מדא גייס את מירי בוהדנה למאמצים של מדא בנושא הקורונה

"מזה כשנתיים מגן דוד אדום הוא משפחה עבורי ומקום שבמסגרתו אני זוכה לתת מעצמי למען אחרים" - סיפרה מירי בוהדנה; "נגיף הקורונה, יצר בהלה רבה בעולם וגם בארץ והרבה דברים בנושא אינם ברורים, מה שיכול להלחיץ עוד יותר. לכן, שמחתי מאוד לשתף פעולה עם מדא, גם בנושא הזה, וליצור סרטון ביחד עם דר' סטרוגו, שמטרתו להעלות מודעות לפעולות שונות שחשוב לעשות, כדי למנוע הדבקה, לתת תשובות ולהרגיע את הציבור" .

אורלי לוי לא ידעה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | אומנם עמיר פרץ הצהיר שוב ושוב שהוא רוצה ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת, אבל אורלי לוי אבקסיס פשוט לא ידעה | להשוות קורונה לשפעת זה אולי מרגיע - אבל לא נכון.

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

רפואת ילדים

היפותרמיה: כיצד להימנע בימים קרים מהתופעה בקרב פעוטות וילדים

ניתן לזהות את הירידה בחום הגוף אצל תינוקות עד גיל חודשיים על ידי סימנים, כגון: אפאטיות ושינה, אצל תינוקות ופעוטות עד גיל שנתיים תתבטא התופעה בבכי וישנוניות ◄ דר’ יורי וינר מהמרכז הרפואי זיו – צפת, נותן בתופעה סימנים, מדריך
היפותרמיה: כיצד להימנע בימים קרים מהתופעה בקרב פעוטות וילדים
היפותרמיה: כיצד להימנע בימים קרים מהתופעה בקרב פעוטות וילדים

בתקופת החורף, והימים הקרים, בהם יורדת הטמפרטורה, אומר ד”ר יורי וינר, סגן מנהל מחלקת ילדים במרכז הרפואי זיו בעיר צפת, כי על הורים ולמטפלות ילדים לגלות ערנות לתופעת ההיפותרמיה (ירידת חום הגוף מתחת ל-35 מעלות), אשר שכיחה בתקופת החורף, בקרב אוכלוסיית תינוקות, פעוטות וילדים עד גיל ארבע.

“על ההורים והצוותים החינוכיים להיות ערניים בתקופת החורף לתופעה של ירידת חום גוף, היפותרמיה (Hypothermia). אל מתחת ל- 35 מעלות, אשר שכיחה בקרב אוכלוסיית תינוקות וילדים, בעיקר בעונה זו של השנה, ישנם ילדים שמגיבים קשה לשינויים הקיצוניים במזג האוויר, ככל שהגיל צעיר יותר הסיכון לירידת חום הגוף גבוהה יותר.

מאוד חשוב, לזכור, כי בכל גיל קיימת סכנה של איבוד חום הגוף ושהתופעה נגרמת כתוצאה מחשיפה לסביבה קרה” – אומר ד”ר וינר.

עוד מוסיף, ד”ר וינר, כי ניתן לזהות את הירידה בחום הגוף אצל תינוקות עד גיל חודשיים על ידי סימנים כגון; אפאטיות ושינה, אצל תינוקות ופעוטות עד גיל שנתיים תתבטא התופעה בבכי וישנוניות. במצבים אלו, יש להפשיט את הילד ולחפש על גופו כתמים אדומים וכחולים, חובה לחמם את החדר לפני הסרת בגדי התינוק.

ילדים בני 3-4 שנים, עלולים להתלונן על כאבים בכפות הרגליים ובידיים ויש לבדוק היטב את הגפיים של הילדים ולבחון האם קיימים בהן שינויי צבע.

בכל גיל, יש לשים לב לתופעה של עור קר באזורי החזה והבטן, בליווי הסימנים המאפיינים את גיל הילד שיכולים להעיד על היפותרמיה.

להיות ערניים בתקופת החורף לתופעה של ירידת חום גוף

אין להסתמך על מדידת החום הביתית המראה על חום גוף תקין מכיוון שמד החום הביתי אינו מדויק, ויש להיעזר בבדיקת הסימנים הנוספים ובמידה והם מופיעים אצל התינוקות והילדים יש לפנות מיידית לבית חולים. בכל המקרים חובה לדאוג לחמם היטב את הילד ולהלבישו בלבוש חם ובשמיכה.

ירידת חום הגוף (היפותרמיה), היא תופעה שכיחה בחודשי החורף, בקרב תינוקות וילדים הרגישים יותר לטמפרטורה נמוכה בסביבה שבה הם נמצאים.

בדרך כלל אורך זמן עד שמזהים, כי מדובר בירידת חום הגוף, אולם לתופעה זו עלולות להיות השלכות רבות על פעילות הגוף, קצב הלב והתפתחות זיהומים. לכן, חשוב מאוד להקפיד ולשמור על טמפרטורה מתאימה בבית ועל לבוש מתאים בחוץ.

ד”ר וינר, אומר עוד, כי “ניתן למנוע פגיעות קור על ידי לבוש נוח ומחמם, לבוש בכמה שכבות למניעת איבוד חום. בבוקר חשוב שהלבוש יהיה מחמם יחסית, היות והגוף עדיין לא פעיל דיו, ולכן כדאי להלביש לילדים כובע וכפפות בנוסף למעיל”.

ד”ר וינר, ממליץ, בבית לשמור על חימום נאות של 22 מעלות, לצורך כך מומלץ לרכוש מד-חום שמודד את טמפרטורת החדר.

חשוב לדאוג ללחות האוויר בחדר, כדאי להימנע מאוויר יבש מדי, יש לדאוג לאטימה נאותה של פתחי הבית, חשוב ביותר לבדוק את בטיחות תנורי החימום בבית, החימום המומלץ ביותר הוא מזגן או רדיאטור, אשר גם בטוח יותר לשימוש.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן