מדא גייס את מירי בוהדנה למאמצים של מדא בנושא הקורונה

"מזה כשנתיים מגן דוד אדום הוא משפחה עבורי ומקום שבמסגרתו אני זוכה לתת מעצמי למען אחרים" - סיפרה מירי בוהדנה; "נגיף הקורונה, יצר בהלה רבה בעולם וגם בארץ והרבה דברים בנושא אינם ברורים, מה שיכול להלחיץ עוד יותר. לכן, שמחתי מאוד לשתף פעולה עם מדא, גם בנושא הזה, וליצור סרטון ביחד עם דר' סטרוגו, שמטרתו להעלות מודעות לפעולות שונות שחשוב לעשות, כדי למנוע הדבקה, לתת תשובות ולהרגיע את הציבור" .

אורלי לוי לא ידעה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | אומנם עמיר פרץ הצהיר שוב ושוב שהוא רוצה ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת, אבל אורלי לוי אבקסיס פשוט לא ידעה | להשוות קורונה לשפעת זה אולי מרגיע - אבל לא נכון.

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

רפואת ילדים

שיבא, יוכרז כמרכז מצוינות קליני ומחקרי המשתייך לקרן הבינלאומית הנחשבת JMF

ההכרזה על המרכז הרפואי שיבא, כמרכז מצוינות קליני ומחקרי היא הכרה יוקרתית לד”ר רז סומך, וליחידה לאימונולוגיה בביה”ח אדמונד ולילי ספרא לילדים ◄ היחידה, שקיבלה ההכרה של קרן JMF, ותאריך ההכרזה הוא ה-9 בנובמבר. במהלך יום ההכרזה, מתוכנן כינוס מקצועי מדעי, שיעסוק בתחום מחלות חסר חיסוני ראשוניות, בו ייטלו חלק מרצים מובילים בתחום מהארץ ומחו”ל.
שיבא, יוכרז כמרכז מצוינות קליני ומחקרי המשתייך לקרן הבינלאומית הנחשבת JMF
שיבא, יוכרז כמרכז מצוינות קליני ומחקרי המשתייך לקרן הבינלאומית הנחשבת JMF

היחידה לאימונולוגיה בבית החולים אדמונד ולילי ספרא לילדים, בניהולו של ד”ר רז סומך, זכתה להכרה יוקרתית כמרכז מצוינות קליני ומחקרי המשתייך לקרן הנחשבת JMF.

מחלות חסר חיסוני ראשוניות – הינן קבוצת המחלות, חלקן גנטיות, בהן החולה נוטה לזיהומים קשים מסכני חיים. אבחון מהיר וטיפול הולם משנה את מהלך המחלה ואף עשוי להציל את חיי החולה.

הקרן הבינלאומית החשובה בעולם העוסקת בתחום היא; Jeffrey Modell Foundation (JMF). זו אחת מחמש הקרנות המובילות בארה”ב בנושאי רפואה. בעלי הקרן, זוג אמריקאים יהודים; חביב ומסור, ויקי ופרד, חוו טרגדיה אישית, עת נפטר בנם מסוג מחלה דומה, והם החליטו להקדיש את חייהם לטובת הנושא.

הם הקימו את הקרן התומכת (JMF) במרכזי מצוינות העוסקים במחקר וקליניקה בתחום של מחלות חסר חיסוני ראשוניות.

רק כמה עשרות מרכזים בעולם, משתייך לקרן זו, ובישראל, יהיה ’שיבא’ המרכז הראשון הזוכה בהכרה. בבית החולים אדמונד ולילי ספרא לילדים, קיימת יחידה העוסקת בתחום זה.

ביחידה לאימונולוגיה בבית החולים אדמונד ולילי ספרא לילדים, נעשות מדי שנה, עשרות אבחנות של חולים הלוקים בסוג זה של מחלות, וניתן טיפול משולב הכולל גם השתלות מח עצם. כל זאת על מנת לשנות באופן דרמטי את מהלך המחלה, להחזיר חיוך לפני החולים, ותקווה ללב הוריהם.

במקביל, פועלת מעבדת מחקר פורייה ביותר ובה חוקרים, סטודנטים ורופאים אשר לנגד עיניהם חקר מחלות חסר חיסוני, מציאת כיווני אבחנה וטיפול עתידיים.

היחידה לאימונולוגיה, כאמור, קיבלה את ההכרה של קרן JMF, ותאריך ההכרזה הוא ה-9 בנובמבר 2011. במהלך יום ההכרזה, מתוכנן כינוס מקצועי מדעי, אשר יעסוק בתחום של ’מחלות חסר חיסוני ראשוניות’, בו ייטלו חלק מרצים מובילים בתחום מהארץ ומחו”ל.

ראשי קרן JMF, יהיו אורחי הכבוד של הכינוס, וההכרה היא עוד צעד פורץ דרך עבור בית החולים לילדים ע”ש אדמונד ולילי ספרא.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן