"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

רפואת ילדים

מרכז הרפואי וולפסון: מרפאה רב-תחומית לטיפול בילדים שנולדו קטנים לגיל ההיריון

כ-10-15% מהילדים, שנולדו קטנים לגיל ההיריון, עלולים לסבול מבעיות בצמיחה – מינקותם ועד בגרותם ויזדקקו למעקב וטיפול רפואי ◄ פרופ’ אריה לוין; "לרופאים המטפלים בתחום כיום, ישנה התלבטות קשה. מחד, ידוע שילדים רבים שסובלים מבעיית צמיחה עולים במשקל באמצעות הזנת-יתר, ומאידך, הזנת-יתר בגיל הרך היא אחד מגורמי הסיכון העיקריים לסוכרת והשמנה בחיים הבוגרים. המרפאה החדשה מאפשרת טיפול פרטני המאפשר אפיון מדויק ומעקב אחר הצרכים של כל ילד".
מרכז הרפואי וולפסון: מרפאה רב-תחומית לטיפול בילדים שנולדו קטנים לגיל ההיריון
מרכז הרפואי וולפסון: מרפאה רב-תחומית לטיפול בילדים שנולדו קטנים לגיל ההיריון

לראשונה בישראל – במרכז הרפואי ’וולפסון’ – נפתחה החודש מרפאה רב-תחומית לטיפול בילדים שנולדו קטנים לגיל ההיריון, אשר מכונים בעגה המקצועית ילדי SGA) Small for Gestational Age). המרפאה, תעניק טיפול ומעקב רב-תחומי עבור תינוקות ופעוטות שנולדו קטנים לגיל ההיריון (במשקל או באורך): לאלו אשר נולדו במועד וכן ל-פגים.

המרפאה הרב תחומית במרכז הרפואי ’וולפסון’, תספק לראשונה טיפול רב-תחומי תחת קורת גג-אחת, מאת מומחים מתחומים שונים, בהם רופאים גסטרואנטרולוגים לילדים (גסטרואנטרולוגיה (Gastroenterology, או גסטרולוגיה, Gastrology), העוסק בחקר מחלות מערכת העיכול, אנדוקרינולוגים לילדים, ומומחי תזונה.

צוות המרפאה, יוכל, באמצעות הבדיקות המתאימות, לאבחן מהן הסיבות לתופעת חוסר הגדילה, והאם קיים קשר למצב הבריאות של האם או תפקוד השלייה בעת ההיריון, לאסוף נתונים חשובים בנוגע להיקף הבעיה ודרכי הטיפול בה, ולבצע מעקב שיטתי.

פרופ’ אריה לוין, מנהל היחידה ל’גסטרואנטרולוגיה ילדים’, במרכז הרפואי וולפסון; "רוב הילדים שנולדו במשקל ובגובה הקטנים לגיל ההיריון, יצליחו "לתקן" את צמיחתם ויחזרו לעקומות הגדילה הרגילות בתוך שנה עד שנתיים לאחר הלידה.

עם זאת, כ-10-15% מהילדים, ימשיכו לאחר בצמיחה. לפיכך, יש להקפיד במיוחד על מעקב גדילה סדיר כבר מהגיל הרך.

לרופאים המטפלים בתחום כיום, ישנה התלבטות קשה. מחד, ידוע שילדים רבים עולים במשקל באמצעות הזנת-יתר, ומאידך, הזנת-יתר בגיל הרך היא אחד מגורמי הסיכון העיקריים לסוכרת והשמנה.

המרפאה החדשה מאפשרת טיפול פרטני המאפשר אפיון מדויק ומעקב אחר הצרכים של כל ילד, ומטרתו לעשות שימוש באסטרטגיות שישפרו גדילה כבר בגיל הרך, ומצד שני למנוע "הזנת יתר" בילדים שאינם זקוקים לכך".

ד"ר זהר לנדאו, מנהלת השירות לאנדוקרינולוגית ילדים ב’וולפסון’; "ילדים הסובלים מאיחור בצמיחה – נוטים לפתח בבגרותם; מחלות, כגון; סוכרת סוג 2, יתר לחץ דם ומחלות לב, וכלי דם".

עוד אמרה ד"ר לנדאו, כי; "באופן כללי, אם בגיל 4 שנים הגובה של הילד או הילדה עדיין נמוך ב 2.5 סטיות תקן מהממוצע לגילם, יש אפשרות לטיפול ב’הורמון גדילה’, המשפר במידה ניכרת את צמיחתם.

הספרות הרפואית מתארת כי הטיפול בהורמון גדילה מגיל 4 שנים ועד לסיום הצמיחה לגובה, מאפשר רווח של כ- 6 ס"מ בגובה הסופי. לטיפול ההורמונאלי בקבוצה זו של ילדים, יש גם השלכות חיוביות על לחץ הדם, פרופיל השומנים בדם ומבנה השריר".

ד"ר עידית סגל, גסטרו היחידה ילדים, מנהלת המרפאה ב’וולפסון’; "חשוב לעקוב אחר תינוק שנולד במשקל נמוך מדי לגיל הלידה, ולהעניק לו תזונה מתאימה. אנו רואים בשנתיים הראשונות לחיים חלון הזדמנויות להתערבות תזונתית. אם הוא לא ישלים את הפערים עד לגיל 4, ייווצר חלון הזדמנות חשוב לטיפול ב’הורמון גדילה’".

המרפאה הרב-תחומית לטיפול ביילודים קטנים בוולפסון, פעילה ביום ראשון. לתיאום תור מראש, ניתן להתקשר לטלפון; 03-5028838.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן