איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

רפואת ילדים

מרכז הרפואי וולפסון: מרפאה רב-תחומית לטיפול בילדים שנולדו קטנים לגיל ההיריון

כ-10-15% מהילדים, שנולדו קטנים לגיל ההיריון, עלולים לסבול מבעיות בצמיחה – מינקותם ועד בגרותם ויזדקקו למעקב וטיפול רפואי ◄ פרופ’ אריה לוין; “לרופאים המטפלים בתחום כיום, ישנה התלבטות קשה. מחד, ידוע שילדים רבים שסובלים מבעיית צמיחה עולים במשקל באמצעות הזנת-יתר, ומאידך, הזנת-יתר בגיל הרך היא אחד מגורמי הסיכון העיקריים לסוכרת והשמנה בחיים הבוגרים. המרפאה החדשה מאפשרת טיפול פרטני המאפשר אפיון מדויק ומעקב אחר הצרכים של כל ילד”.
מרכז הרפואי וולפסון: מרפאה רב-תחומית לטיפול בילדים שנולדו קטנים לגיל ההיריון
מרכז הרפואי וולפסון: מרפאה רב-תחומית לטיפול בילדים שנולדו קטנים לגיל ההיריון

לראשונה בישראל – במרכז הרפואי ’וולפסון’ – נפתחה החודש מרפאה רב-תחומית לטיפול בילדים שנולדו קטנים לגיל ההיריון, אשר מכונים בעגה המקצועית ילדי SGA) Small for Gestational Age). המרפאה, תעניק טיפול ומעקב רב-תחומי עבור תינוקות ופעוטות שנולדו קטנים לגיל ההיריון (במשקל או באורך): לאלו אשר נולדו במועד וכן ל-פגים.

המרפאה הרב תחומית במרכז הרפואי ’וולפסון’, תספק לראשונה טיפול רב-תחומי תחת קורת גג-אחת, מאת מומחים מתחומים שונים, בהם רופאים גסטרואנטרולוגים לילדים (גסטרואנטרולוגיה (Gastroenterology, או גסטרולוגיה, Gastrology), העוסק בחקר מחלות מערכת העיכול, אנדוקרינולוגים לילדים, ומומחי תזונה.

צוות המרפאה, יוכל, באמצעות הבדיקות המתאימות, לאבחן מהן הסיבות לתופעת חוסר הגדילה, והאם קיים קשר למצב הבריאות של האם או תפקוד השלייה בעת ההיריון, לאסוף נתונים חשובים בנוגע להיקף הבעיה ודרכי הטיפול בה, ולבצע מעקב שיטתי.

פרופ’ אריה לוין, מנהל היחידה ל’גסטרואנטרולוגיה ילדים’, במרכז הרפואי וולפסון; “רוב הילדים שנולדו במשקל ובגובה הקטנים לגיל ההיריון, יצליחו “לתקן” את צמיחתם ויחזרו לעקומות הגדילה הרגילות בתוך שנה עד שנתיים לאחר הלידה.

עם זאת, כ-10-15% מהילדים, ימשיכו לאחר בצמיחה. לפיכך, יש להקפיד במיוחד על מעקב גדילה סדיר כבר מהגיל הרך.

לרופאים המטפלים בתחום כיום, ישנה התלבטות קשה. מחד, ידוע שילדים רבים עולים במשקל באמצעות הזנת-יתר, ומאידך, הזנת-יתר בגיל הרך היא אחד מגורמי הסיכון העיקריים לסוכרת והשמנה.

המרפאה החדשה מאפשרת טיפול פרטני המאפשר אפיון מדויק ומעקב אחר הצרכים של כל ילד, ומטרתו לעשות שימוש באסטרטגיות שישפרו גדילה כבר בגיל הרך, ומצד שני למנוע “הזנת יתר” בילדים שאינם זקוקים לכך”.

ד”ר זהר לנדאו, מנהלת השירות לאנדוקרינולוגית ילדים ב’וולפסון’; “ילדים הסובלים מאיחור בצמיחה – נוטים לפתח בבגרותם; מחלות, כגון; סוכרת סוג 2, יתר לחץ דם ומחלות לב, וכלי דם”.

עוד אמרה ד”ר לנדאו, כי; “באופן כללי, אם בגיל 4 שנים הגובה של הילד או הילדה עדיין נמוך ב 2.5 סטיות תקן מהממוצע לגילם, יש אפשרות לטיפול ב’הורמון גדילה’, המשפר במידה ניכרת את צמיחתם.

הספרות הרפואית מתארת כי הטיפול בהורמון גדילה מגיל 4 שנים ועד לסיום הצמיחה לגובה, מאפשר רווח של כ- 6 ס”מ בגובה הסופי. לטיפול ההורמונאלי בקבוצה זו של ילדים, יש גם השלכות חיוביות על לחץ הדם, פרופיל השומנים בדם ומבנה השריר”.

ד”ר עידית סגל, גסטרו היחידה ילדים, מנהלת המרפאה ב’וולפסון’; “חשוב לעקוב אחר תינוק שנולד במשקל נמוך מדי לגיל הלידה, ולהעניק לו תזונה מתאימה. אנו רואים בשנתיים הראשונות לחיים חלון הזדמנויות להתערבות תזונתית. אם הוא לא ישלים את הפערים עד לגיל 4, ייווצר חלון הזדמנות חשוב לטיפול ב’הורמון גדילה’”.

המרפאה הרב-תחומית לטיפול ביילודים קטנים בוולפסון, פעילה ביום ראשון. לתיאום תור מראש, ניתן להתקשר לטלפון; 03-5028838.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן