפיקוח במחוז חיפה של מינהל מקרקעי ישראל, מר שי קרפ, אמר בעקבות פינויו של מרעי; “הסרת הפלישה התבצעה בסיוע ולחצים של משטרת ישראל על ראש הרשות פוריידיס, לאחר מספר רב של הליכים משפטיים שנוהלו בערכאות שונות. יחידת הפיקוח של מינהל מקרקעי ישראל תמשיך לפקח ולאכוף את חוקי המקרקעין ללא משא פנים, תוך שמירת האינטרס הציבורי כנאמנת הציבור”

0
0אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן