מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

טיול נעים

ביקור במוזיאונים של משרד הביטחון ביום העצמאות

0
0

במהלך יום העצמאות תשס”ז, ו’ באייר 24/4/07, יהיו המוזיאונים של משרד הביטחון פתוחים לקהל הרחב ללא תשלום בין השעות 09:00 ועד 16:00.
ביקור במוזיאונים של משרד הביטחון ביום העצמאות
ביקור במוזיאונים של משרד הביטחון ביום העצמאות

יום העצמאות הוא הזדמנות מתאימה לציבור בישראל להתחבר למהות הארצישראלית ולפרקי היסטוריה רחוקים וקרובים במערכה על הקמת מדינת ישראל באמצעות ביקור באחד מ-12 המוזיאונים של משרד הביטחון.

במהלך יום העצמאות תשס”ז, ו’ באייר 24/4/07, יהיו המוזיאונים של משרד הביטחון פתוחים לקהל הרחב ללא תשלום בין השעות 09:00 ועד 16:00.

• מוזיאון בתי האוסף (לתולדות צה”ל): רחוב אילת 35 פינת אליפלט, ת”א-יפו, טל: 03-5172913.

במוזיאון אוסף נדיר של מוצגים מקוריים מן הסליקים הראשונים ועד אמצעי הלחימה המתקדמים המשמשים כיום את צה”ל. ממשורייני ה”סנדוויץ” בתש”ח ועד לטנק המרכבה.

עוד בתצוגה: ביתני חיילות צה”ל השונים, ביתן מלחמה בטרור, ביתן חיל הקשר, האלקטרוניקה והמחשבים- “מהיונים עד ללוויינים”. במקום יוקרנו סרטים.

• מוזיאון “השומר”: קיבוץ כפר גלעדי, טל: 04-6941565.

הבית מוקדש לסיפור קבוצת “בר גיורא” וארגון “השומר”. פועלם של צעירים החל מ-1907 עד 1920 בשמירה, בהתיישבות, ברכישת נשק ובהגנה על היישוב.

במקום יוקרן חזיון אורקולי. קיימת תצפית מרהיבה על כל אצבע הגליל וחצר תל- חי. (כיום, במסגרת השיפוצים שנערכים במקום, פתוחה לקהל הקומה התחתונה בלבד).

• מוזיאון הגדודים העבריים: מושב אביחייל (ליד נתניה), טל: 09-8822212.

המוזיאון מוקדש לגדודים העבריים שהוקמו במלחמת העולם הראשונה ותרומתם לשחרור ארץ ישראל מעול התורכים. במקום יוקרן חזיון אורקולי.

• מוזיאון ה”הגנה” ע”ש אליהו גולומב: שד’ רוטשילד 23, טל: 03-5608624.

מוזיאון ה”הגנה” שוכן בביתו של אליהו גולומב, ממייסדי ה”הגנה” ומפקדו הבלתי מוכתר. המוזיאון כולל שני חדרים מן הבית המקורי ששומרו כפי שהיו.

המוזיאון מספר על התפתחות כוח המגן מראשיתו ועד הקמת מדינת ישראל וצה”ל, בתצוגה מרשימה ומודרנית שכוללת מגוון רחב של נושאים מימי “בר גיורא” ו”השומר” המאורעות, “חומה ומגדל”, “העפלה” ותקופת המרי העברי ועד למלחמת העצמאות והקמת צה”ל.

במקום תתקיים הקרנה רצופה של סרטי התקופה.

• מוזיאון האצ”ל: רח’ המלך ג’ורג’ 38, ת”א, טל: 03-5284001.

התצוגה מתארת את פעילות הארגון הצבאי הלאומי ב-17 שנות קיומו, בהשיבו מלחמה בטרור ובתוקפנות הערבית, במאבקו בשלטון המנדט הבריטי בארץ – ישראל ובתרומתו להקמת מדינה יהודית בארץ – ישראל.

במקום מתקיימת תצוגה אורקולית, הדרכה צמודה והקרנת סרטים.

• מוזיאון האצ”ל בתש”ח ע”ש עמיחי פאגלין (“גידי”): רח’ צ’ארלס קלור בואכה יפו, טל: 03-5172044.

המוזיאון שוכן במבנה מרהיב וממוקם באתר בו נערכו הקרבות לשחרור יפו, על ידי האצ”ל. התצוגה מתארת את השתתפותו של הארגון הצבאי הלאומי במלחמת העצמאות, מיום כ”ט בנובמבר 1947 (החלטת החלוקה), ועד להשתלבות חברי הארגון בצה”ל ב-22/9/48 והקרבות בהם השתתפו. במקום יוקרנו סרטים.

• מוזיאון לח”י ע”ש אברהם שטרן (“יאיר”): רח’ שטרן 8, ת”א, טל: 03-6820288.

התצוגה מוקדשת ל”יאיר” מחולל תנועת לח”י, הדירה בה נרצח וחדר הזכרון לחללי לח”י. המוזיאון מציג את תולדות לח”י במלחמה לשחרור מהשלטון הבריטי ולהקמת מדינה יהודית בארץ ישראל, חלקה של התנועה במלחמת העצמאות והשתלבות יוצאי לח”י בצה”ל.

במקום יוקרנו חזיונות אורקוליים וסרטים על פעילות לח”י.

• מוזיאון הפלמ”ח: רח’ חיים לבנון 10, ת”א, טל: 03-6436393. יש לציין כי לא נותרו מקומות לביקור במוזיאון הפלמ”ח.

• מוזיאון ההעפלה וחיל הים ע”ש דוד כהן: רח’ אלנבי 204, חיפה, טל: 04-8536249.

המוזיאון מוקדש לסיפור המאבק על זכותו של עם ישראל לעלות ארצה בין השנים 1934-1948, ולהצגת מורשת חיל הים מאז הקמתו בשנת 1948 ועד לימינו אנו.

בין המוצגים:

א. גשר הפיקוד הקדמי של הצוללת “דקר”.
ב. אח”י מבטח- ספינת הטילים הראשונה של חיל הים.
ג. חתך לימודי של צוללת “גל”.
ד. ספינת “תבור”.

• מוזיאון אסירי המחתרות – עכו: רח’ ההגנה 10 עכו העתיקה, טל: 04-9911375.

המוזיאון ממוקם במצודת עכו, בחלקה הצפוני של העיר העתיקה. האתר מתעד את מאבקם של אסירי המחתרות – הגנה, אצ”ל ולח”י בתקופת המנדט הבריטי. בחדר הגרדום של הכלא הועלו לגרדום תשעת הרוגי מלכות, לוחמי הגנה ואצ”ל במאבקם להקמת המדינה.

במסגרת השיפוצים שנערכים במקום פתוחים לקהל רק חלקים מהאתר.

• מוזיאון אסירי המחתרות – ירושלים: מגרש הרוסים, ירושלים, טל: 02-6233166.

האתר נבנה במאה ה-19 במתחם “מגרש הרוסים” ושימש בתקופת המנדט כבית הסוהר המרכזי. בכלא ישבו לוחמי המחתרות: הגנה, אצ”ל ולח”י, שנתפסו ונאסרו במאבק למען עליה חופשית ומדינה עברית. הביקור כולל סיור בכלא המנדטורי המשוחזר על תאיו ומתקניו: בתי מלאכה, המטבחים, חדרי התפילה, תאי הצינוק, הגרדום ועוד. במקום מספר תצוגות ומוקרן סרטון.

השנה יוצג “מוזיאון חי” בשיתוף עם עיריית ירושלים בין השעות 19:30-14:00.

• מוזיאון ג’וערה: בי”ס גדנ”ע, עין השופט בואכה, יקנעם, טל: 04-9597402.

במבנה היסטורי ששימש כמפקדת בסיס ההדרכה של ה”הגנה” בשנים 1938-1948, נחנך מוזיאון חדש. המוזיאון מתאר באמצעים אורקוליים ותצוגה חדישה את תולדות המקום במהלך הסיור שהיה לבית היוצר למפקדים ב”הגנה” וצה”ל. המבקרים מצטרפים אל חניכי הקורסים ליום בחיי ג’וערה.

0
0אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן