"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

רפואת ילדים

ביה"ח לניאדו-נתניה: עלייה במספר הילדים המאושפזים בשבועות האחרונים

ד"ר יעקב שכטר, מנהל מחלקת הילדים לניאדו-נתניה: דלקת ריאה ומחלה דלקתית ויראלית בדרכי נשימה ו-"רוטה וירוס (Rota virus)" – הם הגורמים העיקריים לעלייה במספר הילדים והתינוקות המאושפזים
ביה
ביה"ח לניאדו-נתניה: עלייה במספר הילדים המאושפזים בשבועות האחרונים

ביה"ח לניאדו, בעיר נתניה, מדווח על עלייה במספר הילדים המאושפזים בשבועות האחרונים. העלייה ניכרת במחלת ברונכיוליטיס, שהינה מחלה של דרכי הנשימה. הגורם המחולל השכיח ביותר למחלה הינו וירוס ה-RSV (Respiratory Syncytial Virus) שהיא מחלה דלקתית ויראלית של דרכי הנשימה בתינוקות קטנים, אך מאידך מציינים, כי כעת ישנה ירידה ב-וירוס רוטה Rota Virus.

ד"ר יעקב שכטר, מנהל מחלקת הילדים בביה"ח לניאדו – נתניה, שנדרש לעניין, מסביר, כי; "בכל שנה בעונת החורף, יש ריבוי עונתי של דלקות בדרכי הנשימה בתינוקות ובילדים על רקע זיהומים ויראליים וחיידקים. לגבי דלקת ריאות, הטיפול הוא באנטיביוטיקה אותה יש להתאים למחלה ולגיל הילד.

חיידק ה-RSV, עובר מילד לילד, דרך טיפות הרוק היוצאות לאוויר בזמן שיעול או התעטשות או דרך מגע מהפה או האף לידיים. ילדים השואפים את החיידק עלולים להידבק ולחלות.

מחלת ה-"ברונכיוליטיס" היא מחלה של דרכי הנשימה נגרמת על ידי וירוס הנקרא; R.S.V, הגורם לליחה מרובה ולסתימת דרכי הנשימה הקטנים בתינוקות, עד כדי צורך באשפוז ומתן טיפול תומך בנוזלים, בחמצן, במרחיבי סמפונות ובסטרואידים לפי הצורך.

קיים חיסון חדש נגד חיידק הפנאומוקוקוס (Pneumococcus), שהוא הגורם העיקרי לדלקות ריאה חיידקיות, הניסיון שהצטבר בארה"ב הראה ירידה של כ- 90% בתחלואה במחלה פולשנית, כ- 40% ירידה בביקורים עקב דלקת ריאות וירידה של כ- 43% בביקורים עקב דלקות אוזניים בילדים מתחת לגיל שנתיים.

החיסון שניתן לילדים, הפחית במידה ניכרת את התחלואה במבוגרים

יתר על כן, החיסון שניתן לילדים, הפחית במידה ניכרת את התחלואה במבוגרים (כגון; סבא וסבתא של הילד המחוסן) כתוצאה ממניעת העברה של החיידק מילדים מחוסנים למבוגרים, וזאת ללא שנזקקו הם בעצמם לחיסון.

ארגון הבריאות העולמי, ממליץ שכל מדינה תכלול אותו בין חיסוני השגרה. בישראל, החיסון אושר ע"י משרד הבריאות והוא מומלץ לכל ילדי ישראל ע"י איגודי רופאי הילדים והמומחים למחלות זיהומיות לשימוש הציבור הרחב ובמיוחד מומלץ לשוהים במעונות וגני הילדים.

למחלת הברנוכיוליטיס, קיים טיפול מונע על ידי מתן אימונוגלובולינים המופקים בשיטות של הנדסה גנטית, הטיפול מיועד רק לתינוקות בסיכון גבוה, כגון; פגים שנולדו בשבוע מוקדם להריון.

הטיפול בתינוקות בזמן אשפוז מיועד למנוע מהם סיבוכים קשים בריאות ובאברים אחרים עקב הזיהום הויראלי.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן