מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

פסקי דין תכנון ובניה

בית המשפט המחוזי: הסכם הגירושין לא אושר – זכויות המעקל גוברות על זכויות הגרושה

0
0

בין בני זוג שהתגרשו, נחתם הסכם גירושין בו התחייב הבעל להעביר את זכויותיו בדירה המשותפת לאישה, אך ההסכם לא אושר ע”י ביהמ”ש. במקביל, קבע כב’ השופט בנימין ארבל, מבית המשפט המחוזי בעיר נצרת, כי עקב חובות עסקיים של הבעל, הוטל עיקול על הדירה. זכויותיו של מי גוברות – האישה או המעקל?
בית המשפט המחוזי: הסכם הגירושין לא אושר - זכויות המעקל גוברות על זכויות הגרושה
בית המשפט המחוזי: הסכם הגירושין לא אושר – זכויות המעקל גוברות על זכויות הגרושה

בית המשפט המחוזי בעיר נצרת, קבע, כי מאחר והסכם הגירושין לא אושר בפני בית משפט לענייני משפחה, הוא אינו תקף, ולפיכך, ניתן להטיל עיקול על הדירה.

בני זוג שהחליטו להתגרש, חתמו על הסכם גירושין, בו התחייב הבעל להעביר את זכויותיו בדירתם לידי האישה, אולם ההסכם לא הוגש לאישורו של בית המשפט כנדרש על פי החוק, והבעל אף עזב את הארץ. לימים, שקע הבעל, בחובות כספיים לשותפו בעסק שניהל, ובעקבות זאת, פתח השותף תיק הוצל”פ כנגד הבעל, במסגרתו הוטל עיקול על זכויות הבעל בדירת בני הזוג.

בתביעה שהגישה האישה לבית המשפט המחוזי, כנגד השותף וגרושה, התבקש ביהמ”ש, להצהיר, כי היא בעלת מלוא הזכויות בדירה, ולכן העיקולים שהוטלו על זכויות הבעל בדירה מבוטלים.

לטענתה, זכויותיה בדירה, גוברות על זכותו של השותף, משום שהן זכויות ביושר שהוקנו לה ע”פ הסכם הגירושין, טרם העיקול.

השותף, טען מנגד, כי ההסכם בין בני הזוג הוא פיקטיבי, ונוצר רק על מנת לסייע לבעל להתחמק מתשלום חובותיו.

כב’ השופט בנימין ארבל, דחה את התביעה. נקבע, כי אמנם לא הוכח, כי הסכם הגירושין, הינו הסכם פיקטיבי, אך בהיותו כפוף ל’חוק יחסי ממון’, טעון ההסכם את אישור בית משפט, ובהיעדר אישור – הוא חסר תוקף, ולכן הוראות הבעל להעביר את זכויותיו בדירה לאישה אינן תקפות.

עוד נפסק, כי גם ייפוי כח, אשר נתן הבעל לאישה, אינו משנה את התוצאה, מאחר שניתן לאחר הטלת העיקול, ולכן, ע”פ הקבוע ב’חוק המקרקעין’, גוברת זכותו של השותף, הקודם בזמן, על זכותה של האישה.

• לפסק הדין בעניין פלונית נגד אלמוני ואח’

_______

• הידיעה הובאה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין.

0
0אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן