"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

רפואת ילדים

ממוצע הילדים שעוברים בכיתות ביה"ח כרמל, עומד על כ- 7000 ילדים בשנה

נועה מורד, רצתה מאוד להתחיל את כיתה א’ עם חברותיה בביה"ס, אך בעקבות ניתוח היא החלה את כיתה א’ בכיתת הלימוד של ביה"ח כרמל ◄ ענת מוזר, האחות הראשית של מח’ ילדים בביה"ח כרמל: אנחנו עושים הכל כדי לתת לילדים את התחושה של בית הספר ולא בית חולים
ממוצע הילדים שעוברים בכיתות ביה
ממוצע הילדים שעוברים בכיתות ביה"ח כרמל, עומד על כ- 7000 ילדים בשנה

נועה, ילדה בת ה 6 וחצי מהעיר חיפה, כבר הכינה את התיק, הקלמר ואפילו עטפה את כל המחברות בעטיפות צבעוניות של בובות הברא’ץ, כשהכל מוכן לעליה לכיתה א’ בבי"ס היסודי ע"ש אשכול. אבל ניתוח שקדים, שעברה בבית חולים פרטי, הסתבך קצת, והחזיר אותה לכיתה א’ במרכז רפואי כרמל, ע"ש ליידי דייויס, בחיפה.

"כולנו התרגשנו, וחיכינו עם כל הדברים לעלות לכיתה א’", מספרת יסמין מורד, אמא של נועה; "אבל ניתוח השקדים שעשינו בבית חולים פרטי בצפון הארץ, הסתבך, בסופה"ש האחרון, החלה נועה, לדמם מן הפה ומיד ללקחתי אותה לחדר המיון בבית החולים כרמל".

את הילדה נועה, קיבל ד"ר רענן כהן כרם, הנחשב מומחה "הכללית" ורופא אף אוזן וגרון, בבית החולים כרמל, אשר ניתח מיד את נועה ועצר את הדימום.

"כעת היא מחלימה יפה מן הניתוח ואני מקווה שכבר בימים הקרובים, נועה, תוכל להשתחרר ולחזור לכיתה האמיתית שלה" – אומר ד"ר רענן, המוסיף; "אנחנו מצידנו עושים את הכל כדי לתת לה הרגשה הכי נוחה וקרובה לכיתה א’ כאן בבית החולים".

נועה, פתחה את כיתה א’ בכיתת הילדים בבית החולים כרמל עם המורה עמאל והיא כבר יושבת מול מחשב הלימוד של מחלקת ילדים ומתרגלת את אותיות הא’ – ב’ החדשות בעולמה.

"מאוד רציתי להיות איתה בכניסה לכיתה א’" – אומרת יסמין, אמא של נועה; "אבל עכשיו, אני נאלצת לשבת איתה כאן בבית החולים ומשתדלת לתת לה את התחושה הכי חמה וטובה שאני יכולה, כל הצוות של בית החולים "כרמל", פשוט נפלא ומסתובב כל היום סביב נועה, כדי שהיא תוכל לחייך ולהרגיש חום ואהבה, הם אפילו קנו לה מתנה מיוחדת לעליה לכיתה א’, זה מאד ריגש אותנו" – אומרת האם.

נועה, מתרגלת את אותיות הא’ – ב’ בכיתה שהעמיד ביה"ח כרמל

ענת מוזר, האחות הראשית של מחלקת ילדים בבית החולים כרמל, מעדכנת, כי בכל שנה, מתחילים מספר ילדים שעולים לכיתה א’ את השנה בבית החולים. וכי ממוצע הילדים שעוברים בכיתות בית החולים הוא כ- 7000 ילדים בשנה.

"אנחנו עושים את הכל כדי לתת לילדים את התחושה של בית הספר ולא בית חולים, אנחנו מקשטים את כיתת הלימוד בברכות לכיתה א’, מביאים להם מורים ותוכניות מחשב יעודיות לתלמיד המתחיל, ובמקביל אנחנו בקשר עם בית הספר של הילד, כדי לעדכן אותו במצב הילד ובהתקדמות והמוכנות שלו לכיתה א’" – סיכמה, האחות הראשית של מחלקת ילדים במרכז רפואי כרמל.

"החופש היה גדול וארוך מדי" – אומרת יסמין אמה של נועה; "כולנו כבר מחכים שהיא תצא מבית החולים ותחזור לביה"ס, כל החברות כבר מחכות לה שם וגם אני כאמא רוצה כבר להכניס אותה כילדה הראשונה שלי לכיתה א’ האמיתית".

מרכז רפואי כרמל

מרכז רפואי כרמל הוא אחד מ-14 בית החולים של ה’כללית’ בכל רחבי הארץ. ’כללית’ הינה ארגון הבריאות המוביל בישראל והשני בגודלו בעולם, המשרתת כ-4 מיליון לקוחות (54% מכלל הציבור בישראל) ב-1,300 מרפאות ומאות מכונים הפרוסים ברחבי הארץ.

אתר האינטרנט (www.clalit.co.il) ומוקד השירות הטלפוני 2700* עומדים לרשות הציבור 24 שעות ביממה למתן מענה לנושאים בריאותיים ולמידע כללי.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן