ההפתעה המרגשת של סגן י׳ | חיל-האוויר הישראלי

לזה הוא לא ציפה! סגן י׳ חשב שהוא מצטלם לסרטון רגיל לקראת סיום קורס-טיס 179, אבל... לנו היו תכניות אחרות!

למי הצביעה גאולה אבן-סער ב-2006? | גיא זהר

כאן 11 | גאולה אבן-סער טענה שכל חייה הצביעה ליכוד, אבל מאמר מ-2006 טען אחרת. יש פער - וסגרנו אותו | אופירה אסייג, טענה שבסין וביפן אין תאונות דרכים. בדקנו. ועוד פערים קטנים | איך גם נתניהו וגם גדעון סער משתמשים באותו סקר להוכיח את הובלתם?

פורום כאן נעים

“למה אתה גונב?”: מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חוף הכרמל

חקלאי חוף הכרמל לומדים תאילנדית להקל עליהם בתקשורת עם התאילנדים

כרמל סלע, ראש המועצה האזורית חוף הכרמל: “אלפי משקים חקלאיים סובלים ממצוקת כוח האדם, הכח של העובדים הזרים מחזק את ההתיישבות ובעל חשיבות אסטרטגית וחברתית. חשוב לנו לייעל את עבודת החקלאות תוך חיזוק הקשר עם החקלאי”.
חקלאי חוף הכרמל לומדים תאילנדית להקל עליהם בתקשורת עם התאילנדים
חקלאי חוף הכרמל לומדים תאילנדית להקל עליהם בתקשורת עם התאילנדים

מועצה אזורית חוף הכרמל, החליטה להעביר קורסים לשפה תאית (ราชอาณาจักรไทย) – התאילנדית לחקלאי חוף הכרמל. הקורס, ביוזמת מר אלי מוגרבי המשמש בתפקיד רכז הועדה החקלאית בחוף הכרמל, בן 16 מפגשים, יערך במרכז מיר”ב במטרה להקל עליהם בתקשורת עם העובדים הזרים – התאילנדים.

בענף החקלאות, קיים מחסור בידיים עובדות והדבר מהווה את החסם העיקרי להתפתחות הייצוא החקלאי מהפריפריה, העובדים התאילנדים – הזרים, עונים על הצורך הדחוף והמיידי של המשקים לגייס באזורים אלה בעיקר את כוח האדם המקצועי והמיומן הדרוש לפיתוח גידולים לייצוא.

כרמל סלע, ראש המועצה האזורית חוף הכרמל, אמר, כי; “אלפי משקים חקלאיים, סובלים ממצוקת כוח האדם, הכוח של העובדים הזרים, מחזק את ההתיישבות ובעל חשיבות אסטרטגית וחברתית. חשוב לנו לייעל את עבודת החקלאות תוך חיזוק הקשר עם החקלאי”.

אלי מוגרבי, רכז הועדה החקלאית של המועצה האזורית חוף הכרמל; “החלטנו, כי במקום שהעובדים הזרים, ידברו בעברית עילגת – שהישראלים, ילמדו תאילנדית היות והתאילנדים מתחלפים כל 5 שנים והחקלאי הישראלי, נשאר קבוע וזאת על מנת שיוכלו להסביר את נושא הבטיחות בחקלאות, שימוש בחומרי הדברה, והפעלת מערכות מורכבות”.

בשטח המועצה האזורית חוף הכרמל, כ- 200,000 דונם, מתוכם כ- 40,000 דונם המוגדרים כשטח חקלאי.

בישובי חוף הכרמל, מועסקים כ- 400 עובדים תאילנדים במסגרת ההיתרים שהוקצו לשנת 2008, הנותנים מענה לצרכי כוח האדם בחקלאות.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן