"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

רפואת ילדים

שיעורי תמותת תינוקות באזורים עניים עלולים להגיע לפי 10 מאשר באזורים אמידים במכסיקו

כך קובע פרופ’ דב צ’רניחובסקי, מהמחלקה לניהול מערכות בריאות באוניברסיטת בן-גוריון, השותף בימים אלה לכתיבת נייר עמדה עבור הארגון לביטוח סוציאלי של אמריקה הלטינית והקריביים, בו מוצעת רפורמה במערכת הבריאות המכסיקנית, אפרופו "שפעת החזירים"
שיעורי תמותת תינוקות באזורים עניים עלולים להגיע לפי 10 מאשר באזורים אמידים במכסיקו
שיעורי תמותת תינוקות באזורים עניים עלולים להגיע לפי 10 מאשר באזורים אמידים במכסיקו

"רמות הבריאות ושירותי הרפואה מהם נהנה המעמד הבינוני והעליון במקסיקו סיטי, הבירה, הם מהגבוהים בעולם. לעומתם, רמות הבריאות ושירותי רפואה בחלקיה העניים של העיר ומקסיקו המדינה הם מהנמוכים בו. שיעורי תמותת תינוקות באזורים עניים עלולים להגיע לפי 10 מאשר באזורים אמידים" – כך קובע פרופ’ דב צ’רניחובסקי, מהמחלקה לניהול מערכות בריאות באוניברסיטת בן-גוריון, השותף בימים אלה לכתיבת נייר עמדה אשר הוכן עבור הארגון לביטוח סוציאלי של אמריקה הלטינית והקריביים, בו מוצעת רפורמה במערכת הבריאות המכסיקנית.

המרכיב המרכזי ברפורמה הוא אינטגרציה של חלקיה השונים של המערכת, לצורך שיפור הנגישות של קבוצות חלשות לשירותי רפואה בסיסיים. לדבריו, למדינת מקסיקו המשאבים לעשות כן, אך לא הנחישות הפוליטית הדרושה.

’שפעת החזירים’ (מקסיקו) מדגישה מוטיב מרכזי בהצעה; ’חומות’ אינן מסוגלות להגן מפני השפעה שלילית רחבת היקף של נגישות מצומצמת, אם בכלל, לשירותי רפואה ותברואה בסיסיים לחלקים רחבים של האוכלוסייה. לאלה כמובן תרומה להפשטות מחלות ולשיעורי תמותה גבוהים במיוחד.

במסגרת הפרויקט, ביקרו ראשי מערכת הבריאות המקסיקנית בישראל במחצית 2007 כאורחי אוניברסיטת בן-גוריון, במימון ידידי האוניברסיטה במקסיקו ומשרד הבריאות המקסיקאי. למרות ביקורים במרכזים מתקדמים, כגון; "שניידר" לילדים, גולת הכותרת של הביקור, מבחינת האורחים, היו המרפאות בעיר רהט, דוגמה למה שניתן לעשות באזורים ’מתפתחים’.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן