ההפתעה המרגשת של סגן י׳ | חיל-האוויר הישראלי

לזה הוא לא ציפה! סגן י׳ חשב שהוא מצטלם לסרטון רגיל לקראת סיום קורס-טיס 179, אבל... לנו היו תכניות אחרות!

למי הצביעה גאולה אבן-סער ב-2006? | גיא זהר

כאן 11 | גאולה אבן-סער טענה שכל חייה הצביעה ליכוד, אבל מאמר מ-2006 טען אחרת. יש פער - וסגרנו אותו | אופירה אסייג, טענה שבסין וביפן אין תאונות דרכים. בדקנו. ועוד פערים קטנים | איך גם נתניהו וגם גדעון סער משתמשים באותו סקר להוכיח את הובלתם?

פורום כאן נעים

“למה אתה גונב?”: מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חוף הכרמל

המועצה האזורית חוף הכרמל: לראשונה, יורחב קיבוץ נווה ים

כרמל סלע, ראש המועצה האזורית חוף הכרמל: התכנית מביאה תכנון כולל ועדכני לקיבוץ נוה ים במטרה לסייע בייצובו הכלכלי והפיסי של הקיבוץ ולאפשר קליטת מתיישבים נוספים, ביניהם גם חלק תושבי אלי סיני לשעבר.
המועצה האזורית חוף הכרמל: לראשונה, יורחב קיבוץ נווה ים
המועצה האזורית חוף הכרמל: לראשונה, יורחב קיבוץ נווה ים

ביוזמת המועצה האזורית חוף הכרמל, אושרה בתנאים תכנית מתאר נווה ים (מס’ חכ/76/ט) בולחו”ף (ועדה לשמירה על החופים). “תכנית נווה ים” כוללת שטחים ציבוריים ואלמנטים נוספים בתחום התיירות המיועדים לחזק ולפתח את קיבוץ נווה ים כמוקד תיירות ברמה לאומית בהתאם לתכניות ארציות ומחוזיות. פרוייקט קיבוץ נווה ים, תואם את המגבלות של תמ”א 35. התכנון של השכונה הדרומית החדשה מרוחקת מזרחה מקו ה-100 מ’ על מנת לשמור על הדיונות וערכי טבע בשטח זה.

מטרות הפרויקט: הגדלת קיבוץ נוה ים במתכונת קיבוץ מתחדש שמקבל לשירותיו חברים חדשים. התוכנית כוללת פיתוח מערכת כבישים, שבילים ותשתיות, כגון; מים, ביוב, ניקוז, חשמל ותקשורת, פיתוח תשתית כלכלית לקיבוץ, פיתוח שכונות מגורים כולל מבני ציבור ושטחים ציבוריים פתוחים, פיתוח אזורי תיירות, פיתוח אזור ספורט ונופש, פיתוח חוף הרחצה והרחבתו.

מדובר בתוכנית שקובעת את השימושים המותרים לכל יעוד קרקע, הוראות בינוי, את צפיפות הבנייה, קביעת הנחיות סביבתיות והוראות לפיתוח השטח כולל תשתיות ושירותים, כגון; דרכים, ביוב, ניקוז, תקשורת, חשמל, גז וכו’.

התכנית מבקשת להסדיר את נוה ים כישוב כפרי, בהתאם לתמ”א/ 35, ולהוסיף יחידות מגורים באופן שיושג היעד המוגדר בתמ”א/ 35, סך הכל 350 יחידות.

כרמל סלע

בנוסף, מציעה התכנית להפריד את דרך הגישה לישוב מהגישה לאזורי התיירות שבשוליו ומציעה שטחים לתיירות בשני ריכוזים. האחד, מצפון לישוב, מקום שם קיימים גן אירועים ופארק מים.

אזור זה מיועד בתכנית להפיכת חלק ממנו לשמורת טבע. מדובר בגן אירועים שהיה למעשה הגבעה עליה הוקם הקיבוץ לפני 70 שנה. בנוסף האזור מתוכנן גם לבניית שרותי חוף, מתקני מים והסעדה ומוקד אכסון עממי בן 120 יחידות. השני, מדרום לישוב, במקום הלולים. אזור זה מיועד למוקד אכסון יוקרתי בן 120 יחידות, ואליו מוצע להעתיק את פעילות גן האירועים הקיים. בנוסף, במרכז הישוב המתוכנן, מוצע אזור לאירוח כפרי.

כרמל סלע, ראש המועצה האזורית חוף הכרמל; “התכנית מביאה תכנון כולל ועדכני לקיבוץ נוה ים במטרה לסייע בייצובו הכלכלי והפיסי של הקיבוץ ולאפשר קליטת מתיישבים נוספים, ביניהם גם חלק תושבי אלי סיני, לשעבר. תחום התכנית נקבע על ידי גבול רצועת הנחל בדרום וגבול המתקן הצבאי בצפון. ממזרח, הורחבה משבצת הישוב, במטרה לאפשר הרחבת אזור המגורים והרחקתו מאזור החוף. ממערב, הותווה גבול התכנית כך שיכלול שטחים שמורים”.

לאחרונה, עלה הנושא בדיון בוחלחו”ף (ועדה לשמירה על חופים) והוחלט לאשר את המיקום המוצע למתחם התיירות הדרומי ולחזור ולדון בתכנית, לאחר שימולאו כל התנאים.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן