פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

רפואה דחופה

מרכז הרפואי זיו: חייו של תושב צפת, ניצלו הודות לערנותו ולצנתור במח’ הקרדיולוגית

צנתור דחוף במחלקה הקרדיולוגית במרכז הרפואי זיו הציל את חייו של תושב צפת, שהגיע בכוחות עצמו לחדר המיון כשהוא סובל מכאבים בחזה. הוא התמוטט בכניסה לחדר המיון ואובחן כסובל מאוטם חמור בשריר הלב, למרות שבדיקת המאמץ שביצע שבועיים קודם הייתה תקינה.
מרכז הרפואי זיו: חייו של תושב צפת, ניצלו הודות לערנותו ולצנתור במח’ הקרדיולוגית
מרכז הרפואי זיו: חייו של תושב צפת, ניצלו הודות לערנותו ולצנתור במח’ הקרדיולוגית

חייו של תושב צפת, ניצלו הודות לערנותו ולצנתור דחוף במחלקה הקרדיולוגית במרכז הרפואי זיו בצפת. האיש, בן 51 שהתלונן על כאבים בחזה, עבר לפני כשבועיים בדיקת מאמץ, שהיא השיטה המקובלת לאבחון מחלת לב כללית. תוצאות הבדיקה היו תקינות.

השבוע, הגיע האיש בכוחות עצמו לחדר המיון במרכז הרפואי זיו, בראשותו של ד”ר עאמר חוסיין, לאחר שהמשיך לסבול מכאבים חזקים בחזה והתמוטט בכניסה לחדר המיון בשל דום לב. המטופל הועבר בדחיפות להחייאה ולהמשך בדיקות מקיפות ואובחן כסובל מאוטם חמור בשריר הלב.

הוא הובהל למחלקה לטיפול נמרץ לב, שם לקה פעמיים בתוך זמן קצר בדום לב ועבר עוד שתי החייאות וצנתור, ב’יחידת הצנתורים’ במרכז הרפואי זיו, בראשותו של ד”ר אלכס גולדברג. הטיפול הציל, כאמור, את חייו.

“תוך כדי ההחייאה שבוצעה פעמיים במטופל, בעקבות האוטם בשריר הלב, ירד דרמטית לחץ דמו והוחלט לבצע צנתור דחוף לפתיחת העורק הקדמי בלב. מיד לאחר הצנתור התייצב מצבו של המטופל והוא יצא מכלל סכנה. לאחר מנוחה ומעקב של כמה ימים הוא ישוחרר לביתו, ואנו מאחלים לו בריאות שלמה”, אומר ד”ר גולדברג.

ד”ר גולדברג, מוסיף, כי; הדיוק של בדיקת המאמץ מוגבל, והבדיקה אינה שוללת לחלוטין קיום של מחלת לב ממשית. 30% מהאנשים שתוצאות מבחן המאמץ שלהם תקינה עלולים לסבול מ-מחלת לב משמעותית.

לכן, חשובה ערנות במקרה של כאבים באזור החזה, וחשוב להגיע בהקדם האפשרי לחדר המיון לאבחון ולקבלת טיפול מתאים, העשוי להציל חיים.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן