קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

מזג אוויר

המשרד להגנת הסביבה: היום (ג’), צפוי זיהום אוויר גבוה במרבית אזורי הארץ

היום, יהיה שרבי ברוב אזורי הארץ, וייעשה אביך. שיאה של סופת האבק, צפוי להיות בין שעות הצהרים והערב המאוחרות בדרום הארץ, יתחוללו סופות חול ◄ המשרד להגנת הסביבה, ממליץ לחולי לב, ריאות, קשישים וילדים ונשים בהיריון להימנע היום מכל פעילות גופנית מאומצת.
המשרד להגנת הסביבה: היום (ג’), צפוי זיהום אוויר גבוה במרבית אזורי הארץ
המשרד להגנת הסביבה: היום (ג’), צפוי זיהום אוויר גבוה במרבית אזורי הארץ

המשרד להגנת הסביבה, הודיע, כי היום (יום ג’, 09/03/2010) צפוי זיהום אוויר גבוה במרבית אזורי הארץ בשל עליה בריכוזי החלקיקים הנשימים.

עוד נמסר, כי שיאה של סופת האבק, צפוי להיות בין שעות הצהרים והערב המאוחרות. זיהום האוויר הגבוה, קשור במעבר שקע שרבי, אשר יגרום להסעת אבק מצפון אפריקה לאזורנו.

בשל האובך, העלול להזיק לאוכלוסייה רגישה והמשרד להגנת הסביבה, וארגון מד"א, ממליצים ל-חולי לב, ריאות, קשישים, ילדים, ונשים בהריון, להימנע מחר מפעילות גופנית מאומצת ולהישאר במקום סגור ככל הניתן עד שמזג האוויר יתבהר. במידה ומופיעים סימני פגיעת חום, יש להזעיק את מד"א (טלפון שמספרו 101).

המשרד להגנת הסביבה, מסר, כי יעדכן את הציבור על איכות האוויר בהתאם לנתוני איכות האוויר מ-מרכז הניטור הארצי לאיכות אוויר.

◄ תחזית מזג האוויר להיום ולהלילה

היום (ג’) יהיה שרבי ברוב אזורי הארץ, וייעשה אביך. בדרום הארץ, יתחוללו סופות חול. משעות הצהריים, יחדור לאזורנו, אוויר קריר יותר ולח. עקב מזג האויר השרבי הצפוי, נדרש הציבור להקפיד על כללי בטיחות אש.

ירושלים; 29°-18, טבריה; 20°-31°, חיפה; 21°-31°, תל אביב; 20°-35°, אשקלון; 21°-35°, באר שבע; 21°-35°, מצפה רמון; 20°-29°, ובעיר אילת; 23°-33°.

מן התחזית לימים הקרובים של השירות המטאורולוגי הישראלי, עולה, כי ביום רביעי, 10/03, הטמפרטורות, ירדו בעיקר במישור החוף ו-צפון הנגב. יוסיף להיות חם מהרגיל בעונה. עדיין, ישרור אובך.

ביום חמישי 11/03, הטמפרטורות, יעלו במידה ניכרת. יתפתחו תנאי שרב ברוב אזורי הארץ. יהיה אביך.

ביום שישי 12/03, הטמפרטורות ירדו בעיקר במישור החוף וצפון הנגב. יוסיף להיות חם מהרגיל בעונה. ישרור אובך קל.

◄ מה זה אובך?

אובך הוא תופעה בה נמצאים חלקיקים שונים כמו; גרגרי חול ואבק באוויר ומקשים על הראייה והנשימה. תופעה זו מתרחשת כאשר שכבת אוויר יציבה בשם; אינוורסיה מונעת מן האובך לעלות למעלה ולהתפשט, לכן הוא נשאר בשכבות נמוכות יחסית.

כאשר שכבה זו נמצאת החלקיקים השונים מצטברים ויוצרים ענן מזוהם. האינוורסיה היא שכבה נמוכה, ולכן, כדי להפחית את האובך מפעלים בונים את ארובתם בגובה רב על מנת שהעשן, יעבור את גובה האינוורסיה.

בנוסף, האובך, עשוי להגיע עם זרמי אוויר מדבריים. לדוגמה, במדינה כמו ישראל, זרמי אוויר מדבריים עשויים להגיע מ-מצרים, ירדן, סעודיה ועוד.

האוויר עם החול, מגיע ושוקע בישראל עד אשר מגיע גשם או השתנות שכבת האינוורסיה.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן