"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

רפואת ילדים

שיבא, יוכרז כמרכז מצוינות קליני ומחקרי המשתייך לקרן הבינלאומית הנחשבת JMF

ההכרזה על המרכז הרפואי שיבא, כמרכז מצוינות קליני ומחקרי היא הכרה יוקרתית לד"ר רז סומך, וליחידה לאימונולוגיה בביה"ח אדמונד ולילי ספרא לילדים ◄ היחידה, שקיבלה ההכרה של קרן JMF, ותאריך ההכרזה הוא ה-9 בנובמבר. במהלך יום ההכרזה, מתוכנן כינוס מקצועי מדעי, שיעסוק בתחום מחלות חסר חיסוני ראשוניות, בו ייטלו חלק מרצים מובילים בתחום מהארץ ומחו"ל.
שיבא, יוכרז כמרכז מצוינות קליני ומחקרי המשתייך לקרן הבינלאומית הנחשבת JMF
שיבא, יוכרז כמרכז מצוינות קליני ומחקרי המשתייך לקרן הבינלאומית הנחשבת JMF

היחידה לאימונולוגיה בבית החולים אדמונד ולילי ספרא לילדים, בניהולו של ד"ר רז סומך, זכתה להכרה יוקרתית כמרכז מצוינות קליני ומחקרי המשתייך לקרן הנחשבת JMF.

מחלות חסר חיסוני ראשוניות – הינן קבוצת המחלות, חלקן גנטיות, בהן החולה נוטה לזיהומים קשים מסכני חיים. אבחון מהיר וטיפול הולם משנה את מהלך המחלה ואף עשוי להציל את חיי החולה.

הקרן הבינלאומית החשובה בעולם העוסקת בתחום היא; Jeffrey Modell Foundation (JMF). זו אחת מחמש הקרנות המובילות בארה"ב בנושאי רפואה. בעלי הקרן, זוג אמריקאים יהודים; חביב ומסור, ויקי ופרד, חוו טרגדיה אישית, עת נפטר בנם מסוג מחלה דומה, והם החליטו להקדיש את חייהם לטובת הנושא.

הם הקימו את הקרן התומכת (JMF) במרכזי מצוינות העוסקים במחקר וקליניקה בתחום של מחלות חסר חיסוני ראשוניות.

רק כמה עשרות מרכזים בעולם, משתייך לקרן זו, ובישראל, יהיה ’שיבא’ המרכז הראשון הזוכה בהכרה. בבית החולים אדמונד ולילי ספרא לילדים, קיימת יחידה העוסקת בתחום זה.

ביחידה לאימונולוגיה בבית החולים אדמונד ולילי ספרא לילדים, נעשות מדי שנה, עשרות אבחנות של חולים הלוקים בסוג זה של מחלות, וניתן טיפול משולב הכולל גם השתלות מח עצם. כל זאת על מנת לשנות באופן דרמטי את מהלך המחלה, להחזיר חיוך לפני החולים, ותקווה ללב הוריהם.

במקביל, פועלת מעבדת מחקר פורייה ביותר ובה חוקרים, סטודנטים ורופאים אשר לנגד עיניהם חקר מחלות חסר חיסוני, מציאת כיווני אבחנה וטיפול עתידיים.

היחידה לאימונולוגיה, כאמור, קיבלה את ההכרה של קרן JMF, ותאריך ההכרזה הוא ה-9 בנובמבר 2011. במהלך יום ההכרזה, מתוכנן כינוס מקצועי מדעי, אשר יעסוק בתחום של ’מחלות חסר חיסוני ראשוניות’, בו ייטלו חלק מרצים מובילים בתחום מהארץ ומחו"ל.

ראשי קרן JMF, יהיו אורחי הכבוד של הכינוס, וההכרה היא עוד צעד פורץ דרך עבור בית החולים לילדים ע"ש אדמונד ולילי ספרא.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן