פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חוף הכרמל

חקלאי חוף הכרמל לומדים תאילנדית להקל עליהם בתקשורת עם התאילנדים

כרמל סלע, ראש המועצה האזורית חוף הכרמל: “אלפי משקים חקלאיים סובלים ממצוקת כוח האדם, הכח של העובדים הזרים מחזק את ההתיישבות ובעל חשיבות אסטרטגית וחברתית. חשוב לנו לייעל את עבודת החקלאות תוך חיזוק הקשר עם החקלאי”.
חקלאי חוף הכרמל לומדים תאילנדית להקל עליהם בתקשורת עם התאילנדים
חקלאי חוף הכרמל לומדים תאילנדית להקל עליהם בתקשורת עם התאילנדים

מועצה אזורית חוף הכרמל, החליטה להעביר קורסים לשפה תאית (ราชอาณาจักรไทย) – התאילנדית לחקלאי חוף הכרמל. הקורס, ביוזמת מר אלי מוגרבי המשמש בתפקיד רכז הועדה החקלאית בחוף הכרמל, בן 16 מפגשים, יערך במרכז מיר”ב במטרה להקל עליהם בתקשורת עם העובדים הזרים – התאילנדים.

בענף החקלאות, קיים מחסור בידיים עובדות והדבר מהווה את החסם העיקרי להתפתחות הייצוא החקלאי מהפריפריה, העובדים התאילנדים – הזרים, עונים על הצורך הדחוף והמיידי של המשקים לגייס באזורים אלה בעיקר את כוח האדם המקצועי והמיומן הדרוש לפיתוח גידולים לייצוא.

כרמל סלע, ראש המועצה האזורית חוף הכרמל, אמר, כי; “אלפי משקים חקלאיים, סובלים ממצוקת כוח האדם, הכוח של העובדים הזרים, מחזק את ההתיישבות ובעל חשיבות אסטרטגית וחברתית. חשוב לנו לייעל את עבודת החקלאות תוך חיזוק הקשר עם החקלאי”.

אלי מוגרבי, רכז הועדה החקלאית של המועצה האזורית חוף הכרמל; “החלטנו, כי במקום שהעובדים הזרים, ידברו בעברית עילגת – שהישראלים, ילמדו תאילנדית היות והתאילנדים מתחלפים כל 5 שנים והחקלאי הישראלי, נשאר קבוע וזאת על מנת שיוכלו להסביר את נושא הבטיחות בחקלאות, שימוש בחומרי הדברה, והפעלת מערכות מורכבות”.

בשטח המועצה האזורית חוף הכרמל, כ- 200,000 דונם, מתוכם כ- 40,000 דונם המוגדרים כשטח חקלאי.

בישובי חוף הכרמל, מועסקים כ- 400 עובדים תאילנדים במסגרת ההיתרים שהוקצו לשנת 2008, הנותנים מענה לצרכי כוח האדם בחקלאות.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן