איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

רפואת ילדים

מרכז הרפואי זיו, צפת: פעוטה בת 8 חודשים במצב קשה לאחר שנדבקה בחיידק אלים

החיידק האלים גורם לדלקת חיידקית בקרום המוח ◄ מאושפזת ביחידה לטיפול נמרץ ילדים במרכז הרפואי זיו, ד”ר יורי וינר, מנהל היחידה לטיפול נמרץ ילדים: ההדבקה נעשית ע”י העברה טיפתית או מגע עם הפרשה של דרכי האוויר ממישהו הנושא את החיידק
מרכז הרפואי זיו, צפת: פעוטה בת 8 חודשים במצב קשה לאחר שנדבקה בחיידק אלים
מרכז הרפואי זיו, צפת: פעוטה בת 8 חודשים במצב קשה לאחר שנדבקה בחיידק אלים

פעוטה בת שמונה חודשים, הובאה ליחידה לטיפול נמרץ ילדים במרכז הרפואי זיו כשהיא סובלת מתסמינים של דלקת חיידקית בקרום המוח. מצבה קשה.

ד”ר יורי וינר, מנהל היחידה לטיפול נמרץ ילדים במרכז הרפואי זיו, בעיר צפת, אומר, כי הפעוטה הובאה למרכז הרפואי במצב קשה כשהיא סובלת מתסמינים של החיידק האלים – Meningococcus, מנינגוקוקוס, הכרה מעורפלת ומצב של שוק (הלם).

חיידק המנינגוקוקוס, יכול לגרום לזיהום בדרכי הנשימה העליונות או להתפשט דרך זרם הדם (מנינגוקוקסמיה) ולגרום לפגיעה רב-מערכתית.

ד”ר וינר, אומר, כי דיווח על המקרה הועבר לידיעת משרד הבריאות, וכל מי שבא במגע עם החולה טופל.

“ההבדל בין מנינגוקוקוס לחיידקים אחרים הוא ברמת הזיהוי, במידה ולא מזהים במהירות את התסמינים ולא מקבלים טיפול מיידי, התמותה עלולה להיות מאוד מהירה”, אומר ד”ר וינר ומוסיף, כי; “במקרה של הפעוטה בת השמונה חודשים, המאושפזת במרכז הרפואי זיו, הייתה ערנות מצד ההורים אשר זיהו מהר, כי הפעוטה לא חשה בטוב והגיעו מייד לקבל את הטיפול המתאים. היא במצב יציב ונשארה להשגחה וטיפול”.

ד”ר וינר, מסביר עוד, כי דלקת חיידקית של קרום המוח מדבקת. בני אדם, הינם המאגר היחיד של החיידק בטבע והמקום בו הוא נמצא הינו חלל האף והלוע.

ההדבקה, נעשית על ידי העברה טיפתית או מגע עם הפרשה של דרכי האוויר ממישהו הנושא את החיידק. ישנם אנשים שהם נשאים של החיידק האלים ולא מופיעים אצלם התסמינים והם יכולים להדביק אנשים בריאים.

ידוע ש- 5-10 אחוזים מן המבוגרים הם “נשאים שקטים” של זנים שונים של חיידקי הניסריה מנינגיטידיס ( neisseria meningitidis), כשליש מהם ישאו את החיידק בגרונם עד 16 חודשים מרגע ההדבקות.

בילדים מתחת לגיל 4 שנים אחוז הנשאים נמוך, פחות מאחוז בודד. שכיחות הנשאים גדלה סביב גיל 20 שנים. בגילאים אלו כ- 20% מהצעירים משמשים כנשאים של החיידק ומגיל זה והלאה חלה ירידה בכמות הנשאים.

למרות היכרות רבת שנים עם חיידק המנינגוקוקס ולמרות שקיימים חיסונים כנגד חלק מהזנים, החיסון כנגד זן המינינגוקוקוס, מהווה היום, כבעבר את אחד האתגרים הגדולים העומדים בפני הרפואה המודרנית שלא הצליחה בינתיים למצוא נגדו חיסון יעיל אלא רק טיפול תרופתי אנטיביוטי.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן