"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

רפואת ילדים

רפואת לב אצל ילדים – יום עיון במחלקת הילדים של המרכז הרפואי הלל יפה חדרה

כ-100 משתתפים מקרב רופאי הילדים והמשפחה בקהילה השתתפו בשבוע החולף ביום עיון שקיימה מחלקת הילדים של המרכז הרפואי הלל יפה ויוחד לעדכונים ברפואת לב בילדים. יום עיון מלב אל לב
רפואת לב אצל ילדים - יום עיון במחלקת הילדים של המרכז הרפואי הלל יפה חדרה
רפואת לב אצל ילדים – יום עיון במחלקת הילדים של המרכז הרפואי הלל יפה חדרה

כאחוז אחד מסך כל התינוקות הנולדים יסבול מ-מחלת לב בדרגות חומרה שונות. נתון זה מהווה חלק מסטטיסטיקות שונות הקשורות ל-מחלות לב אצל ילדים והוא גם העומד בבסיס קיומו של יום העיון אותו ערכה מחלקת הילדים של המרכז הרפואי הלל יפה בעיר חדרה בהשתתפות כ- 100 רופאי ילדים ומשפחה מהקהילה.

"כשמדברים על מחלות לב בילדים", מציין ד"ר איאס קאסם סגן מנהל מחלקת ילדים ומומחה ל-קרדיולוגיה בילדים שיזם את יום העיון, "מתייחסים בדרך כלל למחלות הקשורות לאנטומיה של הלב. דהיינו; מבנה הלב, אופן זרימת הדם, מומים מולדים וכו’. חלק מהילדים נולדים עם בעיות אלו וחלקם מפתחים אותן במשך השנים הראשונות לחייהם.

האבחנה לבעיות הקשורות ל-לב מאובחנות ברובם המכריע מיד לאחר הלידה, או בחודשים הראשונים אחרי ה-לידה. עם זאת, כיום ניתן לגלות מומים גם בתקופת ה-היריון על ידי ביצוע אולטראסאונד עוברי ללב".

במהלך יום העיון, בשבוע החולף, הועברו תכנים הקשורים לחידושים הקיימים בתחום רפואת לב בילדים על ידי מומחים מהמרכז הרפואי הלל יפה בעיר חדרה וממרכזים רפואיים נוספים בארץ.

הנושאים על הפרק היו בין השאר; התמודדות עם הפרעות קצב בילדים, ההבחנה בין סוגי התעלפויות בקרב ילדים, הטיפול ב-מומי לב אצל ילדים ומתבגרים ועוד.

עדי קליין: מפגש חשוב וחיובי

יום העיון, הונחה על ידי פרופ’ ליונארד בלידן לשעבר מנהל מכון הלב בבית החולים שניידר המטפל במבוגרים עם מומי לב מלידה.

בסיום יום העיון הציג ד"ר קאסם מקרה מיוחד אותו איבחן במסגרת עבודתו במרפאה ה-קרדיולוגית במרכז הרפואי וכן הרחיב על החידושים בטיפולים ואבחונים בתחום קרדיולוגית ילדים בשנים אחרונות.

הן ד"ר יעקב הספל, סגן מנהל המרכז הרפואי, והן ד"ר עדי קליין, מנהלת מחלקת הילדים, ציינו, כי הם רואים חשיבות רבה בקיום ימי עיון, כגון אלו, על ידי המחלקה בשל העובדה שהם מאפשרים לעדכן את רופאי הקהילה בחידושים הקיימים ולהדק את הקשר עימם לטובת מתן שירות טוב יותר למטופלים המשותפים.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן