"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

מזג אוויר

המשרד להגנת הסביבה: היום (ג’), צפוי זיהום אוויר גבוה במרבית אזורי הארץ

היום, יהיה שרבי ברוב אזורי הארץ, וייעשה אביך. שיאה של סופת האבק, צפוי להיות בין שעות הצהרים והערב המאוחרות בדרום הארץ, יתחוללו סופות חול ◄ המשרד להגנת הסביבה, ממליץ לחולי לב, ריאות, קשישים וילדים ונשים בהיריון להימנע היום מכל פעילות גופנית מאומצת.
המשרד להגנת הסביבה: היום (ג’), צפוי זיהום אוויר גבוה במרבית אזורי הארץ
המשרד להגנת הסביבה: היום (ג’), צפוי זיהום אוויר גבוה במרבית אזורי הארץ

המשרד להגנת הסביבה, הודיע, כי היום (יום ג’, 09/03/2010) צפוי זיהום אוויר גבוה במרבית אזורי הארץ בשל עליה בריכוזי החלקיקים הנשימים.

עוד נמסר, כי שיאה של סופת האבק, צפוי להיות בין שעות הצהרים והערב המאוחרות. זיהום האוויר הגבוה, קשור במעבר שקע שרבי, אשר יגרום להסעת אבק מצפון אפריקה לאזורנו.

בשל האובך, העלול להזיק לאוכלוסייה רגישה והמשרד להגנת הסביבה, וארגון מד"א, ממליצים ל-חולי לב, ריאות, קשישים, ילדים, ונשים בהריון, להימנע מחר מפעילות גופנית מאומצת ולהישאר במקום סגור ככל הניתן עד שמזג האוויר יתבהר. במידה ומופיעים סימני פגיעת חום, יש להזעיק את מד"א (טלפון שמספרו 101).

המשרד להגנת הסביבה, מסר, כי יעדכן את הציבור על איכות האוויר בהתאם לנתוני איכות האוויר מ-מרכז הניטור הארצי לאיכות אוויר.

◄ תחזית מזג האוויר להיום ולהלילה

היום (ג’) יהיה שרבי ברוב אזורי הארץ, וייעשה אביך. בדרום הארץ, יתחוללו סופות חול. משעות הצהריים, יחדור לאזורנו, אוויר קריר יותר ולח. עקב מזג האויר השרבי הצפוי, נדרש הציבור להקפיד על כללי בטיחות אש.

ירושלים; 29°-18, טבריה; 20°-31°, חיפה; 21°-31°, תל אביב; 20°-35°, אשקלון; 21°-35°, באר שבע; 21°-35°, מצפה רמון; 20°-29°, ובעיר אילת; 23°-33°.

מן התחזית לימים הקרובים של השירות המטאורולוגי הישראלי, עולה, כי ביום רביעי, 10/03, הטמפרטורות, ירדו בעיקר במישור החוף ו-צפון הנגב. יוסיף להיות חם מהרגיל בעונה. עדיין, ישרור אובך.

ביום חמישי 11/03, הטמפרטורות, יעלו במידה ניכרת. יתפתחו תנאי שרב ברוב אזורי הארץ. יהיה אביך.

ביום שישי 12/03, הטמפרטורות ירדו בעיקר במישור החוף וצפון הנגב. יוסיף להיות חם מהרגיל בעונה. ישרור אובך קל.

◄ מה זה אובך?

אובך הוא תופעה בה נמצאים חלקיקים שונים כמו; גרגרי חול ואבק באוויר ומקשים על הראייה והנשימה. תופעה זו מתרחשת כאשר שכבת אוויר יציבה בשם; אינוורסיה מונעת מן האובך לעלות למעלה ולהתפשט, לכן הוא נשאר בשכבות נמוכות יחסית.

כאשר שכבה זו נמצאת החלקיקים השונים מצטברים ויוצרים ענן מזוהם. האינוורסיה היא שכבה נמוכה, ולכן, כדי להפחית את האובך מפעלים בונים את ארובתם בגובה רב על מנת שהעשן, יעבור את גובה האינוורסיה.

בנוסף, האובך, עשוי להגיע עם זרמי אוויר מדבריים. לדוגמה, במדינה כמו ישראל, זרמי אוויר מדבריים עשויים להגיע מ-מצרים, ירדן, סעודיה ועוד.

האוויר עם החול, מגיע ושוקע בישראל עד אשר מגיע גשם או השתנות שכבת האינוורסיה.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן