איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חוף הכרמל

המועצה האזורית חוף הכרמל פותחת את עונת הרחצה ברצועת החוף הארוכה ביותר בארץ

החלה עונת הרחצה – המועצה האזורית השקיעה ברצועת החוף היקף של מליון וחצי שקלים • לדברי כרמל סלע ראש המועצה; “התברכנו באזור חוף הכרמל בחופים הכי יפים בארץ. בעבר, שימש האזור כצומת דרכים אסטרטגית ובעל חשיבות רבה ביותר”.
המועצה האזורית חוף הכרמל פותחת את עונת הרחצה ברצועת החוף הארוכה ביותר בארץ
המועצה האזורית חוף הכרמל פותחת את עונת הרחצה ברצועת החוף הארוכה ביותר בארץ

המועצה האזורית חוף הכרמל החולשת על שטח החוף הגדול בארץ 38 ק”מ חוף ים, פתחה השבוע את חופי הרחצה, ביניהם האקוודוקט ונמל קיסריה – פותחת את עונת הרחצה ברצועת החוף הארוכה ביותר בארץ.

חופי המועצה משתרעים כאמור על 38 ק”מ, מצפון כפר גלים עד דרום שדות ים, כאשר מתוכם 4 חופים מוכרזים (המותרים לרחצה) שמהווים 2 ק”מ.

המועצה אחראית בתחומה על 4 חופי רחצה מוכרזים: חוף נווה ים, חוף דור, חוף אקוודוקט וחוף נמל קיסריה.

לקראת הפתיחה בוצעו הכנות רבות ביניהן, שיקום סוכת המציל שנשרפה עד כלות ב-קיסריה, איוש תחנות הצלה על-ידי מצילים מוסמכים וחובשים לעזרה ראשונה, התקנת מקלחות בחוף ושירותים למתרחצים, חריש בטחוני ברצועת החוף הסמוכה לים, ציוד להצלה למצילים ועזרה ראשונה לחובשים, הגברת אכיפה ומנהל חוף, פינוי אשפה, שילוט ועוד.

לאורך כל ההיסטוריה הוקמו נמלי ים חשובים לאורך חוף הכרמל בתקופות השונות ושרידיהם נותרו עד היום, (קיסריה, תל-דור, עתלית).

לדברי כרמל סלע ראש המועצה האזורית חוף הכרמל; “התברכנו באזור חוף הכרמל בחופים הכי יפים בארץ. בעבר, שימש האזור כצומת דרכים אסטרטגית ובעל חשיבות רבה ביותר. מדובר ב-“דרך המלך” שעברה לאורך החוף, דרך המלך הרומאית שעברה על רכסי הכורכר ודרך ואדי מילק שהובילה מאזור שפלת החוף ל-מגידו.”

לדברי אברהם רבינוביץ מנהל רישוי עסקים ואתרי רחצה האזורית חוף הכרמל; “אנו מזמינים את הציבור הרחב ליהנות מהנוף והרחצה של החופים שלנו ומהוואי של האזור ומבקשים מכלל הציבור להתרחץ רק בחופים המוכרזים, להישמע להוראות המצילים ולנהוג בהתאם לשילוט בחופים על מנת להבטיח את ביטחוננו ובטיחותנו.”

המיוחדים:

■ חוף נווה ים נמצא בו גייזר מפורסם, הפעיל בחודשי החורף וניתן לראותו בפעולה כאשר הים סוער. מערבית לנווה ים נמצא אי התמנון, אשר שמו בא מהתמנונים שנמצאים בקרבתו. חוף חולי רחב, הגובל ממזרח בדיונות חוליות, בריכות דגים וצמחיה. בקו המים שלוש גבעות כורכר, שהדרומית היא תל נאמי, וטבלאות גידוד. בקצה הדרומי נמצא שבר ספינה.

■ שמורת חוף הבונים היא שמורת טבע חופית וימית ובה חוף מפורץ יפיפה, המערה הכחולה המפורסמת, חוף צדפים, חווה לגידול צבים. בשמורה מפרצים חוליים ומפרצים סלעיים שלכל אחד מהם עולם צומח וחי ייחודי לו.

■ גבעת תל דור, הינו אתר חפירות עתיקות. השוכן ממערב לקיבוץ נחשולים, מדובר באחד התלים הגדולים והחשובים בארץ. העיר המקראית דור (דאר) מזוהה עם תל זה.

■ חוף מוכרז דור נחשולים הוא החוף הגדול במועצה, בעל 3 תחנות הצלה ו2 מסעדות. מדובר בחוף רחב ידיים שבאורח פלא מימיו נקיים תמיד. 4 איים קטנים המשפעים על הים ששקט ורגוע ומתאים לרחצה עם משפחות וילדים.

■ רצועת מעגן מיכאל הינה אתר צפרות מפותח. חוף רחב וחולי הגובל ממזרח בדיונות חול, וצמחיה חופית. בחלקים מסוימים החוף לח בגלל חלחול מבריכות הדגים של מעין צבי ומעגן מיכאל נמצאות ממזרח. בשמורת הטבע נחל תנינים נמצא גשר רומי. מול קיבוץ מעגן מיכאל ישנם מספר איים, המוגדרים כשמורת טבע ימית.

■ מזח שדות ים מהווה אטרקציה ייחודית של שייט, גלישה וספורט ימי. במקום נמצא המרכז וספורט הימי.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן