בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

מימונה-Mimouna

המימונה, חג יוצאי יהדות מרוקו, אירועי החג נפתחים הערב – תרבחו ותסעדו

חגיגות מימונה, ייפתחו הערב (ב’), ברחבי הארץ, ויימשכו עד מחר (ג’) מתקיימות השנה בסימן; "ואהבתם את הגר" ◄ כ-2 מיליון איש צפויים לקחת חלק בחגיגות ליל ויום המימונה ◄ ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, יתארח אצל משפחת ביטון בעיר אור-עקיבא ◄ מי ומה במימונה 2011
המימונה, חג יוצאי יהדות מרוקו, אירועי החג נפתחים הערב - תרבחו ותסעדו
המימונה, חג יוצאי יהדות מרוקו, אירועי החג נפתחים הערב – תרבחו ותסעדו

חגיגות המימונה, ברחבי הארץ, ייפתחו הערב (ב’), מוצאי חג הפסח, כ"א – כ"ב ניסן תשע"א 25-6 באפריל 2011, חגיגת ליל המימונה המרכזית (ערב יום ב’, 25.4.11), תתקיים בעיר רחובות, בחסות ראש העיר מר רחמים מלול. כאשר את ’חגיגת יום המימונה’ המרכזית (ג’, 26.4.11), יארח ראש העיר אשקלון מר בני וקנין. כל ראשי הרשויות המקומיות, ואפילו הקיבוצים, מבטיחים, את המסיבה הכי גדולה בעיר, בבמות מיוחדות לציבור ובפארקים. הערכה, היא, כי כ-2 מיליון איש צפויים לקחת חלק בחגיגות ליל ויום המימונה.

המימונה, הוא חג עממי הנחוג במוצאי חג הפסח, הנהוג בחלק מ’יהדות צפון אפריקה’, ובעיקר בקרב יהדות מרוקו. יום זה נחגג מכיוון שבימות הפסח, היו נזהרים שלא לאכול האחד אצל חברו (בגלל שוני מנהגים), והקפידו על חומרה זו ביותר.

לכן, מיד לאחר פסח, היו מארחים אחד את השני, כדי להראות שמה שלא אכל אצלו בפסח לא היה בגלל איבה אלא בגלל חומרה, והנה עתה הם אוכלים האחד ממאכלי השני.

יו"ר הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו, מר סם בן שטרית, מסר, כי; "השנה, עומדים "חגיגות המימונה הגדולה " תשע"א, בסימן; "ואהבתם את הגר". זאת מתוך הרצון לשמש "שגרירים של רצון טוב", החליטה הנהלת הפדרציה העולמית להזכיר את המחויבות של העם היהודי ואת הציווי לאהבת הגרים מהמקורות.

יצוין, כי בשונה משנים עברו, זאת הפעם הראשונה שאירועי המימונה, נערכים בסימן של מחאה. הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו, החליטה לטענתה למחות נגד החוגים החרדיים הקיצוניים, המציבים מכשולים ומכבידים על המבקשים להתגייר.

יו"ר הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו, מר סם בן-שטרית, הבהיר, כי במהלך חגיגות המימונה, יודגש הציווי האלוקי, המופיע בתנ"ך לא פחות מ- 45 פעמים בניסוחים שונים הקורא; לאהוב, לקרב, לסייע ולחבק את ה’גר’, השואף להצטרף לעם היהודי.

יו"ר הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו, מר סם בן שטרית

בן שטרית, הוסיף בדבריו, כי; "במהלך אירועי המימונה, נקים קול צעקה ומחאה נגד האורתודוקסיה הקיצונית, ומקביל נצטט את פסיקותיהם של חכמי יהדות צפון אפריקה, אשר ה’סובלנות’ ו’הלכות בית הלל’ היו תורותיהם".

גרים, שבחרו להצטרף לעם היהודי, יוזמנו על-ידי הנהלת הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו, להשתתף בחגיגות ליל המימונה בעיר רחובות.

מחר יום "המימונה הגדולה", יתקיים בהיכל התרבות בעיר אשקלון דיון של; "שיח גרים ומגיירים" במהלכו, יספרו גרים את סיפורם, ואת הסיבות שהביאו אותם להתגייר.

הרב ישראל מאיר לאו, והרב אלי בן דהן, יו"ר הכנס, יישאו דברים, והרב ישראל רוזן, ינחה את פאנל המשתתפים, בדיון. כן, יוענקו תעודות הוקרה למשפחות המאמצות גרים.

◄ הפוליטיקאים נערכים לרגל המימונה;

גם במערכת הפוליטית גם הפוליטיקאים נערכים לרגל חגיגות המימונה, הערב ומחר. ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, יבקר את שכניו משפחת ביטון מן עיר אור-עקיבא, החוגגת השתא 60 שנה להיווסדה.

הגב’ ציפי לבני, ראש האופוזיציה (סיעת קדימה), תדרים אל העיר באר-שבע, ומחר תבלה בפארק העירוני בקריית מלאכי.

שר התמ"ת לשעבר, חבר הכנסת מר בנימין בן-אליעזר, ייאלץ להילחם בתיאבון המוגבר שלו נואשות, זאת לנוכח המבחר הקולינרי אותו תציע לו משפחת אלקסלאסי ב-גן יבנה.

ח"כ בנימין בן אליעזר, בחגיגות המימונה בבית משה אלקסלסי, גן יבנה, צילום: ארכיון"

שר הרווחה לשעבר, חבר הכנסת מר יצחק הרצוג, שניסו להדביק לו סטיגמות על דעותיו על אנשי העדה המרוקאית, ייטול חלק בחגיגה הרשמית של פדרציית יהודי מרוקו ב"גן המייסדים" בעיר רחובות.

◄ מי ומה בחגיגות המימונה 2011, כמה מהאירועים ברחבי הארץ;

▼ הרצליה

חגיגות המימונה 2011 בעיר הרצליה, יתקיימו ביום שלישי ה-26.4, החל מ-18:30 ב’גן בן שפר’. תתקיים הופעה של "להקת שפתיים" והופעות של להקת "שבעת הכוכבים" העירונית ולהקת "פרחי ירושלים". יעוצב אוהל מיוחד ותלבושות בסגנון מרוקאי, בשילוב מטעמי החג וטקס מימונה מסורתי. כניסה חופשית.

▼ מעלה אדומים

חגיגות מימונה 2011, בעיר מעלה אדומים, יתקיימו ביום שלישי ה-26.4 בין השעות; 12:00-18:00 בקניון אדומים, באוהל מרוקאי. במסגרת החגיגות, יוקמו דוכני מזון אותנטי, ויוצאו לקהל הרחב מאכלים המאפיינים את החג, כמו; מופלטות, קינוחים, ועוד הרבה מתוקים, ובשעה 16:00 יתקיים טקס חינה, הכולל מופעי ריקוד מזרחיים.

▼ קרית אתא

בחגיגת מימונה, שייערכו ב’יער ברנדס’, בחסות ראש העיר יעקב פרץ, וחברי מועצת העיר קרית אתא, החל למן השעה 10:00, יופיעו הזמרים; אייל גולן, מושיק עפיה, עידן יניב, נאור אורמיה עם הלהיטים האהובים "לא מוצא את עצמי", "מה שאת צריכה", "איפה הימים", "לכי לך" ועוד!.

▼ אילת

"חגיגת מימונה עירונית" בעיר אילת, תתקיים בצאת חג הפסח, בחוף הדקל, ביום שלישי, כ"ב בניסן תשע"א, ה- 26.4.2011, החל מן השעה 12:00 ב’חוף הדקל’. על הבמה המרכזית, יופיע מייק קרוצ’י ולהקתו. בחוף, יוצב אוהל מסורתי, בו יוגשו כיד המלך מופלטות ומטעמי החג. עיריית אילת, מדגישה, כי לא תותר הכנסת בעלי חיים ו’מנגלים’ לחוף. מנגלים ופחמים, יוצבו לרשות הציבור במקום מרכזי בחוף, והשימוש בהם יהיה; חופשי.

▼ נתניה

אירועי המימונה, בעיר נתניה, ייערכו ביום שלישי, 26 אפריל 2011, בין השעות; 14:00-18:00, ב-גן מסילות המחודש ב-רמת ידין. יופיעו הזמרים; מושיק עפיה, קובי ראובן, ו-שלומי דהן. מ’עיריית נתניה’, הודיעה על כניסה חופשית – כולם מוזמנים.

▼ חיפה

תושבי חיפה והאזור מוזמנים לחגיגה מימונה המשותפת שתתקיים הערב (שני) בין השעות 21:00-23:00 בבית קהילת מוריה, רח’ חורב 7, אחוזה. הכניסה חופשית!

▼ נצרת עילית

חגיגות המימונה 2011 בעיר נצרת עילית, ייערכו בפארק העירוני ע"ש יגאל אלון בין השעות; 11:00-16:00 במעמד כב’ רב העיר הרב ישעיהו הרצל שליט"א, וראש העיר מר שמעון גפסו.

תתקיים חאפלה מרוקאית עם הזמר משה אל, אומן אורח, יהיה הזמר; פיני חדד, ולהקתו.

▼ כפר סבא

חגיגת המימונה ב’פארק כפר-סבא’, יערכו ביום שלישי, כ"ב בניסן תשע"א, 26/4/11, בין השעות; 16:00-20:00 בפארק העירוני (שלב א’), במעמד ראש העיר מר יהודה בן חמו.

אמן אורח, יהיה; הזמר רון שובל. במקרה של גשם האירוע יתקיים בהיכל התרבות העירוני.

▼ עכו

חגיגות המימונה בעיר עכו, תתקיימנה ביום שני, כ"א בניסן תשע"א 25 באפריל 2011, בשעה 21:00 במסגרת "בית פתוח" באכסדרת בניין עיריית עכו במעמד ראש העיר מר שמעון לנקרי.

▼ אשדוד

חגיגות יום המימונה בעיר אשדוד, תתקיימנה ב- 26.04.11 בשעה 14:00, ב’פארק בן גוריון’ הזמר משה פרץ יהיה כוכב הערב במופע בליווי הרכב של חמישה נגנים, הכולל את כל להיטיו; "יש רגעים", "זה הזמן", "שתיים בלילה", ועוד.

הזמר ליאור נרקיס – נותן הופעה אנרגטית ממיטב הלהיטים שלו "המלכה שלי", "מתוקה", "דוקטור", "ילדונת", "לכל אחד", "אתן לך שנים", ועוד.

הזמרת אביבה אבידן – מלווה בשישה נגנים במופע משיריה האהובים "פרי גנך", "יהיה בסדר", "כותל המזרח", "סירה טרופה", "איש יקר שלי", "אל תשאל אותי", ועוד רבים אחרים.

◄ חגיגות מימונה 2011 בקיבוצים;

מופלטה ממטעמי החג – תרבחו ותסעדו

כתבת Kan-naim, מוסיפה, כי חגיגות מימונה 2011, יתקיימו (גם) בקיבוצים, המבטיחים "שמח" מיום שני בערב;

▼ קיבוץ עין דור

חברי קיבוץ עין דור, הגדילו ועשו כאשר הזמינו חברים מהעיר טבריה, שיארגנו להם את ערב מימונה כהלכתו. כל חברי הקיבוץ, נרגשים. פרטים נוספים, ניתן לקבל אצל; רחלי בוחבוט, רכזת תרבות; טלפון; 9788071 – 054.

▼ קיבוץ להבות הבשן

יקיים הערב (ב’) מסיבה על הדשא עם אוהל מרוקני, כיבוד עפ"י המסורת; הכנת ספינג’, ו’מופלטות’ במקום, מפעיל חיצוני מביא עימו 100 תלבושות מסורתיות לחלוקה למשתתפים. יהיו גם; ריקודי בטן, דרבוקות ומצב רוח טוב! תחילת האירוע; 20:30. פרטים נוספים, ניתן לקבל אצל; אסתי גרינברג, רכזת תרבות, להבות-הבשן, טלפון; 054-6621098.

▼ קיבוץ מעיין ברוך

חברי קיבוץ מעיין ברוך, מקיימים את אירועי המימונה ביום שלישי בערב. פרטים נוספים אצל; סמדר, טלפון; 0522767995.

▼ קיבוץ ראש הנקרה

הערב שני, בשעה 18:00 על ראש שמחתם יקיימו חברי קיבוץ ראש הנקרה את ה"מימונה" בחדר האוכל של הקיבוץ. שירים, ריקודים, מופלטה, ומתוקים ובברכת "תרבחו ותסעדו". פרטים נוספים, ניתן לקבל אצל; סוזי, רכזת תרבות, טלפון; 4532510 – 052.

▼ קיבוץ יפעת

קיבוץ יפעת, מקיים זו השנה השנייה מימונה משותפת – צעירים ומבוגרים, חברים, תושבים ומשתכנים חדשים. חגיגה שמחה, טעימה ומתוקה. מוזיקה שמחה, דרבוקות והרבה מופלטות. פרטים נוספים, ניתן יהיה לקבל אצל; מאיה, טלפון; 0527990602.

◄ חגיגות מימונה, הבאות עלינו לטובה;

• המימונה 2011 – יום שלישי 26 באפריל
• המימונה 2012 – יום שבת 14 באפריל
• המימונה 2013 – יום שלישי 2 באפריל
• המימונה 2014 – יום שלישי 22 באפריל
• המימונה 2015 – יום שבת 11 באפריל

תרבחו ותסעדו!
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן