מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

רלף קליין (2008 - 1931)

רלף קליין האיש והאגדה הלך לעולמו בגיל 77

אבל כבד נפל על ישראל, עם מותו של גדול מאמני הכדורסל בישראל זוכה פרס ישראל. קליין, נאבק באומץ במחלת סרטן, אשר כילתה את כוחותיו והבוקר הלך לעולמו. ארונו יוצב מחר ב-10:30 בהיכל נוקיה. הערב (ה’) ישודר משדר מיוחד לזכרו בערוצי ספורט 5 ובספורט 5+
0
0
רלף קליין האיש והאגדה הלך לעולמו בגיל 77
רלף קליין 

לאחר מאבק של יותר מארבע שנים במחלת סרטן המעי הגס, הלך הבוקר (חמישי) מאמן הכדורסל האגדי רלף קליין לעולמו. עוד לפי כחודש הספיקה משפחתו לחגוג עימו את יום הולדתו ה-77. בראשית השבוע היה ברור, כי רק נס יציל אותו. הוא הובהל לבית החולים “שיבא” בתל-השומר לאחר שבמצבו חלה הידרדרות קשה. היה ברור כבר מזה זמן רב, כי האיש שניצח את צסק”א, הביא לקבוצת מכבי תל אביב את גביע אירופה הראשון בתולדותיה – חי על זמן שאול. מחלת סרטן כילתה את כוחותיו.

חברים, שחקני כדורסל בעבר, ובעיקר אוהדים רבים, פקדו את חדרו בביה”ח במעין מצעד פרידה. מחר (שישי) יוצב ארונו של רלף בשעה 10:30 בבוקר בהיכל “נוקיה”, זאת לחלוק כבוד אחרון על ידי אוהדיו הרבים בכל הארץ לאיש שהיה לאגדה כבר בחייו.

הותיר אחריו אישה; רותי, ואת הילדים ערן, רינת וגילת ונכדים.

◄ זוכה פרס ישראל

במוצאי חג העצמאות ה-58, הוענק פרס ישראל ל-13 זוכים וזוכות, בטקס שהתקיים בתיאטרון ירושלים, היה ביניהם היה המאמן רלף קליין. תושב אזורנו, מ-אבן יהודה. ואלה היו נימוקי השופטים;

רלף קליין, שרד את השואה ועלה לישראל בגיל 19 כדי לבנות בה מחדש את חייו דרך אהבתו הגדולה – משחק הכדורסל. אט-אט, תוך התמסרות ללא ליאות, שיפר את יכולותיו כשחקן בשורותיה של קבוצת מכבי תל-אביב, שאליה נקלע במקרה, ופילס את דרכו להרכבה הראשון, ומאוחר יותר הפך לשחקן מפתח ולקפטן בשורותיה ובשורות נבחרת ישראל.

במשך 14 שנותיו כשחקן הוביל קליין את מכבי תל-אביב ל-8 אליפויות ול-7 גביעי מדינה, וייצג את ישראל בעשרות משחקים בין-לאומיים. עם פרישתו מן המגרש בגיל 33 החליט להקדיש את חייו לאימון.

לאחר לימודים במולדת הכדורסל, ארה”ב, חזר רלף לישראל והתמנה למאמן הנבחרת הצעירה של ישראל שבשורותיה שיחקו מיקי ברקוביץ, מוטי ארואסטי, בועז ינאי ואחרים, שאותם הצעיד ב-1972 למקום הרביעי באליפות אירופה לנוער.

ב-1970 מונה רלף למאמנה של מכבי תל-אביב והוביל אותה משך שנים ארוכות לכמה מהישגיה הגדולים ביותר. תחת שרביטו היא זכתה ב-12 אליפויות, ב-11 גביעי מדינה ובגולת הכותרת של הישגיה: גביע אירופה לאלופות ב-1977.

במשחק הגמר שנערך באולם “פיוניר” בבלגרד הוביל רלף את חניכיו לניצחון על מובילג’ירג’י וארזה על חודה של נקודה אחת (77:78), ובדרך לגמר זה הוא הביא אותה לניצחון בלתי נשכח על צסק”א מוסקבה (79:91). נאום ההכנה של רלף לפני המפגש עם הרוסים ייזכר כמודל של מוטיבציה להתעלות, למצוינות, להקרבה ולשיתוף פעולה קבוצתי.

קליין הכשיר מאות רבות של שחקני כדורסל למצוינות ולהישגיות

כמאמן נבחרת ישראל הוביל רלף את הכדורסל הישראלי לצמרת האירופית ולשיא הצלחותיה עד היום: זכייה במשחק הגמר נגד ברית המועצות במדליית הכסף באליפות אירופה לנבחרות ב-1979. בדרך למשחק גמר זה גברה ישראל על יוגוסלביה, אלופת העולם (76:77).

ב-1983, לאחר לבטים אישיים קשים נסע רלף לגרמניה כדי לשמש מאמן של קבוצת סאטורן-קלן ומאוחר יותר של נבחרת גרמניה שאותה הוביל לראשונה לטורניר האולימפי ולטורניר אליפות העולם. רלף, שאיבד את אביו באושוויץ, ראה בצעד זה ניצחון אישי על גרמניה שהזדקקה לו, פליט שואה בעבר וישראלי גאה בהווה, כדי להדריכה ולאמנה בשדה הספורט. עם שובו לישראל המשיך רלף להדריך ולאמן בהצלחה מרובה.

רלף קליין, הוא מורה, מדריך ומחנך בכל נימי נפשו. במהלך שירותו רב-השנים כמדריך אימון גופני בצה”ל הוא חישל אלפי צעירים ליכולת קרבית, וכמורה לכדורסל במכללה לחינוך גופני ובבית הספר למאמנים במכון וינגייט הוא הקנה למאות מורים ומאמנים את רזי הכדורסל כדי שיוכלו להעבירם לחניכיהם.

משך שנותיו כמאמן הכשיר רלף קליין מאות רבות של שחקני כדורסל למצוינות ולהישגיות, ועד עצם היום הזה הוא תורם בהתנדבות ובמסירות גם לנבחרות צעירות של בתי ספר ורואה בכך שליחות לאומית. בשנת 1998 זכה רלף קליין בפרס “המאמן המצטיין של היובל” מטעם משרד החינוך התרבות והספורט לאות הוקרה על הישגיו החינוכיים והספורטיביים. על כל אלה מצאה ועדת השופטים את מר רלף קליין ראוי לפרס ישראל בתחום הספורט ותרבות הגוף לשנת תשס”ו.

השופטים ד”ר גלעד ויינגרטן, יו”ר פרופ’ אורי גולדבורט גב’ ענת דרייגור, ד”ר שגיא כהן.

◄ רלף קליין – קורות חיים

רלף קליין – שלאחר קריירה מרשימה כשחקן היה לאחד ממאמני הכדורסל הבולטים בישראל ובאירופה – הביא את קבוצת מכבי תל אביב ואת נבחרת ישראל לצמרת הכדורסל האירופי.

כל ימיו כשחקן וכמאמן דגל קליין בשילוב בין חידושים מקצועיים, התמדה ועבודה קשה, ואת הערכים האלה הוא מנחיל עד היום לעשרות ילדים ובני נוער שהוא מאמן, מקצתם בהתנדבות.

■ קבוצות והישגים כשחקן

● 1964-1951: שחקן מכבי ת”א (מ-1959 ראש הקבוצה). זכה עמה שש פעמים באליפות המדינה ושש פעמים בגביע המדינה.

● 1964-1951: שחקן נבחרת ישראל (מ-1959 ראש הקבוצה). שיחק במדי הנבחרת באליפות עולם ובחמש אליפויות אירופה.

קבוצות והישגים כמאמן

● 1974-1966: היה מאמן נבחרת הנוער ונבחרת העתודה. 1972: זכה עם נבחרת הנוער במקום הרביעי באליפות אירופה.

● 1966: היה מאמן הפועל גן שמואל (בליגה הארצית). 1971-1969, 1980-1976, 1983-1982, 1988-1987 ו-1995: היה מאמן מכבי תל אביב (1993 – מנהל מקצועי של הקבוצה).

● 1977: זכה עם מכבי תל אביב בגביע אירופה לאלופות (כמה שבועות אחרי ניצחון היסטורי על צסק”א מוסקבה).

● 1995-1969: זכה עם מכבי תל אביב 12 פעמים באליפות המדינה ו-12 פעמים בגביע המדינה, והוביל אותה עוד 3 פעמים לגמר גביע אירופה.

● 1973: היה מאמן הפועל ירושלים.

● 1975: היה מאמן הפועל חיפה.

1983-1976: היה מאמן נבחרת ישראל, והדריך אותה בארבע אליפויות אירופה.

● 1979: זכה עם נבחרת ישראל במקום השני באליפות אירופה.

● 1987-1983: היה מאמן נבחרת גרמניה. העפיל עם הנבחרת בפעם הראשונה למשחקים האולימפיים (1984), והדריך אותה באליפות עולם ובשתי אליפויות אירופה.

● 1985-1983: היה מאמן נבחרת סאטורן-קלן, גרמניה.

● 1991-1988: היה מאמן-על של כל נבחרות ישראל.

1992-1991: היה מאמן הפועל תל אביב, וזכה עמה בגביע המדינה.

● 1994: היה מאמן הפועל חולון.

● 1995: היה מנהל מקצועי במכבי נתניה, והקבוצה העפילה בהדרכתו לליגה הראשונה.

● 2003-2000 ומ-2005: מאמן את נבחרת הבנות של תיכון הדסים בשרון. בהדרכתו זכתה הנבחרת באליפויות ובגביעים, והשתתפה באליפות העולם לבתי ספר תיכוניים.

● 2006: מאמן את נבחרת הכדורסל של מכללת רופין. הנבחרת זכתה הדרכתו באליפות אס”א.

■ השתלמויות מקצועיות בחו”ל

● 1967-1964: השתלמויות לסירוגין אצל מאמנים בארצות הברית: באוניברסיטת טמפל (פנסילבניה), במכללת סנט ג’וזף (קונטיקט), במכללת לפאייט (פנסילבניה) ובמכללת קנטאקי (קנטאקי).

● 1981: השתלמות בצוותי האימון של קבוצות מליגת NBA בארצות הברית: ניו יורק ניקס, ניו ג’רזי נטס ובוסטון סלטיקס.

■ תפקידים אחרים

● 1974-1952: מדריך ספורט ומאמן כדורסל ביחידות שונות בצה”

0
0אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן